Vybíráme nejlepší měřiče krevního tlaku pro rok 2024

Ze všech věcí, které se zaměřují na posouzení vašeho celkového zdraví, se krevní tlak řadí mezi nejdůležitější. Vysoký krevní tlak vás nejen vystavuje riziku infarktu nebo mrtvice, ale může také poškodit mozek, oči a ledviny. U některých lidí s tímto běžným onemocněním nemusí každá kontrola krevního tlaku probíhat vždy u praktického lékaře. Vyplatí se investovat do jednoduchého, monitorovacího přístroje na měření tlaku. Nejen, že si ušetříte cestu k lékaři, ale ušetříte také čas strávený v čekárně praktického lékaře, která je plná nemocných lidí. Pořízení měřiče krevního tlaku je zvláště užitečné, když začínáte užívat nové léky, nebo užíváte několik různých a zároveň pracujete na dosažení stanoveného cíle krevního tlaku. Dnes se spolu podíváme na to, jak vybrat nejlepší tlakoměr.

Tip: Vysoký krevní tlak je poměrně často spojen i s nadváhou. Pokud nadváhou trpíte a snažíte se zhubnout, mohl by se vám hodit náš průvodce koupi osobní váhy.

Nejprodávanější měřiče krevního tlaku 2024

V tabulce naleznete nejoblíbenější tlakoměry k dle pořadí na Heureka.cz.

FotoModelHodnoceníOrientační cenaInfo
Omron M3 Comfort951 294 – 2 330 KčRecenze
Sencor SBP 69089544 – 860 KčRecenze
Omron M3 + adaptér931 455 – 2 239 KčRecenze
Omron M3931 289 – 2 090 KčRecenze
Sanitas SBM 4795599 KčRecenze
Omron M3 Comfort + adaptér981 499 – 2 142 KčRecenze
Sencor SBD 147087278 – 540 KčRecenze
Omron M7 Intelli IT AFib + adaptér962 199 – 2 957 KčRecenze
Veroval Compact90907 – 1 390 KčRecenze
Omron M6 Comfort AFiB + adaptér961 995 – 2 860 KčRecenze

Krevní tlak se měří v „milimetrech rtuti“ a zapisujeme jej dvěma čísly, které jsou odděleny lomítkem. První číslo, neboli horní číslo se nazývá systolický tlak, druhé, dolní číslo je diastolický krevní tlak.

Na trhu existuje spousta domácích měřičů krevního tlaku. Některé pořídíte v rámci několika set korun, ale jsou samozřejmě i dražší varianty. Výhoda je, že na pořízení měřiče tlaku nepotřebujete žádný předpis. Stačí zajít jen do lékárny, nebo zdravotnického obchodu, popřípadě jej koupíte přes internet.

Měřiče krevního tlaku rozdělujeme na:

 • Tlakoměry na paži
 • Tlakoměry na zápěstí

Tlakoměry na paži

Tlakoměry na paži se dále dělí na dva základní typy:

Aneroidové (mechanické) – jsou to starší typy tlakoměrů, které je potřeba nafukovat ručně, pomocí balónku. Nevýhodou je, že k němu potřebujete fonendoskop. Tento typ většinou používají pracovníci ve zdravotnictví. Do domácnosti se nehodí.

Digitální tlakoměry – je to nejrozšířenější typ tlakoměrů pro domácí použití. Jejich obsluha je velice snadná, rychlá a jednoduchá. Některé typy vás upozorní na špatně zapnutou manžetu nebo slabou baterii, která se pravidelně musí měnit. Některé tlakoměry se slabou baterií neměří, aby se předešlo špatně naměřeným hodnotám.

Tlakoměry na zápěstí

Mohou být méně přesné, než tlakoměry na paži s manžetou. Tyto typy tlakoměrů jsou vhodné především na orientační měření tlaku. Jedinou výhodou těchto tlakoměrů je především nízká hmotnost.

Jak vybrat nejlepší měřič krevního tlaku?

Certifikáty – Před koupí se ujistěte, že byl tlakoměr testován a zároveň schválen. Existuje několik nezávislých sdružení, které testují schopnosti zařízení a především jejich přesnost měření. Nejdůvěryhodnější z těchto organizací je Asociace pro rozvoj lékařských přístrojů (AAMI), která vydává roční normy a seznamy testovaných zařízení, která odpovídají těmto měřením.

Velikost manžety – Ujistěte se, že kupujete správnou velikost manžety. Nesprávná velikost manžety může ovlivnit údaje měření. Vybrat si můžete z několika velikostí, ty nejmenší se prodávají ve velikosti 12,5 cm – 20,5 cm, největší můžete pořídit od 30 cm – 42 cm. Standardní manžety se prodávají obvykle ve velikosti od 22 cm do 32 cm.

Napájení – Napájení je dalším důležitým parametrem při výběru tlakoměru. Některé modely tlakoměrů jsou nabíjeny akumulátorovými články, tudíž bateriemi typu AA. Výhodou takových tlakoměrů je jejich mobilita. Krevní tlak můžete měřit odkudkoliv. Nevýhodou baterií je jejich častá výměna, tudíž peníze navíc při jejich koupi. Nejlepší volbou jsou ovšem tlakoměry, které jsou vybaveny přídavným zdrojem napájení, tudíž adaptérem. U takových tlakoměrů odpadá koupě akumulátorových článku.

Nejlepších 5 měřičů tlaku za rozumnou cenu

Omron M6 Comfort Intelli

Omron M6 Comfort IntelliOmron M6 Comfort Intelli je měřič tlaku s uchycením na paži, který v roce 2017 získal ocenění produkt roku. Tlakoměr disponuje prodlouženou manžetou v délce 22 – 42 cm. Tato délka nahradí až 2 manžety – standardní a manžetu pro silnou paži. Dále je tlakoměr vybaven Led indikátorem manžety s barevným podsvícením, který vás upozorní například na špatné utažení manžety. Určitě oceníte velkou paměť pro dva uživatele, která má rozsah 2x 100 měření. Samozřejmostí je velký, čitelný displej. Životnost baterií vydrží v průměru až na 1000 měření.

Pro

 • Led indikátory
 • Snadná manipulace
 • Přehlednost displeje
Proti

 • Vyšší cena

Najít nejnižší cenu

Hartmann VEROVAL EKG

Tonometr digi VEROVAL s EKGV naší pětici nesmí chybět tento měřič 2v1. Nejen, že změří tlak, ale změří také srdeční rytmus neboli EKG. Díky softwaru Veroval si můžete ukládat všechny výsledky a analýzy a ty následně zaslat emailem vašemu lékaři. Samozřejmostí tohoto přístroje je ergonomicky tvarovaná manžeta s obvodem 22–42 cm a adaptér USB Bluetooth. Velkým plus tlakoměru je detekce fibrilace síní, což je hlavní příčina vzniku mrtvice. Do paměti je ukládáno 2x 64 měření. Bonusem je textilní obal na uložení přístroje.

Pro

 • Měření EKG
 • Bluetooth přenos naměřených dat
 • Přesné měření
Proti

 • Horší návod na obsluhu

Najít nejnižší cenu

Omron RS6

Omron RS6 - test tlakoměrůOmron RS6 je ultralehký tlakoměr, který se umísťuje na zápěstí o obvodu 13,5 až 21,5 cm. Tlakoměr disponuje bezhlučným piezoelektrickým senzorem, dále upozorněním na pohyb během měření a velkým 3 řádkovým displejem. Paměť zaznamená až 90 naměřených hodnot, počítaje datum a čas. Přístroj dokáže vyhodnotit průměr tlaku ze 3 naměřených hodnot. Tlakoměr vyniká svou lehkostí, váží pouhých 85 g a tudíž se hodí také na cesty. Výhodou tlakoměru je funkce zachycení a následná indikace arytmie, což znamená nepravidelný srdeční pulz.

Pro

 • Vhodný na cesty
 • Nulová hlučnost
 • Přesnost měření
Proti

 • Absence paměti pro dvě osoby

Najít nejnižší cenu

Hartmann Veroval duo control

Veroval duo control LVeroval duo control L je automatický měřič tlaku určený pro 2 uživatele, který se pyšní osvědčením pečeť kvality udělené od evropské společnosti pro hypertenzi. Technologie Comfort Air zajišťuje automatické nafouknutí manžety bez zbytečně silného tlaku na paži. Tlakoměr disponuje velkým, podsvíceným displejem a jednoduchými ikonami. Bonusem je připojení k aplikaci, kde si výsledky snadno uložíte, popřípadě jednoduše přepošlete vašemu lékaři. Výhodou je nabíjení tlakoměru pomocí síťového kabelu, popřípadě tužkovými bateriemi, které vydrží cca 950 měření. Obvod manžety je 32–42 cm.

Pro

 • Jednoduchá obsluha
 • Spousta funkcí
 • Připojení k PC
Proti

 • Přiložený textilní obal by mohl být pevnější

Najít nejnižší cenu

Sencor SBP 690

Sencor SBP 690Poslední jsme vybrali měřič tlaku v nižší třídě od Sencoru. Jedná se o tlakoměr, který se připevňuje manžetou na paži. Velký a přehledný displej vám změří jak samotný krevní tlak, tak srdeční pulz a upozorní vás také na srdeční arytmii. Paměť samotného přístroje zaznamená až 60 měření jednoho uživatele včetně data a času měření. Obvod samotné manžety je 22 až 42 cm. Samozřejmostí je automatické natlakovaní manžety. Měřič tlaku je napájen 4 AA bateriemi s možností dokoupení síťového adaptéru.

Pro

 • Jednoduchá obsluha
 • Přesné měření
 • Možnost připojit do sítě přes dokoupený adaptér
Proti

 • Tvrdší manžeta

Najít nejnižší cenu

Jak nejlépe změřit krevní tlak?

 1. Krevní tlak se měří v sedě a v klidu, nejlépe po 5-10 minutách od poslední tělesné námahy.
 2. Měření se provádí vždy ve stejnou denní hodinu.
 3. Měření se provádí vždy před užitím léku na tlak.
 4. Během měření se nesmí mluvit, nebo se hýbat.
 5. Doporučuje se určit na které paži budeme krevní tlak měřit, poté by se tato paže měla pravidelně k měření tlaku používat.

Napsat komentář