Vybíráme nejlepší měřiče krevního tlaku pro rok 2019

Ze všech věcí, které se zaměřují na posouzení vašeho celkového zdraví, se krevní tlak řadí mezi nejdůležitější. Vysoký krevní tlak vás nejen vystavuje riziku infarktu nebo mrtvice, ale může také poškodit mozek, oči a ledviny. U některých lidí s tímto běžným onemocněním nemusí kontrola krevního tlaku probíhat vždy u praktického lékaře. Vyplatí se investovat do jednoduchého, monitorovacího přístroje na měření tlaku. Nejen, že si ušetříte cestu k lékaři, ale ušetříte také čas strávený v čekárně praktického lékaře, která je plná nemocných lidí. Pořízení měřiče krevního tlaku je zvláště užitečné, když začínáte užívat nové léky, nebo užíváte několik různých a zároveň pracujete na dosažení stanoveného cíle krevního tlaku. Dnes se spolu podíváme na to, jak vybrat nejlepší tlakoměr.

Nejprodávanější měřiče krevního tlaku 2019

V tabulce naleznete nejoblíbenější tlakoměry k dubnu 2019 dle Heureka.cz.

FotoModelHodnoceníOrientační cenaInfo
Omron M392%563 - 2 116 KčRecenze
Omron M6 Comfort Intelli93%1 552 - 2 398 KčRecenze
Sencor SBP 69089%489 - 699 KčRecenze
Omron M7 Intelli IT96%1 800 - 2 504 KčRecenze
Tensoval Comfort89%336 - 2 090 KčRecenze
Sencor SBD 147085%298 - 499 KčRecenze
Omron M6 AC96%1 620 - 2 383 KčRecenze
Omron M290%720 - 1 588 KčRecenze
Omron M3 Comfort96%1 322 - 2 219 KčRecenze
Tonometr digi. VEROVAL Compact100%907 - 2 349 KčRecenze

Krevní tlak se měří v „milimetrech rtuti“ a zapisujeme jej dvěma čísly, které jsou odděleny lomítkem. První číslo, neboli horní číslo se nazývá systolický tlak, druhé, dolní číslo je diastolický krevní tlak.

Na trhu existuje spousta domácích měřičů krevního tlaku. Některé pořídíte v rámci několika set korun, ale jsou samozřejmě i dražší varianty. Výhoda je, že na pořízení měřiče tlaku nepotřebujete žádný předpis. Stačí zajít jen do lékárny, nebo zdravotnického obchodu, popřípadě jej koupíte přes internet.

Měřiče krevního tlaku rozdělujeme na:

 • Tlakoměry na paži
 • Tlakoměry na zápěstí

Tlakoměry na paži

Tlakoměry na paži se dále dělí na dva základní typy:

Aneroidové (mechanické) – jsou to starší typy tlakoměrů, které je potřeba nafukovat ručně, pomocí balónku. Nevýhodou je, že k němu potřebujete fonendoskop. Tento typ většinou používají pracovníci ve zdravotnictví. Do domácnosti se nehodí.

Digitální tlakoměry – je to nejrozšířenější typ tlakoměrů pro domácí použití. Jejich obsluha je velice snadná, rychlá a jednoduchá. Některé typy vás upozorní na špatně zapnutou manžetu nebo slabou baterii, která se pravidelně musí měnit. Některé tlakoměry se slabou baterií neměří, aby se předešlo špatně naměřeným hodnotám.

Tlakoměry na zápěstí

Mohou být méně přesné, než tlakoměry na paži s manžetou. Tyto typy tlakoměrů jsou vhodné především na orientační měření tlaku. Jedinou výhodou těchto tlakoměrů je především nízká hmotnost.

Jak vybrat nejlepší měřič krevního tlaku?

Certifikáty – Před koupí se ujistěte, že byl tlakoměr testován a zároveň schválen. Existuje několik nezávislých sdružení, které testují schopnosti zařízení a především jejich přesnost měření. Nejdůvěryhodnější z těchto organizací je Asociace pro rozvoj lékařských přístrojů (AAMI), která vydává roční normy a seznamy testovaných zařízení, která odpovídají těmto měřením.

Velikost manžety – Ujistěte se, že kupujete správnou velikost manžety. Nesprávná velikost manžety může ovlivnit údaje měření. Vybrat si můžete z několika velikostí, ty nejmenší se prodávají ve velikosti 12,5 cm – 20,5 cm, největší můžete pořídit od 30 cm – 42 cm. Standardní manžety se prodávají obvykle ve velikosti od 22 cm do 32 cm.

Napájení – Napájení je dalším důležitým parametrem při výběru tlakoměru. Některé modely tlakoměrů jsou nabíjeny akumulátorovými články, tudíž bateriemi typu AA. Výhodou takových tlakoměrů je jejich mobilita. Krevní tlak můžete měřit odkudkoliv. Nevýhodou baterií je jejich častá výměna, tudíž peníze navíc při jejich koupi. Nejlepší volbou jsou ovšem tlakoměry, které jsou vybaveny přídavným zdrojem napájení, tudíž adaptérem. U takových tlakoměrů odpadá koupě akumulátorových článku.

Nejlepších 5 měřičů tlaku za rozumnou cenu

Omron M6 Comfort Intelli

Omron M6 Comfort IntelliOmron M6 Comfort Intelli je měřič tlaku s uchycením na paži, který v roce 2017 získal ocenění produkt roku. Tlakoměr disponuje prodlouženou manžetou v délce 22 – 42 cm. Tato délka nahradí až 2 manžety – standardní a manžetu pro silnou paži. Dále je tlakoměr vybaven Led indikátorem manžety s barevným podsvícením, který vás upozorní například na špatné utažení manžety. Určitě oceníte velkou paměť pro dva uživatele, která má rozsah 2x 100 měření. Samozřejmostí je velký, čitelný displej. Životnost baterií vydrží v průměru až na 1000 měření.

Pro

 • Led indikátory
 • Snadná manipulace
 • Přehlednost displeje

Proti

 • Vyšší cena

Najít nejnižší cenu

Tensoval Duo Control

Tensoval Duo ControlTensoval Duo Control je měřič krevního tlaku, jehož manžeta se umísťuje na paži. Měřič tlaku je vybaven velkým displejem a pamětí 2×60 měření, tudíž je tlakoměr vhodný pro dvě osoby. Výhoda tlakoměru je, že měří tlak při jakékoliv formě arytmie a následně vás upozorní ikonkou. Technologie Comfort Air se postará o bezbolestné nafouknutí manžety. Ovládání tlakoměru se provádí jednoduše jedním tlačítkem. Velkým bonusem je zabudovaná zdířka pro napojení síťového kabelu, který si můžete samostatně dokoupit. Nová baterie vydrží až 1400 měření.

Pro

 • Možnost volby velikosti manžety dle obvodu paže
 • Přesnost jako u lékaře
 • Jednoduchá manipulace

Proti

 • Ne příliš přehledný návod

Najít nejnižší cenu

Omron RS6

Omron RS6 - test tlakoměrůOmron RS6 je ultralehký tlakoměr, který se umísťuje na zápěstí o obvodu 13,5 až 21,5 cm. Tlakoměr disponuje bezhlučným piezoelektrickým senzorem, dále upozorněním na pohyb během měření a velkým 3 řádkovým displejem. Paměť zaznamená až 90 naměřených hodnot, počítaje datum a čas. Přístroj dokáže vyhodnotit průměr tlaku ze 3 naměřených hodnot. Tlakoměr vyniká svou lehkostí, váží pouhých 85 g a tudíž se hodí také na cesty. Výhodou tlakoměru je funkce zachycení a následná indikace arytmie, což znamená nepravidelný srdeční pulz.

Pro

 • Vhodný na cesty
 • Nulová hlučnost
 • Přesnost měření

Proti

 • Absence paměti pro dvě osoby

Najít nejnižší cenu

Tensoval Comfort

Tensoval Comfort - nejlepší tlakoměry 2018

01_6427

Předposlední tlakoměr jsme vybrali Tensoval Comfort s uchycením na paži v krásném modro-bílém designu. Přístroj je určený pro dvě osoby s pamětí 2x 60 naměřených hodnot. Tlakoměr disponuje technologií Fuzzy Logic, to znamená, že naměří tlak i lidem s mírným nepravidelným srdečním rytmem. Dále je tlakoměr vybaven velkým přehledným displejem, na kterém se zobrazí naměřené hodnoty. Celý přístroj ovládáte jen jedním tlačítkem. Výdrž baterie je až na 1000 naměřených hodnot. V balení najdete přístroj, 4x baterie typu AA, manžetu ve vámi zvolené velikosti a nylonové pouzdro.

Pro

 • Univerzální manžeta
 • Paměť pro 2 osoby
 • Jednoduchá obsluha

Proti

 • Vyšší cena

Najít nejnižší cenu

Sencor SBP 690

Sencor SBP 690Poslední jsme vybrali měřič tlaku v nižší třídě od Sencoru. Jedná se o tlakoměr, který se připevňuje manžetou na paži. Velký a přehledný displej vám změří jak samotný krevní tlak, tak srdeční pulz a upozorní vás také na srdeční arytmii. Paměť samotného přístroje zaznamená až 60 měření jednoho uživatele včetně data a času měření. Obvod samotné manžety je 22 až 42 cm. Samozřejmostí je automatické natlakovaní manžety. Měřič tlaku je napájen 4 AA bateriemi s možností dokoupení síťového adaptéru.

Pro

 • Jednoduchá obsluha
 • Přesné měření
 • Možnost připojit do sítě přes dokoupený adaptér

Proti

 • Tvrdší manžeta

Najít nejnižší cenu

Jak nejlépe změřit krevní tlak?

 1. Krevní tlak se měří v sedě a v klidu, nejlépe po 5-10 minutách od poslední tělesné námahy.
 2. Měření se provádí vždy ve stejnou denní hodinu.
 3. Měření se provádí vždy před užitím léku na tlak.
 4. Během měření se nesmí mluvit, nebo se hýbat.
 5. Doporučuje se určit na které paži budeme krevní tlak měřit, poté by se tato paže měla pravidelně k měření tlaku používat.

Přidat komentář