Vybíráme nejlepší palačinkovače pro rok 2024

V dnešním nákupním rádci se zaměříme na nejlepší palačinkovače na českém trhu. Troufneme si říct, že palačinky jsou nejoblíbenějším dezertem lidí z celého světa. Hlavně Češi si tuto pochutinu oblíbili. Vždyť palačinku se zmrzlinou, ovocem a šlehačkou najdete v každé restauraci. Původ této tenké placky bychom našli zřejmě ve Francii, speciálně v Bretani. V anglosaských zemích jim říkají pancakes. V některých anglicky mluvících zemích dokonce slaví tzv. Pancake day (palačinkový den). Dají se dělat na různé způsoby, s různými náplněmi. Můžete je dělat na slano i sladko, plnit marmeládou, čokoládovou pomazánkou, tvarohem, nebo naopak špenátem či sýrem. Záleží na fantazii a především chuti.

A teď se dostaneme k tomu, jak je udělat, především, na čem je upéct. Jsou dvě možnosti. Placku složenou z mléka, mouky, vajíčka a špetkou soli můžete upéct tradičně na pánvi, kde ale hrozí, že se připeče. Navíc těsto nikdy nerozlijete úplně do tenka a spotřebujete docela dost oleje. Druhá možnost je pořídit si kvalitní palačinkovač. Je to snazší a mnohem příjemnější cesta k výrobě těch nejlepších palačinek.

Palačinkovač je kulatého tvaru, vybaven zpravidla jednou plotýnkou, která je nepřilnavá a umožňuje přípravu palačinek bez oleje. Dále musí být měl být vybaven termostatem, jenž hlídá teplotu. Navíc vás termostat informuje, kdy je palačinkovač nahřátý a připravený k práci. Pokročilejší modely se dokáží automaticky vypnout po určitém časovém intervalu, aby se palačinka nespálila. Součástí každého palačinkovače bývá stěrka, kterou těsto rovnoměrně roztáhnete po celé pečící ploše. Vzniknou vám rovnoměrné a hlavně tenké palačinky. U některých palačinkovačů najdete v balení i naběračku a špachtli pro snadné otáčení palačinek. Bonusem může být přiložená kuchařka s recepty na palačinky.

Nejprodávanější palačinkovače 2024

V tabulce níže naleznete nejoblíbenější palačinkovače dle Heureka.cz.

FotoModelHodnoceníOrientační cenaInfo
ROHNSON R-20188785 – 999 KčRecenze
Home CM-C350B100699 – 769 KčRecenze
Russell Hobbs 20920-5695745 – 1 199 KčRecenze
DOMO DO9227P1001 599 – 2 095 KčRecenze
BEPER BT710-Y?598 – 899 KčRecenze
Transa Electronics DualPancake?1 204 KčRecenze
WMF 0415120011982 490 – 2 814 KčRecenze
Clatronic CM 337293614 – 1 082 KčRecenze
Bestron AWCM700?1 101 KčRecenze
First Austria FA 5307-240499 KčRecenze

Jak vybrat nejlepší palačinkovač?

Není moc kritérií, podle čeho vybrat nejlepší palačinkovač, protože téměř všechny mají podobné parametry, ale vybrali jsme pro vás aspoň nejdůležitější body, podle kterých se řídit s výběrem.

Velikost palačinkovače – Každý dá určitě přednost velkým palačinkám, před menšíma. Při výběru ale musíte zvážit prostor, který máte v kuchyni. Máte- li malou kuchyň, zajisté bude lepší koupit menší přístroj, který vám nezabere příliš moc prostoru na kuchyňské lince. Průměry palačinkovačů se pohybují od 29 cm do 35 cm. Záleží už na každém z Vás, čemu dáte přednost a kolik místa máte ve vaší kuchyni.

Povrch plotýnky – Nejlepší plotýnky palačinkovačů jsou samozřejmě ty, na kterých se palačinky nepřipalují. Ty jsou většinou potažené teflonem. U teflonu nebudete potřebovat žádný olej, palačinky se pečou bez oleje.  Některé plotýnky mohou být vyrobeny z litiny, která se bude rovnoměrněji zahřívat, ale více připalovat. U takových už bude zapotřebí olej a troška obratnosti v obrácení, nebo přenesení palačinky na talíř.

Ovládací prvky a funkce – U většiny palačinkovačů máte možnost nastavení teploty. Podle toho, jak moc upečené palačinky chcete mít, jestli tmavší či světlejší, tak teplotu přidáváte nebo ubíráte. Na některých palačinkovačích můžete najít i indikátor, který se rozsvítí, pokud je palačinkovač správně nahřátý a připravený k vaření.

Příslušenství – Palačinkovače vybírejte také podle příslušenství. Ty lepší by měly mít hladítko a stěrku na rovnoměrné rozetření těsta. Samozřejmě nejlépe dřevěné, ať nepoškodíte teflon. Někteří výrobci přibalí k palačinkovači i dřevěnou obracečku. Bonusem je také kniha receptů, kde najdete mnoho tipů jak na sladké, tak slané palačinky. Jsme si jisti, že si tam každý najde ty své oblíbené.

Nejlepších 5 doporučených palačinkovačů

ROHNSON R-201

ROHNSON R-201 - nejlepší palačinkovače pro přípravu palačinekPrvní palačinkovač jsme vybrali od značky Rohnson, model R – 201 s výkonem 1000 W. Průměr ohřívací plochy palačinkovače je 30 cm. Palačinkovač je vybaven termostatem  s možností nastavení až 5 teplotních pozic. Pro lepší stabilizaci má protiskluzové nožičky.

Termostat udržuje konstantní a optimální teplotu a integrované topné těleso má za úkol rychlé nahřátí plotýnky. Výhodou palačinovače je jeho univerzálnost. Můžete na něm grilovat masa, ryby, nebo si upéct třeba mexické tortilly.

Pro

 • Vícero možností využití
 • Možnost regulace teploty
 • Snadná údržba
Proti

 • Absence obracečky

Najít nejnižší cenu

Clatronic CM 3372

Clatronic CM 3372- test palačinkovačů 2017Palačinkovač Clatronic CM 3372 byl vyhlášen produktem roku 2016. Jeho průměr je 29 cm a povrch plotýnky má nepřilnavý povrch, tudíž je odolný proti poškrábání.

Příkon palačinkovače je 900 W. Bonusem je tepelně izolovaná rukojeť nebo navíjení kabelu. V balení najdete hladítko a stěrku na přípravu palačinek.

Pro

 • Nízká cena
 • Jednoduché ovládání
 • Lehký
Proti

 • Absence českého návodu

Najít nejnižší cenu

Russell Hobbs 20920-56

Russell Hobbs 20920-56Do naší pětice jsme zařadili také palačinkovač Russell Hobbs s průměrem 30 cm. Palačinkovač disponuje nepřilnavou plotýnkou, která má po celé ploše stejnou teplotu. Díky tomu jsou palačinky rovnoměrně propečené. Palačinkovač je dále vybavený světelným indikátorem zapnutí a nahřátí, nastavitelnou teplotou a náčiním na těsto.

Výhodou palačinkovače je jeho nepřilnavá plocha, která se velmi snadno čistí. Co oceníte, tak je hrana kolem ploténky, která zamezuje odkapávání těsta.

Pro

 • Snadné ovládání
 • Náčiní na těsto
 • Nastavitelná teplota
Proti

 • Okrajová hrana by mohla být vyšší

Najít nejnižší cenu

Domo DO 9042 P

Domo DO 9042 PPoslední jsme vybrali palačinkovač se zvýšeným okrajem značky Domo DO 9042 P s příkonem 1000 W a průměrem plotny 290 mm. Palačinkovač je opatřen manuálním vypínačem pro zapnutí a vypnutí přístroje, ochranou proti přehřátí a praktickým úložným prostorem pro kabel. Dále je palačinkovač vybaven posuvným regulátorem pro plynulé nastavení teploty a 5 stupni výkonu.

Světelné indikace vás budou informovat o  nahřátí pečící plochy. V balení najdete kromě palačinkovače i dřevěnou obracečku nebo stěrku na těsto.

Pro

 • Stejnoměrné pečení
 • Nepřilnavá úprava
 • Jednoduchá obsluha
Proti

 • Váha 2 kg

Najít nejnižší cenu

Severin CM 2198

Severin CM 2198Severin CM 2198 je palačinkovač s výkonem 1000 W a průměrem plotny 30 cm. Teplotu regulujete od 1 do 6. Je vybaven spínačem pro zapnutí/vypnutí a kontrolkou provozu.

Velkým plus jsou protiskluzové nožičky, které udržují stabilitu. Především oceníte dřevěnou lopatku na obrácení a stěrku na rovnoměrné roztáhnutí těsta.

Pro

 • Obracečka v příslušenství
 • Nepřilnavost
 • Rychle se rozehřívá
Proti

 • Krátká přívodní šňůra

Najít nejnižší cenu

Závěr

Test palačinkovačů je u konce a my se na vás těšíme u dalších nákupních rádců.

Napsat komentář