Vybíráme nejlepší lednice pro rok 2020

Uvažujete o koupi nové chladničky? Je pravda, že všechny významné značky spotřebičů nabízejí téměř totožné chladničky. Nové modely, které se dnes prodávají jsou mnohem výkonnější než ty, které byly vyrobeny před 5 lety a opravy jsou tak složité, jako nalezení dobrého opraváře ledniček. Proto ve většině případů se vyplatí pořídit si novou lednici.

Lednice je takový středobod každého domu, u které se prakticky schází celá rodina. Není jednoduché vybrat tu pravou. Předtím, než se rozhodnete pro svůj finální výběr přečtěte si naše rady, na základě, čeho se rozhodnout.

Lednice se zpravidla dělí na mono klimatické, kombinované, americké a jedno dveřové.

Monoklimatické lednice – jedná o typ chladniček bez mrazáku. Tyto lednice jsou vhodné zejména pro velké rodiny, které mají velkou spotřebu jídla. Díky absenci mrazící části je uvnitř lednice více místa na uskladnění jídla. Některé značky nabízejí ve stejném designu také mrazáky. Pokud tyto dva spotřebiče postavíte vedle sebe, tak máte krásnou, a hlavně funkční stěnu.

Kombinované lednice – říká se jim také dvou-dveřové lednice. Je to nejrozšířenější a nejoblíbenější typ chladniček. Součástí jednoho přístroje je lednice a také mraznička. Jak lednice, tak mraznička májí svá dvířka. Většinou v horní části naleznete lednici, v dolní části pak mrazničku. Vybrat si můžete z různých typů velikosti. Výhodou těchto typů lednic je ušetření prostoru.

Americké lednice – bývají označovány také jako lednice side by side. Jedná se o velkou lednici s mrazákem, která je uprostřed rozdělená dvěma dveřmi. Jedny jsou pro lednici vpravo, druhé dveře jsou pro mrazák, který je umístěn v levé části. Tento typ chladniček disponuje velkým úložným prostorem. Některé modely jsou vybaveny výrobníkem ledu, nebo automatem na vodu, který je přímo napojený na chladící zařízení.

Jednodveřové lednice – zpravidla se jedná o malé lednice, které se často instalují do hotelových pokojů, popřípadě na chatu. Lednice jsou vybaveny jednou, maximálně dvěma poličkami bez mrazícího prostoru, nebo naopak některé modely disponují jen takovou mrazící poličkou uvnitř lednice. Tento typ lednic se nedoporučuje pořizovat do klasických domácností.

Nejprodávanější chladničky za rok 2020

V tabulce níže naleznete nejoblíbenější ledničky dle pořadí na Heureka.cz k říjnu 2020.

FotoModelHodnoceníOrientační cenaInfo
Samsung RB33N341MSA93%13 490 - 15 990 KčRecenze
Beko RCSA 300 K30XP84%7 390 - 9 190 KčRecenze
Hisense RB343D4AW184%5 989 - 6 990 KčRecenze
Samsung RB30J3215SA90%9 965 - 11 993 KčRecenze
LG GBP31SWLZN96%11 990 - 14 990 KčRecenze
Hisense RQ515N4AC2?19 989 - 19 990 KčRecenze
Samsung RB30J3215WW93%9 390 - 11 275 KčRecenze
Samsung RB33J3215WW96%9 990 - 12 990 KčRecenze
Hisense RB343D4AG283%6 879 - 7 490 KčRecenze
Candy CHICS 5184W83%5 990 - 7 490 KčRecenze

Jak vybrat nejlepší lednici?

Velikost – Lednice se prodávají v různých velikostech. Před koupí pečlivě změřte prostor, kam chcete lednici umístit a pamatujte také na to, abyste s lednicí prošli dveřmi. Standardní ledničky jsou dodávány v různých šířkách a velikostech. Pokud uvažujete o pořízení vestavěné lednice, pozorně změřte hloubku prostoru, aby seděla rovně s okrajem vaší kuchyňské linky.

Kapacita – Kapacita neboli objem lednice a mrazáku patří k nejdůležitějším kritériím při pořízení. U kombinovaných chladniček se kapacita stanovuje zvlášť jak u samotných chladniček, tak zvlášť u mrazáku a bývá označována jako litr. Objem chladničky se nejčastěji pohybuje v rozmezí od 190 litrů až po 300 litrů. Objem mrazáků je podstatně menší a pohybuje se od 60 do 120 litrů. Všeobecně se doporučuje, že na každou osobu v domácnosti je potřeba 50-70 litrů v chladničce a 20 litrů v mrazící části.

Energetické údaje – Dalším z nejdůležitějších kritérií při pořízení chladničky patří spotřeba energie a energetická třída. Tyto údaje vám napoví, kolik zhruba budete platit za provoz lednice. Jelikož je lednice v provozu každý den, tak nikdo nechce platit „majlant“ . Nejméně náročná na odběr energie a také nejekonomičtější je energetická třída označována jako A se symbolem +/++/+++. Nejúspornější výrobek je vždycky s označením A+++, sice si trošku připlatíte, ale za to méně zaplatíte za provoz lednice.

Akumulační doba – Tato doba udává, jak dlouho zůstane jídlo ve zmraženém stavu při výpadku elektrické energie. Čím delší je tato doba, tím je lednice lepší. Poohlédněte se po takovém modelu, který vydrží alespoň 10 hodin a výš. Týká se samozřejmě pouze lednic s vestavěným mrazákem.

Hlučnost – Tento důležitý údaj byste neměli podceňovat. Nikdo přece nechce slyšet hlasité vrčení lednice, především, když je váš obývací pokoj propojen s kuchyní, nebo když kuchyň sousedí s ložnicí. Hlučnost se uvádí v decibelech, s označením dB a neměla by překročit 40 dB.

Funkce – Ledničky jsou vybaveny řadou funkcí, díky nimž jsou uživatelsky přívětivější, proto byste měli před nákupem zvážit, jaké funkce jsou pro vás a vaši rodinu důležité. Chcete-li, aby vaše lednička byla všestrannější, je fajn, pořídit si model, který má zásuvky s nastavitelnou teplotou. Také se hodí nastavitelné police, které můžete vyjmout, nebo umístit do různých výšek. Pokud nechcete, aby tradiční výrobník ledu zabíral cenný prostor ve vašem mrazáku, zvolte variantu americké lednice, kdy je výrobník ledu umístěn ve dveřích lednice.

Poohlédněte se také po modelech, které mají funkce jako: NoFrost, Antibakteriální ochrana, varovný signál, super chlazení, MultiFlow systém anebo oddělenou regulaci.

Nejlepších 5 ledniček z různých cenových kategorií

Samsung RB37J5018SA

Samsung RB37J5018SAJako první jsme vybrali kombinovanou lednici Samsung RB37J5018SA, která v roce 2018 dostala ocenění jako produkt roku. Lednice spadá do energetické třídy A+++ s roční spotřebou energie 173 kWh. Lednice disponuje prostorným mrazákem s čistým objemem 98 litrů. Funkce True No Frost garantuje rovnoměrné chlazení bez námrazy. Samozřejmostí je Led osvětlení uvnitř lednice a přehledný digitální inventor. Zásuvka na maso a ryby označována jako Fresh Zone zajišťuje ideální teplotu a zaručuje čerstvost těchto potravin. Díky 4 variabilním přihrádkám uvnitř lednice máte zaručeno dostatek prostoru jak pro láhve, tak i potraviny. Čistý objem chladničky je 267 litrů. Ještě další podstatnou věc musíme uvést, a to je hlučnost, což je 37 dB.

Pro

 • Nízká spotřeba energie
 • Celkově velký objem
 • Velký objem
Proti

 • Malá přihrádka na vejce

Najít nejnižší cenu

Candy CCTOS 482WH

Candy CCTOS 482WHCandy CCTOS 482WH je jednodvéřová chladnička, která spadá do energetické třídy A+. Lednička je vhodná především pro člověka, který žije sám, do malého bytu typu garsonka, na chatu nebo do zahradní kuchyně. Uvnitř lednice můžete najít mrazící poličku. Čistý objem ledničky je 87 litrů disponuje 3 policemi. Lednice disponuje také několika prostornými přihrádkami ve dveřích a dokonce zásuvkou na zeleninu. Hlučnost lednice je 42 dB a roční spotřeba elektrické energie za rok je 112 kWh.

Pro

 • Tichá
 • Výkonná
 • Led osvětlení
Proti

 • Slabší mrazák

Najít nejnižší cenu

LG GSL360ICEV

LG GSL360ICEVJako další v pořadí jsme vybrali lednici tentokrát amerického typu LG GSL360ICEV, která spadá do energetické třídy A+ s roční spotřebou energie 429 kWh. Lednice je vybavena funkcí No Frost, díky které odpadá odmrazování chladničky. U této lednice nás zaujaly praktické vychytávky jako těsnění dveří, které je ošetřeno antibakteriálním činidlem, což má za následek odstranění růstů plísní. Dále nás zaujal promyšlený systém čištění vzduchu za pomocí uhlíkového filtru a ventilátoru. V neposlední řadě tato lednice disponuje nižší spotřebou elektrické energie, také menší hlučností (39 dB) a to za pomocí lineárního pístového pohonu. Čistý objem chladničky je 394 l a čistý objem mrazáku je 197 l. Samozřejmostí je výrobník ledu. Bonusem je varovný signál lednice i mrazáku, který se spustí v případě otevřených dveří lednice nebo vysoké teploty spotřebiče.

Pro

 • Výrobník ledu
 • Signalizace dlouho otevřených dveří
 • Rozumné vnitřní uspořádání
Proti

 • Slabší osvětlení vnitřku lednice

Najít nejnižší cenu

Electrolux EN3201MOW

Electrolux EN3201MOWElectrolux EN3201MOW je volně stojící kombinovaná chladnička, která se řadí do energetické třídy A++ s roční spotřebou energie 231 kWh a akumulační dobou 20 hodin. Líbí se nám praktické a chytré vyřešení prostoru uvnitř lednice. Najdete tam stojan na láhve, do kterého se vejde až 5 láhví, dále praktické boxy na zeleninu, které najdete ve spodní části, přihrádku na vajíčka a 3 police. Díky jasnému Led osvětlení ušetříte elektrickou energii. Čistý objem mrazáku je 109 litrů a čistý objem lednice je 194 litrů. Hlučnost se pohybuje okolo 40 dB.

Pro

 • Led osvětlení
 • Tichý provoz
 • Malá spotřeba
Proti

 • Častěji spíná chlazení

Najít nejnižší cenu

Zanussi ZRA 25600 WA

Zanussi ZRA 25600 WAZanussi ZRA 25600 WA je volně stojící monoklimatická lednice, která spadá do energetické třídy A+. Jelikož se jedná o monoklimatickou lednici bez mrazáku, tak nabízí velký skladovací prostor s objemem 240 litrů. Lednice je vybavena 4 policemi a držákem na láhve. Spotřeba elektrické energie je 130 kWh za rok. Lednička se vyznačuje především velmi tichým chodem, což je 38 dB. Bonusem je skladovací box Easy Store, který se hodí k uchovávání malých potravin a ingrediencí k vaření.

Pro

 • Velmi tichý chod
 • Velký objem
 • Nastavitelnost polic
Proti

 • Kratší přívodní kabel

Najít nejnižší cenu

Napsat komentář