Vybíráme nejlepší hoverboardy pro rok 2018

Hoverboard, už jste o něm slyšeli? Dokonalá zábava i dopravní prostředek. V dnešním článku se budeme zabývat moderním dvoukolovým vozítkem, které stále nabývá na popularitě.

Hoveboard se poprvé na trhu vyskytl okolo roku 2015 a je to dvoukolové elektrické vozítko složené pouze ze dvou koleček a dvou nášlapů (a se zabudovaným dokonalým gyroskopem pro stabilizaci a rovnováhu), které ovládáte pouze změnou svého náklonu. Hoverboard též naleznete pod názvem „kolonožka“ nebo „gyroboard“. Na rozdíl od jiných vozítek, typický hoverboard nemá ani sedátko ani držátko (i když najdou se i takové). Původně byl vytvořen k osobní přepravě na kratší vzdálenosti, ale dnes slouží mimo jiné i k zábavě dětí, teenagerů i rodičů.

Mnoho lidí je stále přesvědčeno, že pro jízdu na hoverboardu potřebujete dokonale rovný a hladký terén bez překážek a nerovností, opak je ale pravdou. V dnešní době se toto vozítko rozvinulo natolik, že byla vytvořena i jeho offroadová verze, která si hravě poradí i s nerovným, hrbolatým terénem a mnohými překážkami.

Nejprodávanější hoverboardy 2018

V tabulce naleznete přehled nejoblíbenějších hoverboardů k jaru 2018.

FotoModelHodnoceníOrientační cenaInfo
Kolonožka Standard černý94%3 226 - 6 999 KčRecenze
Kolonožka Offroad GRAFFITI92%4 999 - 10 499 KčRecenze
Hoverboard Standard bílý bluetooth reproduktory?3 227 - 7 690 KčRecenze
Hoverboard Standard zlatá bluetooth reproduktory?3 227 - 8 042 KčRecenze
Kolonožka ROVER s mobilní aplikací100%6 499 - 12 999 KčRecenze
Hoverboard Standard modrá?3 097 - 6 479 KčRecenze
Defiant DF-GR6.5" modrá?2 789 - 4 602 KčRecenze
Kolonožka Offroad CRAZY98%4 999 - 9 999 KčRecenze
Kolonožka Standard růžová chrom?3 503 - 7 999 KčRecenze
Kolonožka Offroad FIRE?4 999 - 10 490 KčRecenze

Jak vybrat nejlepší kolonožku – hoverboard?

Pojďte se nyní podívat, na základě čeho vybírat nejvhodnější a nejlepší hoverboard a třeba se i při koupi nechejte inspirovat hoverboardy otestovanými samotnými uživateli.

Typ – Vybrat si můžete ze dvou základních typů, těmi jsou standartní hoverboardy a offroad hoverboardy. Liší se velikostí, hlavně koleček. Jsou tedy určené pro odlišné terény.

 • Standardní hoverboardy jsou určené pro nenáročný, rovný a hladší terén, například pro cyklostezky, hladké chodníky nebo cesty a také na indoorové využití v halách apod. Kolečka těchto typů kolonožek jsou výrazně menší, nižší je také jeho váha (okolo 10kg), maximální rychlost (okolo 10km/hod) a dojezdová vzdálenost (okolo 10km).
 • Offroadové hoverboardy, jak už vypovídá název, jsou určeny i do náročnějších terénů. Tyto typy jsou schopny překonávat překážky a nerovný terén. Proto jsou také rozměrnější, mají o dost větší kolečka a těžší konstrukci. Váží většinou přes 20 kilogramů. Zároveň je vyšší také jejich maximální rychlost (až 16km/hod) a samozřejmě dojezd, který je až 22 kilometrů.
 • Dále můžeme zmínit i tzv. „prémiové“ hoverboardy. Tento typ je v podstatě něco mezi standardním a offroadovým hoverboardem nebo řekněme standartní hoverboard se zvýšeným výkonem.

Délka nabíjení – Standartní doba nabíjení je okolo 2-3 hodin. Na trhu ovšem naleznete i stroje, které jsou nabité už za 1 hodinu. Ovšem v případě takového rychlonabíjení se informujte na kapacitu baterie, protože to může být způsobeno nízkou kapacitou a tudíž můžete být v půlce trasy nemile překvapeni, že jste vlastně dojeli. Baterie by měla být kvalitní a nejlépe typu Li-Ion. Čím větší kapacita, tím lépe.

Dojezd – Jak už jsme zmínili výše, dojezd je ovlivněn typem hoverboardu a dále pak také kapacitou baterie, vaší váhou, terénem, větrem a podobně. Nejvýkonnější stroje při ideálních podmínkách dojedou až 20 km.

Maximální rychlost – Maximální rychlost závisí na výkonnosti motoru. Zpravidla tato rychlost ale nebude přesahovat rychlost 16km za hodinu. Vyšší rychlost by mohla být nebezpečná, protože najetím na nerovnost terénu byste mohli ohrozit nejen sebe, ale i třeba chodce na chodníku. Určitě naleznete i takové hoverboardy, které mohou dosahovat rychlosti až 20km v hodině, ale s těmi určitě nebudete moci na chodník.

Maximální nosnost – Před koupí se nezapomeňte očkem mrknout i na nosnost. Některé hoverboardy mají maximální nosnost jezdce pouze 60 kg, řekněme, že jsou spíše dětské. Obyčejně pak nejvyšší nosnost dosahuje 110 až 120 kilogramů.

Stoupání – Stoupání je důležitý údaj. Pokud si pořídíte málo výkonný stroj a na cestě budete mít nějaké stoupání vyšší než 15°, pak tam zcela jistě nevyjedete. Levnější typy kolonožek mají maximální stoupání do 15° a výkonnější pak až do 25°.

Cena – Počáteční cena nejlevnější hoverboardů se pohybuje někde na 5000 korun. Cena dražších strojů pak může dosahovat desetitisíců.

Barva – Pro ty, kteří nemají rádi černý a bílý stereotyp, máme dobrou zprávu. Kolonožky se vyrábějí v nejrůznějších atraktivních barvách. Mimo barvy jako je černá, bílá, zelená, modrá a žlutá, naleznete také zlatou, stříbrnou nebo dokonce i růžovou. Dále můžete najít produkty s potiskem ohně, grafitů, s komiksovým potiskem a mnoha dalšími. Výběr je opravdu velký.

Na závěr bychom rádi upozornili na jeden důležitý fakt. Dbejte na to, aby značka, kterou si vyberete, byla ověřená a kvalitní. Hlavně baterie hoverboardu. Některé čínské repliky těchto vozítek byly prodávány s nekvalitními bateriemi, které po čase samy od sebe explodovaly.

Doporučené hoverboardy

Kolonožka Standard

Kolonožka Standard černýTato kolonožka byla v roce 2017 oceněna produktem roku. Jedná se o hoverboard od výrobce Ejlet, s motorem 2x350W, který jede rychlostí maximálně 16 km v hodině. Po celkovém nabití můžete ujet až 20 km. Lithiová baterie s kapacitou 4,4 Ah se nabíjí cca 1,5 hodiny. Doporučená maximální váha jezdce je 120 kg a minimální váha je 35 až 40 kg. Hoverboard můžou používat jak zkušení uživatelé, tak úplní začátečníci. Váha samotné koloběžky je 12 kg. Maximální úhel stoupání činí 25 stupňů. Výhodou je zamykání hoverboardu pomocí dálkového ovládání.

PRO
 • Zamykání pomocí dálkového ovládání
 • Značková baterie a elektronika
 • Silný motor
PROTI
 • Maximální ujetá vzdálenost pouze 20 km po jednom nabití
Najít nejnižší cenu

Kolonožka Offroad GRAFFITI

Kolonožka Offroad GRAFFITIDruhý hoverboard jsme vybrali rovněž od značky Ejlet s motorem 2x350W. Hoverboard dokáže jet maximální rychlostí až 16 km za hodinu. Kolonožka je poháněná lithiovou baterii značky Samsung s kapacitou 4,4 Ah. Doba nabíjení této baterie je zhruba 2 hodiny a s takto nabitou baterií dokážete ujet až 20 km. Jedná se o offroadový stroj, který si poradí s náročnějším terénem, než standardní kolonožky. Pro lepší stabilitu v terénu je hoverboard vybaven širšími koly. Jako u předchozího stroje, tak i u této kolonožky je maximální váha jezdce 120 kg.

PRO
 • Dostačující výdrž baterie
 • Jezdí i po trávě do svahu
 • Širší kola
PROTI
 • Dojezd
Najít nejnižší cenu

Kolonožka ROVER s mobilní aplikací

Kolonožka ROVER s mobilní aplikacíTento hoverboard je naprostou jedničkou mezi hoverboardy, díky své konstrukci, designu a kvalitnímu zpracování kol. Můžete s ním jezdit po jakémkoliv terénu, ať už klasické asfaltové cestě, v písku, na sněhu, zkrátka všude. Řadí se mezi offroadové kolonožky. Hoverboard je vybaven dvěma motory s výkonem 350 W a lithiovou baterii od Samsungu s kapacitou 4400mAh. Téměř po dvou hodinovém nabití je hoverboard připraven k provozu. Maximální váha jezdce na hoverboardu je 120 kg. Hoverboard jede maximálně 15ti kilometrovou rychlostí a jeho dojezd je 15-20 km po úplném nabití. Díky mobilní aplikaci máte možnosti pokročilého ovládání.

PRO
 • Rychlé nabití
 • Pokročilé možnosti ovládání díky mobilní aplikaci
 • Snadné ovládání
PROTI
 • Dojezd
Najít nejnižší cenu
Vybíráme nejlepší hoverboardy pro rok 2018
4.8 (95.15%) 33 votes

Přidat komentář