Vybíráme nejlepší holící strojky pro rok 2024

Dlouho před vynalezením nejlepších holících strojků, jaké dnes muži běžně používají, lidé objevili způsob, jak účinně vytáhnout chloupky pomocí dvou skořápek. Naopak někteří využívali k holení vodu a nějaký ostrý nástroj. Kolem roku 3000 př.n.l. byly vynalezeny improvizované břitvy vytvořené z mědi. Kolem 4 století př.n.l., mocný Alexandr Veliký nařídil oholení všech vojáků. Domníval se, že z důvodů oholení, nepřátelé nemohou získat výhodu tím, že by během boje chytili jeho vojáky za vousy. Říká se, že dal přednost oholenému vzhledu.

V dnešní době vám nejlepší holící strojky poskytnou okamžité oholení a zanechají vaši pokožku hladkou a neposkvrněnou. Holící strojky by měly být nezbytným nástrojem každého muže. Nejen, že vám mohou ušetřit spoustu času, ale hlavním úkolem je dokonalé odstranění nežádoucích vousů. Dříve nebyl nákup holícího strojku žádný obtížný úkol. Ovšem dnes najdete na trhu nepřeberné množství značek a modelů v různých cenových kategoriích. Holící strojky jsou pohodlné a snáze se používají než jednorázové žiletky. Nabízejí řadu funkcí, jako vícero holících hlav, chladící hlavy, zvukové vibrace a holící senzory, které určují rozdíly v hustotě vousů a podle toho upravují sílu. Některé holící strojky lze použít k oholení vousů jak na obličeji, tak chloupků na těle.

Nejprodávanější holící strojky roku 2024

V tabulce naleznete nejoblíbenější holící strojky dle Heureka.cz.

FotoModelHodnoceníOrientační cenaInfo
Philips OneBlade Face + Body QP2630/3091899 – 2 439 KčRecenze
Philips OneBlade Pro 360 QP6541/1588796 – 2 716 KčRecenze
Philips OneBlade Pro 360 QP6551/15?1 754 – 2 703 KčRecenze
Philips OneBlade QP2520/3092774 – 1 402 KčRecenze
Philips OneBlade Pro 360 QP6651/61852 150 – 3 222 KčRecenze
Philips Series 1000 S1231/4191889 – 1 499 KčRecenze
Philips OneBlade Pro 360 QP6551/30791 770 – 2 877 KčRecenze
Remington RX5 XR1500951 300 – 2 969 KčRecenze
Braun Series 3 3020s Black921 939 – 2 739 KčRecenze
Philips OneBlade 360 QP2830/20821 019 – 1 802 KčRecenze

Jak vybrat nejlepší holící strojek?

Každý elektrický holící strojek je jiný, ale u všech platí stejná základní pravidla. Nejlepší způsob, jak zajistit pohodlné holení je vybrat si kvalitní strojek, správně jej používat a starat se o něj.

V prvé řadě si musíte ujasnit, o jaký typ holícího strojku máte zájem. I když je na trhu spoustu značek a modelů, zjednodušeně lze říci, že si můžete vybrat ze dvou typů holících mechanismu.

 • Frézkové strojky
 • Planžetové strojky

Frézkové strojky

Frézkový, neboli rotační holící strojek je vhodný pro pány, kteří mají hrubší, delší a hustší typ vousů a navíc se neholí každý den. Tyto holící strojky disponují třemi kulatými hlavami s rotačními kotoučovými noži, které se přizpůsobí konturám vaší tváře. Výhodou tohoto holícího strojku je, že nevyžaduje velmi silný výkon motoru a holení je tišší a plynulejší. Samotné holící hlavy jsou vybaveny stacionárními chrániči, které slouží jednak k ochraně před břitem, nebo k zachytávání vousů a následným naváděním do místa, kde vous je ustřižen.

Samotné použití tohoto typu holícího strojku se provádí krouživými a kratšími pohyby, nikoliv dlouhými a rovnými pohyby.

Planžetové strojky

Planžetové strojky disponují řadou břitů, které jsou umístěny pod planžetou v lineární formě. Tyto lineární čepele holí zleva doprava a nahoru a dolů. Planžetové holící strojky jsou dokonalým elektrickým holícím strojkem k údržbě krátkých a jemných vousů a k holení plošších částí obličeje, jako jsou lícní kosti a hrdlo. Pokud se holíte každý den, pak je právě planžetový holící strojek pro vás ten nejvhodnější.

Jednotlivé rozdělení strojků jsme si už popsali a teď vám poradíme na základě čeho si holící strojek vybrat.

Nabíjení – Elektrické holící strojky mohou být napájeny ze sítě, napájeny z baterie nebo dobíjitelné. Možnost, kterou hledáte, bude pravděpodobně záviset na vašem životním stylu.

Holící strojky napájeny z baterie jsou ideální pro použití na cestách, poskytují flexibilitu a pohodlí při holení kdekoli a kdykoliv. Tyto holící strojky fungují za použití klasických baterií AA nebo AAA.

To stejné platí u dobíjejících holících strojků. Jsou ideální na cesty, avšak před použitím se ujistěte, že holící strojek je plně nabitý.

U holícího strojku s kabelem potřebujete k napájení elektrickou zásuvku a manévrování s kabelem je docela nepraktické.

Způsob holení – vybrat si můžete buď strojek určený k holení na mokro nebo na sucho. Případně i strojek, který zvládne obojí.

 • Holení na mokro – Někteří lidé dávají přednost rannímu holení ve sprše. Toto holení na mokro nejen, že celkově šetří čas, ale voda většinou vousy na obličeji zjemní a holení se stává příjemnějším. Mužům, kteří mají problém s citlivou pokožkou se doporučuje právě tato forma holení za použití gelu a vody. Pokud upřednostňujete holení na mokro, poohlédněte se po voděodolném modelu.
 • Holení na sucho – je praktické v tom, že jej můžete provádět klidně i v práci, v kanceláři, kdekoliv a kdykoli, pokud zrovna nestíháte.

Snadnost čištění – Některé holící strojky mají vestavěnou čistící stanici. Když po holení strojek odložíte, automaticky se sám vyčistí, sterilizuje a dobije, aniž byste s ním museli nějak manipulovat. Strojky s vestavěnou čistící stanicí jsou vhodné pro lidi, kteří nemají mnoho času se zabývat čištěním holícího strojku.

Levnější modely bývají vybaveny čistícím štětečkem na vymetení vousů. Dalším způsobem vyčištění holícího strojku je opláchnutí pod tekoucí vodou bez použití štětečku. Tento způsob je vhodný jen pro voděodolné holící strojky.

Indikátor nabití – Některé dražší modely bývají vybaveny indikátorem nabití, který vám buď podle číselného, procentuálního nebo barevně odlišujícího se údaje oznámí stav akumulátoru.

Nejlepších 5 holících strojků z různých kategorií

Braun Series 9 9390cc

Braun Series 9 9390ccBraun Series 9 9390cc je pánský planžetový holící strojek vybavený 4 holícími hlavami. Holící strojek disponuje přehledným LED displejem, na kterém je znázorněn stav nabití, zapnutí cestovního zámku nebo nutnost výměny kazety s planžetou. Bonusem tohoto strojku je čistící stanice. Úkolem čistící stanice je například automatické promazání břitů, čištění, rychlé usušení díky zabudovanému ventilátoru a automatická volba programů. Napájení se provádí pomocí akumulátoru a vydrží až 60 minut v provozu. Holení můžete provádět buď s gelem či pěnou nebo ve sprše pod tekoucí vodou.

Pro

 • Tichý chod
 • Čistící stanice
 • Pěkný design
Proti

 • Vyšší pořizovací cena

Najít nejnižší cenu

Philips S5100/06

Philips S5100/06Jako další v pořadí jsme vybrali frézičkový holící strojek Philips S5100/06, který byl v roce 2018 oceněn jako produkt roku. Strojek je vybavený 3 holícími hlavami a zastřihovacím nástavcem na kotlety a knír. Holící strojek je napájen lithiovou baterií, která vydrží až 40 minut v provozu, což vystačí na 13 oholení. Doba nabíjení je pak 1 hodina. Co jsme ocenili, tak je praktický indikátor, který vás upozorní na čištění, vybití baterie, výměnu hlavy, nebo cestovní zámek. Čištění strojku se provádí opláchnutím pod tekoucí vodou. Výhodou je otáčení hlavic v 5 směrech, což zaručí dokonalé oholení.

Pro

 • Relativně tichý
 • Kombinace baterie/kabel
 • Flexibilita holící hlavy
Proti

 • Absence přepravního obalu

Najít nejnižší cenu

Braun Series 3 3030s

Braun Series 3 3030sBraun Series 3 3030s je jeden z nejoblíbenějších holících strojků dle pořadí na Heureka.cz. Jedná se o holící strojek vybavený trojitým holícím systémem, který tvoří dvě planžety a zastřihovač. Strojek tak funguje spolehlivě jak se krátkými, tak i delšími vousy.

Napájení strojku zajišťuje integrovaná baterie, která při plném nabití zajistí fungování až 45 minut. Samotné nabíjení pak trvá zhruba 1 hodinu. Pokud náhodou zapomenete strojek nabít, stačí jej nechat nabíjet jen 5 minut a máte dost šťávy na jedno oholení. Pokud nemáte čas ani na těch 5 minut, vězte, že strojek pracuje i když je připojen do sítě.

Strojek padne dobře do ruky a díky pogumovanému povrchu nemá tendenci vyklouznout ani když jsou ruce mokré. Zároveň je strojek voděodolný.

Součástí balení je strojek, krytka na holící hlavu, čistící štěteček a nabíjecí adaptér.

Pro

 • Kvalitní provedení
 • Slušná výdrž baterie
 • Funguje i zapojen do sítě
Proti

 • Český návod působí jako by byl přeložen Google translatorem
 • Hodilo by se cestovní pouzdro

Najít nejnižší cenu

Braun Series 1130s-1

Braun Series 1130s-1Jako další jsme vybrali planžetový holící strojek v nízké cenové relaci Braun Series 1130s-1. Strojek disponuje pevnou hlavou a vysunovacím zastřihovačem dlouhých vousů. Holící strojek se nabíjí ze sítě. Bohužel, tomuto strojku chybí jak indikátor nabíjení, tak samočištění. Bonus vidíme v omývání pod tekoucí vodou. Široká planžeta zajistí dokonalé oholení. Holící strojek je k dostání pouze v černé barvě.

Pro

 • Síťové napájení
 • Tichý
 • Jednoduchý
Proti

 • Krátký přívodní kabel

Najít nejnižší cenu

Philips S9031/12

Philips S9031/12 - vybíráme nejlepší holící strojekJako poslední jsme vybrali frézičkový holící strojek Philips S9031/12 určený jak na mokré, tak i suché holení. Jelikož je strojek určen na mokré holení, tak je 100% vodotěsný. Čištění se provádí propláchnutím pod tekoucí vodou. Hladké oholení zajistí trojice hlav, které se otáčí do 8 směrů. U tohoto strojku jsme ocenili rychlo-nabíjení. Doba klasického nabíjení je 50 minut. Oceníte také indikátor nabíjení, indikátor vyčištění, nebo indikátor výměny hlav. Pro úpravu kníru a zastřižení kotlet slouží zastřihovač SmartClick.

Pro

 • Tichý chod
 • Ergonomická konstrukce
 • Vodotěsnost
Proti

 • Absence stojánku

Najít nejnižší cenu

Napsat komentář