Vybíráme nejlepší hoverboardy pro rok 2023

Hoverboard, už jste o něm slyšeli? Dokonalá zábava i dopravní prostředek. V dnešním článku se budeme zabývat moderním dvoukolovým vozítkem, které stále nabývá na popularitě.

Hoveboard se poprvé na trhu vyskytl okolo roku 2015 a je to dvoukolové elektrické vozítko složené pouze ze dvou koleček a dvou nášlapů (a se zabudovaným dokonalým gyroskopem pro stabilizaci a rovnováhu), které ovládáte pouze změnou svého náklonu. Hoverboard též naleznete pod názvem „kolonožka“ nebo „gyroboard“. Na rozdíl od jiných vozítek, typický hoverboard nemá ani sedátko ani držátko (i když najdou se i takové). Původně byl vytvořen k osobní přepravě na kratší vzdálenosti, ale dnes slouží mimo jiné i k zábavě dětí, teenagerů i rodičů.

Mnoho lidí je stále přesvědčeno, že pro jízdu na hoverboardu potřebujete dokonale rovný a hladký terén bez překážek a nerovností, opak je ale pravdou. V dnešní době se toto vozítko rozvinulo natolik, že byla vytvořena i jeho offroadová verze, která si hravě poradí i s nerovným, hrbolatým terénem a mnohými překážkami.

Nejprodávanější hoverboardy 2023

V tabulce naleznete přehled nejoblíbenějších hoverboardů dle pořadí na Heureka.cz.

FotoModelHodnoceníOrientační cenaInfo
Berger Hoverboard City XH-6C žlutý?2 999 KčRecenze
Kolonožka Standard E5 bílý100859 – 5 190 KčRecenze
Hoverboard Berger City 6.5 XH-6 Ice&Fire?3 799 KčRecenze
Hoverboard offroad modrý galaxy1002 890 – 3 890 KčRecenze
Hoverboard EcoWheel 6,5 standard ohnivá?3 290 – 5 490 KčRecenze
Hoverboard standard grafitty bílý1003 290 – 3 390 KčRecenze
Hoverboard EcoWheel 10,5 Cross carbon1004 190 KčRecenze
Kolonožka Premium červený405 299 – 5 796 KčRecenze
Hoverboard EcoWheel 10 Offroad grafitty žlutý?3 890 – 6 490 KčRecenze
Hoverboard Off road fire982 890 – 8 749 KčRecenze

Jak vybrat nejlepší kolonožku – hoverboard?

Pojďte se nyní podívat, na základě čeho vybírat nejvhodnější a nejlepší hoverboard a třeba se i při koupi nechejte inspirovat hoverboardy otestovanými samotnými uživateli.

Typ – Vybrat si můžete ze dvou základních typů, těmi jsou standartní hoverboardy a offroad hoverboardy. Liší se velikostí, hlavně koleček. Jsou tedy určené pro odlišné terény.

 • Standardní hoverboardy jsou určené pro nenáročný, rovný a hladší terén, například pro cyklostezky, hladké chodníky nebo cesty a také na indoorové využití v halách apod. Kolečka těchto typů kolonožek jsou výrazně menší, nižší je také jeho váha (okolo 10kg), maximální rychlost (okolo 10km/hod) a dojezdová vzdálenost (okolo 10km).
 • Offroadové hoverboardy, jak už vypovídá název, jsou určeny i do náročnějších terénů. Tyto typy jsou schopny překonávat překážky a nerovný terén. Proto jsou také rozměrnější, mají o dost větší kolečka a těžší konstrukci. Váží většinou přes 20 kilogramů. Zároveň je vyšší také jejich maximální rychlost (až 16km/hod) a samozřejmě dojezd, který je až 22 kilometrů.
 • Dále můžeme zmínit i tzv. „prémiové“ hoverboardy. Tento typ je v podstatě něco mezi standardním a offroadovým hoverboardem nebo řekněme standartní hoverboard se zvýšeným výkonem.

Délka nabíjení – Standartní doba nabíjení je okolo 2-3 hodin. Na trhu ovšem naleznete i stroje, které jsou nabité už za 1 hodinu. Ovšem v případě takového rychlonabíjení se informujte na kapacitu baterie, protože to může být způsobeno nízkou kapacitou a tudíž můžete být v půlce trasy nemile překvapeni, že jste vlastně dojeli. Baterie by měla být kvalitní a nejlépe typu Li-Ion. Čím větší kapacita, tím lépe.

Dojezd – Jak už jsme zmínili výše, dojezd je ovlivněn typem hoverboardu a dále pak také kapacitou baterie, vaší váhou, terénem, větrem a podobně. Nejvýkonnější stroje při ideálních podmínkách dojedou až 20 km.

Maximální rychlost – Maximální rychlost závisí na výkonnosti motoru. Zpravidla tato rychlost ale nebude přesahovat rychlost 16km za hodinu. Vyšší rychlost by mohla být nebezpečná, protože najetím na nerovnost terénu byste mohli ohrozit nejen sebe, ale i třeba chodce na chodníku. Určitě naleznete i takové hoverboardy, které mohou dosahovat rychlosti až 20km v hodině, ale s těmi určitě nebudete moci na chodník.

Maximální nosnost – Před koupí se nezapomeňte očkem mrknout i na nosnost. Některé hoverboardy mají maximální nosnost jezdce pouze 60 kg, řekněme, že jsou spíše dětské. Obyčejně pak nejvyšší nosnost dosahuje 110 až 120 kilogramů.

Stoupání – Stoupání je důležitý údaj. Pokud si pořídíte málo výkonný stroj a na cestě budete mít nějaké stoupání vyšší než 15°, pak tam zcela jistě nevyjedete. Levnější typy kolonožek mají maximální stoupání do 15° a výkonnější pak až do 25°.

Cena – Počáteční cena nejlevnější hoverboardů se pohybuje někde na 5000 korun. Cena dražších strojů pak může dosahovat desetitisíců.

Barva – Pro ty, kteří nemají rádi černý a bílý stereotyp, máme dobrou zprávu. Kolonožky se vyrábějí v nejrůznějších atraktivních barvách. Mimo barvy jako je černá, bílá, zelená, modrá a žlutá, naleznete také zlatou, stříbrnou nebo dokonce i růžovou. Dále můžete najít produkty s potiskem ohně, grafitů, s komiksovým potiskem a mnoha dalšími. Výběr je opravdu velký.

Na závěr bychom rádi upozornili na jeden důležitý fakt. Dbejte na to, aby značka, kterou si vyberete, byla ověřená a kvalitní. Hlavně baterie hoverboardu. Některé čínské repliky těchto vozítek byly prodávány s nekvalitními bateriemi, které po čase samy od sebe explodovaly.

Doporučené hoverboardy

Kolonožka Standard

Kolonožka Standard černýTato kolonožka byla v roce 2017 oceněna produktem roku. Jedná se o hoverboard od výrobce Ejlet, s motorem 2x350W, který jede rychlostí maximálně 16 km v hodině. Po celkovém nabití můžete ujet až 20 km. Lithiová baterie s kapacitou 4,4 Ah se nabíjí cca 1,5 hodiny. Doporučená maximální váha jezdce je 120 kg a minimální váha je 35 až 40 kg. Hoverboard můžou používat jak zkušení uživatelé, tak úplní začátečníci. Váha samotné koloběžky je 12 kg. Maximální úhel stoupání činí 25 stupňů. Výhodou je zamykání hoverboardu pomocí dálkového ovládání.

Pro

 • Zamykání pomocí dálkového ovládání
 • Značková baterie a elektronika
 • Silný motor
Proti

 • Maximální ujetá vzdálenost pouze 20 km po jednom nabití

Najít nejnižší cenu

Kolonožka Offroad ROVER E1 Black

Kolonožka Offroad ROVER E1 BlackOffroad Rover E1 disponuje dojezdem až 20 km na jedno nabití. U dojezdu samozřejmě závisí na řadě faktorů jako jsou například hmotnost uživatele, terén nebo venkovní teplota. Nosnost tohoto modelu je 120 kg, ale pro osoby vážící více než 70 kg doporučuje výrobce použití spíše na rovinatém terénu. Nabíjení trvá zhruba 3 hodiny. Hoverboard je poháněn dvěma motory s celkovým výkonem 350 W.

Specialitou této řady jsou široká gumová kola, díky kterým se můžete vydat nejen na ulici, ale i do lehkého nerovného terénu jako jsou například lesní ceny.

Pro

 • Zvládne i jízdu v terénu
 • Slušný maximální dojezd
 • Rychlé dobití

Proti

 • Oproti klasickým hoverboardům má vyšší cenu

Najít nejnižší cenu

Kolonožka SPARTAN SMART

Kolonožka SPARTAN SMART graffitiSpartan Smart je kolonožka od výrobce Eljet. Kolonožka je po stranách vybavena Led světly, které reagují na tlak v konkrétním nášlapu. To znamená, že pokud vyvinete větší tlak do pravé nohy, světla budou svítit pod pravou nohou. Dojezd tohoto hoverboardu je až 22 km. Maximální nosnost výrobce uvádí 120 kg. Maximální rychlost z kopce se uvádí 21 km/h, maximální rychlost na rovince je 18-19 km/h. Hoverboard je vybavený robustními gumovými koly a zvládne i menší nerovnosti. V balení najdete samotný hoverboard, nabíječku a návod v češtině.

Pro

 • Nosnost
 • Pěkný vzhled
 • Dojezd 22 km
Proti

Najít nejnižší cenu

Napsat komentář