Vybíráme nejlepší štípače dříví pro rok 2020

Dokonce i dnes v této moderní době spousta lidí pořád používá dřevo jako hlavní topivo svých domovů, a to především v zimním období. Většinou je to z důvodu ušetření plynu, či elektřiny. Samozřejmě, nasekané kulatiny stojí peníze, a proto existuje chytrý přístroj, který si můžete pořídit domů a ušetřit ještě více. V dnešní době se už nemusíte zapotit při štípání dřeva tradičním způsobem pomocí sekery. Existují tzv. štípače dříví. Štípač dříví je v podstatě mechanické zařízení, které za pomoci hydrauliky tlačí poleno proti kovovému klínu, který poleno rozdělí na dva menší kusy. Na rozdíl od sekery, která vyžaduje svalovou sílu, sílu nárazu a gravitaci, štípač dříví používá tlak a mechanickou energii k rozdělení polena na požadovanou velikost. Štípač dříví je bezpečnější než použití sekery a také zajišťuje přesné rozdělení, které je obtížné dosáhnout pomocí sekery. Na trhu najdete dva typy hydraulických štípačů dřeva. Vybrat si můžete z horizontálních nebo vertikálních štípačů dřeva.

Pokud máte v plánu koupi nejlepšího štípače dřeva, podívejte se na našeho průvodce, který vysvětluje vše, na co byste se měli před samotnou koupi zaměřit.

Nejprodávanjší štípačky dříví za rok 2020

V tabulce naleznete nejoblíbenější štípače dříví dle pořadí na Heureka.cz k říjnu 2020.

FotoModelHodnoceníOrientační cenaInfo
Scheppach HL 65092%5 490 - 6 999 KčRecenze
Profi Tools PM4T-37083%4 299 - 4 598 KčRecenze
Scheppach HL 1010 (400V)91%16 999 KčRecenze
SCHEPPACH HL 660 o97%5 490 - 6 999 KčRecenze
Scheppach HL 150088%22 999 - 26 140 KčRecenze
Scheppach HL 85089%13 999 - 14 999 KčRecenze
SCHEPPACH HL 810 - 400V?12 099 - 13 999 KčRecenze
Scheppach HL 1200s95%19 999 KčRecenze
Scheppach HL 450 Vario93%4 750 - 4 999 KčRecenze
VeGA LS7 VARIO100%7 846 - 8 990 KčRecenze

Jak vybrat nejlepší štípač dříví?

Typy štípačů

Horizontální – Horizontální štípače jsou oblíbenými domácími pomocníky díky tomu, že jsou ideální na malé kulatiny. Malé, kompaktní modely vyžadují pouze klasické napájení. Jsou velmi tiché, dopad na životní prostředí je nízký, jsou flexibilní a po ruce. Dělící délka je však omezená, takže nejsou vhodné na velké kulatiny nebo dlouhé kusy dřeva.

Vertikální – Vertikální štípače dřeva jsou k dispozici s připojením 400 a 230 V. Většinou je lze snadno přepravovat pomocí dvou kol. Tento typ štípačů dřeva je vhodný na velké kulatiny. Vertikální štípače se nazývají z toho důvodu, že dřevo do štípačů vkládáte na výšku. Štípaní dříví pomocí tohoto typu štípače je podobné klasickému štípaní dříví sekerou.

Výkon motoru

Výkon motoru je nejdůležitější vlastnost, na kterou byste se měli před koupí štípače zaměřit. Štípač dříví by měl být natolik silný, aby hravě rozštípnul všechny druhy dřeva, včetně tvrdého nebo mokrého dřeva v co nejkratším časovém úseku. Stručně řečeno, účinnost a efektivita konkrétního stroje je významně určována výkonem motoru. Ujistěte se, že motor je od renomovaného výrobce.

Pohon

Benzínový motor – štípačky dřeva s benzínovým pohonem jsou určeny především pro lesní použití. Patří mezi nejvýkonnější modely na trhu, protože štípací síla je velmi vysoká. Lze je použít kdekoli, ale úroveň hluku je ve srovnání s ostatními modely vysoká.

Hnací hřídel traktoru – tento typ štípaček dřeva nevyžaduje palivo ani elektřinu. Štípačky využívají ke své práci motor traktoru, tudíž nedisponují vlastním pohonem a tím pádem jsou levnější.

Elektrický motor – štípačky dřeva s elektrickým motorem fungují na principu připojení do elektřiny. Pozor si dejte na správnou zásuvku. Obecně řečeno horizontální štípače jsou napájeny 230 V a vertikální štípače potřebují zásuvku na 400 V.

Příslušenství

Dalším důležitým bodem při výběru nejlepší štípačky dřeva je příslušenství. Vyberte si takovou štípačku dřeva, která je vybavena alespoň posuvnými kolečky a rukojetí pro snadnější manipulaci. Přece jenom je lepší dřevo štípat venku. Jenomže po práci musíte štípačku schovat do kůlny či garáže a ochránit ji před nepříznivým počasím. S kolečky a rukojetí bude převoz snadnější.

Dostupnost náhradních dílů

Před koupí důkladně zvažte, jak snadno dostupné jsou náhradní díly pro požadovaný štípač dřeva. Tohle je zvláště důležité u importovaných nebo velmi levných štípačů. Pokud výrobce štípačů nabízí náhradní díly, pak pro vás bude daleko snadnější udržet štípač dřeva ve velmi dobrém stavu.

Konstrukce

Štípače dřeva jsou obecně určeny k dlouhodobému využití. Proto si vyberte odolný design, nejlépe celokovovou konstrukci, která vám poskytne mnoho let bezproblémového štípání dřeva.

Díky těmto informacím jste dobře vybaveni na nákup nejlepšího štípače dřeva, který bude vyhovovat vašim potřebám. Pokud jde o tvrdé nebo měkké dřevo, štípače dřeva splní jakýkoliv úkol a ušetří váš čas a energii.

5 vybraných štípačů dříví

Scheppach HL 1010

Scheppach HL 1010 (400V)Jako první štípač dřeva jsme vybrali Scheppach HL 1010 s výkonem 2400 W. Jedná se o vertikální model, který si snadno poradí i s tvrdším dřevem do délky 137 cm. Štípač je vybavený elektrickým motorem s napětím 400 V. Tlak štípače je 10 tun a hmotnost celého stroje 147 kg. Štípač dřeva disponuje nízkou základnou a díky tomu nemusíte zvedat těžká polena zbytečně vysoko. Pokud máte kratší polena, bude se vám hodit odnímací pracovní stůl, který je součástí štípače. Bonusem je vysoká rychlost zpětného pohybu pístu. Třešničkou na dortu už je pak jen transportní madlo a velká kola pro snadnější manipulaci.

Pro

 • Tichý chod hydrauliky
 • Stabilita
 • Dostatečný výkon
Proti

 • Malý pracovní stůl

Najít nejnižší cenu

Scheppach HL 450 Vario

Scheppach HL 450 VarioJako další v pořadí jsme vybrali horizontální štípačku Scheppach HL 450 Vario s výkonem 1100 W a štípacím tlakem 4 tuny. Hlavní výhodou štípačky jsou bezpečnostní prvky jako: pojistka proti přehřátí nebo pojistka pro uvolnění polena při výpadku proudu. K dalším bezpečnostním prvkům se řadí nutnost ovládání štípačky oběma rukama, kdy levá ruka má na starost hydraulickou páku a pravá se stará o spínač elektromotoru. Maximální průměr polena je 25 cm a maximální délka polena je 37 cm. Hmotnost celého stroje je 40 kg. Bonusem je úprava délky dráhy pístu podle délky polena.

Pro

 • Robustní konstrukce
 • Snadná obsluha
 • Rozměrný nakládací prostor pro polena
Proti

 • Při práci nutno sedět, neboť je štípačka nízká.

Najít nejnižší cenu

HECHT 670

HECHT 670Hecht 670 je výkonná horizontální štípačka dřeva, která vytváří tlak až 7 tun. Díky dobrému výkonu, což je 2000 W si štípačka dřeva hravě poradí i se špalky s průměrem 250 mm a délkou 520 mm. Napájení přístroje lze provádět z běžné elektrické sítě 230 V/50 Hz. Ocenili jsme také vybavenost štípačky pojezdovými koly a rukojetí pro snadnější manipulaci po zahradě. Hmotnost štípačky je 46 kg.

Pro

 • Pojezdová kolečka a rukojeť
 • Velký výkon
 • Sedmitunový tlak
Proti

 • Nepřesný návod

Najít nejnižší cenu

Scheppach HL 710 400 V

Scheppach HL 710 400 VScheppach HL 710 400 V je horizontální štípačka dřeva, která disponuje štípacím tlakem 7 tun. Pro lepší manipulaci je štípačka vybavena madly, pojezdovými koly a přijatelnou hmotnostní. Výhodou je nastavitelnost štípacího stolu do třech poloh, což vám poskytne schopnost štípat polena v různých délkách. Podstatná je velmi vysoká rychlost zpětného pohybu pístu, což je 20 cm/s. Maximální průměr polena činí 30 cm a maximální délka polena je 107 cm. Hmotnost stroje je 101 kg. Výhodou je možnost dokoupení přídavného rozšiřovacího nebo čtyř-ramenného klínu.

Pro

 • Nastavitelná výška
 • Kvalitní provedení
 • Dostatečný výkon
Proti

 • Vyšší váha

Najít nejnižší cenu

Scheppach HL 1200s

Scheppach HL 1200sJako poslední štípačku dřeva jsme vybrali opět značku Scheppach HL 1200s s výkonem 2500 W. Jedná se o vertikální štípačku dřeva se štípacím tlakem 12 t. Štípačka disponuje robustní konstrukcí z 6 mm oceli a pohyblivou vyklápěcí pracovní deskou. Výhodou je úprava délky dráhy pístu, kterou jednoduše nastavíte podle délky polena. Také u tohoto přístroje výrobci mysleli hlavně na bezpečnost. Proto je štípačka vybavena pojistkou proti přehřátí nebo pojistkou v případě uvolnění polena při výpadku proudu. Hmotnost celého přístroje je 165 kg. Z funkcí se musíme zmínit ještě o otáčkách, což je 2800 ot/min.

Pro

 • Velký výkon
 • Snadná manipulace
 • Rychlost štípání
Proti

 • Vyšší hmotnost

Najít nejnižší cenu

Napsat komentář