Vybíráme nejlepší lednice pro rok 2024

Uvažujete o koupi nové chladničky? Je pravda, že všechny významné značky spotřebičů nabízejí téměř totožné chladničky. Nové modely, které se dnes prodávají jsou mnohem výkonnější než ty, které byly vyrobeny před 5 lety a opravy jsou tak složité, jako nalezení dobrého opraváře ledniček. Proto ve většině případů se vyplatí pořídit si novou lednici.

Lednice je takový středobod každého domu, u které se prakticky schází celá rodina. Není jednoduché vybrat tu pravou. Předtím, než se rozhodnete pro svůj finální výběr přečtěte si naše rady, na základě, čeho se rozhodnout.

Lednice se zpravidla dělí na mono klimatické, kombinované, americké a jedno dveřové.

Monoklimatické lednice – jedná o typ chladniček bez mrazáku. Tyto lednice jsou vhodné zejména pro velké rodiny, které mají velkou spotřebu jídla. Díky absenci mrazící části je uvnitř lednice více místa na uskladnění jídla. Některé značky nabízejí ve stejném designu také mrazáky. Pokud tyto dva spotřebiče postavíte vedle sebe, tak máte krásnou, a hlavně funkční stěnu.

Kombinované lednice – říká se jim také dvou-dveřové lednice. Je to nejrozšířenější a nejoblíbenější typ chladniček. Součástí jednoho přístroje je lednice a také mraznička. Jak lednice, tak mraznička májí svá dvířka. Většinou v horní části naleznete lednici, v dolní části pak mrazničku. Vybrat si můžete z různých typů velikosti. Výhodou těchto typů lednic je ušetření prostoru.

Americké lednice – bývají označovány také jako lednice side by side. Jedná se o velkou lednici s mrazákem, která je uprostřed rozdělená dvěma dveřmi. Jedny jsou pro lednici vpravo, druhé dveře jsou pro mrazák, který je umístěn v levé části. Tento typ chladniček disponuje velkým úložným prostorem. Některé modely jsou vybaveny výrobníkem ledu, nebo automatem na vodu, který je přímo napojený na chladící zařízení.

Jednodveřové lednice – zpravidla se jedná o malé lednice, které se často instalují do hotelových pokojů, popřípadě na chatu. Lednice jsou vybaveny jednou, maximálně dvěma poličkami bez mrazícího prostoru, nebo naopak některé modely disponují jen takovou mrazící poličkou uvnitř lednice. Tento typ lednic se nedoporučuje pořizovat do klasických domácností.

Jste milovníkem vína? Tak by vás mohly zajímat vinotéky, což jsou speciální lednice určené pro uchovávání láhví vína.

Nejprodávanější chladničky za rok 2024

V tabulce níže naleznete nejoblíbenější ledničky dle pořadí na Heureka.cz.

FotoModelHodnoceníOrientační cenaInfo
SAMSUNG RB38C607AS910022 990 – 28 990 KčRecenze
LG GBP62PZNBC9618 989 – 22 990 KčRecenze
Samsung RB36T675CSA9417 607 – 19 990 KčRecenze
Beko CSA270M31WN936 489 – 8 701 KčRecenze
HISENSE RB470N4SFC?15 990 – 23 170 KčRecenze
LG GBP62DSNCN19414 490 – 18 720 KčRecenze
Gorenje N619EAXL4788 589 – 36 600 KčRecenze
LG GBP31DSLZN949 975 – 12 890 KčRecenze
Beko RCSA 300 K30SN867 280 – 10 824 KčRecenze
Samsung RB36T675CWW9113 790 – 18 990 KčRecenze

Jak vybrat nejlepší lednici?

Velikost – Lednice se prodávají v různých velikostech. Před koupí pečlivě změřte prostor, kam chcete lednici umístit a pamatujte také na to, abyste s lednicí prošli dveřmi. Standardní ledničky jsou dodávány v různých šířkách a velikostech. Pokud uvažujete o pořízení vestavné lednice, pozorně změřte hloubku prostoru, aby seděla rovně s okrajem vaší kuchyňské linky.

Kapacita – Kapacita neboli objem lednice a mrazáku patří k nejdůležitějším kritériím při pořízení. U kombinovaných chladniček se kapacita stanovuje zvlášť jak u samotných chladniček, tak zvlášť u mrazáku a bývá označována jako litr. Objem chladničky se nejčastěji pohybuje v rozmezí od 190 litrů až po 300 litrů. Objem mrazáků je podstatně menší a pohybuje se od 60 do 120 litrů. Všeobecně se doporučuje, že na každou osobu v domácnosti je potřeba 50-70 litrů v chladničce a 20 litrů v mrazící části.

Energetické údaje – Dalším z nejdůležitějších kritérií při pořízení chladničky patří spotřeba energie a energetická třída. Tyto údaje vám napoví, kolik zhruba budete platit za provoz lednice. Jelikož je lednice v provozu každý den, tak nikdo nechce platit „majlant“ . Nejméně náročná na odběr energie a také nejekonomičtější je energetická třída označována jako A se symbolem +/++/+++. Nejúspornější výrobek je vždycky s označením A+++, sice si trošku připlatíte, ale za to méně zaplatíte za provoz lednice.

Akumulační doba – Tato doba udává, jak dlouho zůstane jídlo ve zmraženém stavu při výpadku elektrické energie. Čím delší je tato doba, tím je lednice lepší. Poohlédněte se po takovém modelu, který vydrží alespoň 10 hodin a výš. Týká se samozřejmě pouze lednic s vestavěným mrazákem.

Hlučnost – Tento důležitý údaj byste neměli podceňovat. Nikdo přece nechce slyšet hlasité vrčení lednice, především, když je váš obývací pokoj propojen s kuchyní, nebo když kuchyň sousedí s ložnicí. Hlučnost se uvádí v decibelech, s označením dB a neměla by překročit 40 dB.

Funkce – Ledničky jsou vybaveny řadou funkcí, díky nimž jsou uživatelsky přívětivější, proto byste měli před nákupem zvážit, jaké funkce jsou pro vás a vaši rodinu důležité. Chcete-li, aby vaše lednička byla všestrannější, je fajn, pořídit si model, který má zásuvky s nastavitelnou teplotou. Také se hodí nastavitelné police, které můžete vyjmout, nebo umístit do různých výšek. Pokud nechcete, aby tradiční výrobník ledu zabíral cenný prostor ve vašem mrazáku, zvolte variantu americké lednice, kdy je výrobník ledu umístěn ve dveřích lednice.

Poohlédněte se také po modelech, které mají funkce jako: NoFrost, Antibakteriální ochrana, varovný signál, super chlazení, MultiFlow systém anebo oddělenou regulaci teploty.

Nejlepších 5 ledniček z různých cenových kategorií

Samsung RB37J5018SA

Samsung RB37J5018SAJako první jsme vybrali kombinovanou lednici Samsung RB37J5018SA, která v roce 2018 dostala ocenění jako produkt roku. Lednice spadá do energetické třídy A+++ s roční spotřebou energie 173 kWh. Lednice disponuje prostorným mrazákem s čistým objemem 98 litrů. Funkce True No Frost garantuje rovnoměrné chlazení bez námrazy. Samozřejmostí je Led osvětlení uvnitř lednice a přehledný digitální inventor. Zásuvka na maso a ryby označována jako Fresh Zone zajišťuje ideální teplotu a zaručuje čerstvost těchto potravin. Díky 4 variabilním přihrádkám uvnitř lednice máte zaručeno dostatek prostoru jak pro láhve, tak i potraviny. Čistý objem chladničky je 267 litrů. Ještě další podstatnou věc musíme uvést, a to je hlučnost, což je 37 dB.

Pro

 • Nízká spotřeba energie
 • Celkově velký objem
 • Velký objem
Proti

 • Malá přihrádka na vejce

Najít nejnižší cenu

Candy CHTOS 482W36

Candy CHTOS 482W36Candy CHTOS 482W36 je malá kombinovaná lednice, která je vhodná například na chalupu, do kanceláře, na internát nebo i do opravdu malé domácnosti.

Chladící část lednice má čistý objem 83 litrů. V chladničce nalezneme tři skleněné police a zásuvku na čerstvé potraviny. Ve dveřích jsou pak samozřejmě další poličky na nápoje a zásobník na vajíčka. Samozřejmostí je automatické odmrazování.

Mrazák se nachází ve vrchní části a jak je u tohoto typu lednic obvyklé, dostanete se do něj jen s otevřenými dveřmi chladničky. Čistý objem mrazáku je jen 10 litrů a je určen spíše na krátkodobé uskladnění již zamražených potravin.

Pro

 • Kompaktnost – ideální na chalupu
 • Nízká cena
Proti

 • Přihrádky ve dveřích nejsou vyřešeny moc šťastně
 • Mrazák je určen spíše na uchován již zmrazených potravin

Najít nejnižší cenu

LG GSL360ICEV

LG GSL360ICEVJako další v pořadí jsme vybrali lednici amerického typu LG GSL360ICEV, která spadá do energetické třídy A+ s roční spotřebou energie 429 kWh. Lednice je vybavena funkcí No Frost, díky které odpadá odmrazování chladničky. U této lednice nás zaujaly praktické vychytávky jako těsnění dveří, které je ošetřeno antibakteriálním činidlem, což má za následek odstranění růstů plísní. Dále nás zaujal promyšlený systém čištění vzduchu za pomocí uhlíkového filtru a ventilátoru. V neposlední řadě tato lednice disponuje nižší spotřebou elektrické energie, také menší hlučností (39 dB) a to za pomocí lineárního pístového pohonu. Čistý objem chladničky je 394 l a čistý objem mrazáku je 197 l. Samozřejmostí je výrobník ledu. Bonusem je varovný signál lednice i mrazáku, který se spustí v případě otevřených dveří lednice nebo vysoké teploty spotřebiče.

Pro

 • Výrobník ledu
 • Signalizace dlouho otevřených dveří
 • Rozumné vnitřní uspořádání
Proti

 • Slabší osvětlení vnitřku lednice

Najít nejnižší cenu

LG GBP31SWLZN

LG GBP31SWLZNPokud hledáte kombinovanou chladničku s mrazničkou, která vám nabídne celou řadu moderních funkcí a technologii, může být tento model od LG tou správnou volbou. Jednou ze zajímavých funkcí je DoorCooling+, která se stará o rovnoměrné a rychlé zchlazení potravin.

Čistý objem chladničky je 234 litrů. Vnitřní prostor je rozdělen s pomocí tří polic z tvrzeného skla a jednoho šuplíku na ovoce a zeleninu. Zamrzí absence držáku na láhve.

Mraznička má čistý objem 107 litrů a najdeme v ní tři šuplíky. Mrazící kapacita mrazničky je 12 kg / 24 hodin. Díky funkcí super mrazení se nebudete muset bát zamrazování většího množství potravin najednou.

Pro

 • Tichý chod – 36 dB
 • Prostorná
 • Řada vychytávek a funkcí – např. upozornění na nedovřené dveře
Proti

 • Chybí držák na láhve

Najít nejnižší cenu

Zanussi ZRA 25600 WA

Zanussi ZRA 25600 WAZanussi ZRA 25600 WA je volně stojící monoklimatická lednice, která spadá do energetické třídy A+. Jelikož se jedná o monoklimatickou lednici bez mrazáku, tak nabízí velký skladovací prostor s objemem 240 litrů. Lednice je vybavena 4 policemi a držákem na láhve. Spotřeba elektrické energie je 130 kWh za rok. Lednička se vyznačuje především velmi tichým chodem, což je 38 dB. Bonusem je skladovací box Easy Store, který se hodí k uchovávání malých potravin a ingrediencí k vaření.

Pro

 • Velmi tichý chod
 • Velký objem
 • Nastavitelnost polic
Proti

 • Kratší přívodní kabel

Najít nejnižší cenu

Napsat komentář