Nejlepší grily na dřevěné uhlí 2020

Venkovní teploty se pomalu zvyšují, dny se prodlužují, a proto je na čase popřemýšlet o koupi grilu. Existuje mnoho různých grilů, které nabízejí spoustu funkcí a nejnovějších vychytávek. My se ale dneska zaměříme na u nás stále nejčastěji prodávané grily, a to jsou nejlepší grily na dřevěné uhlí.

Nejoblíbenější grily na dřevěné uhlí 2020

Následující tabulka zobrazuje nejoblíbenější grily na dřevěné uhlí dle Heuréky.cz.

FotoModelHodnoceníOrientační cenaInfo
Weber Master-Touch GBS96%6 990 - 8 490 KčRecenze
Fieldmann FZG 100393%429 - 509 KčRecenze
Cattara ROYAL81%3 290 - 3 699 KčRecenze
Fieldmann FZG 100488%1 303 - 2 099 KčRecenze
Weber Master Touch GBS Premium SE E-577596%9 990 KčRecenze
FLG 34 C87%1 299 KčRecenze
Big Green Egg BGE- L74%39 825 - 51 512 KčRecenze
Tepro Toronto XXL92%4 490 KčRecenze
Fieldmann FZG 100987%488 - 709 KčRecenze
Tepro Toronto Click92%3 090 KčRecenze

Jak vybrat gril na dřevěné uhlí?

Grily na dřevěné uhlí jsou mobilní, a především vhodné na spontánní a rychlé použití. Ovšem taková koupě grilu na dřevěné uhlí není vůbec snadná. Existuje několik faktorů, které je třeba vzít v úvahu, jako je konfigurace grilu, funkce a možnosti. V následujících bodech vám stručně vysvětlíme, na co se zaměřit při koupi.

Bezpečnost – Bezpečný a spolehlivý gril na dřevěné uhlí by měl mít vhodně navržené prostory pro ukládání dřevěného uhlí nebo palivového dřeva. Dále by měl mít vhodně navržený odvětrávací systém, který zabrání spálení pokrmu. Rukojeť poklopu a postranní rukojeti by měli být vyrobeny z takového materiálu, abyste se při manipulaci s grilem nespálili.

Materiál a velikost roštu – Rošt je jednou z nejpodstatnějších částí grilu. Většinou je v nerezovém provedení nebo litinový. Litinové rošty jsou podstatně lepší, mají delší životnost a poměrně dobře se udržují. Rošt musí zabírat maximální plochu grilu. Velikost roštu závisí na tom, jak velké množství potravin chcete grilovat. Minimálně by se na něj měli vejít 4 steaky. Pro čtyřčlennou rodinu se doporučuje rošt s minimální velikostí 1500 cm2.

Údržba – Zatímco grilovaní baví snad všechny, mytí a údržba grilu už není tak zábavné. Gril na dřevěné uhlí by se měl především velmi snadno čistit. To znamená popel by měl jít bez problému vysypat z popelníku, popřípadě vybrat lopatkou. Některé grily mají řešený popelník jako „šuplík“, který jen vytáhnete a vysypete, popřípadě snadno vyčistíte.  U údržby zpravidla platí, čím více záhybů, krytů a špatně dostupných míst, kam se dostávají zbytky jídla a odkapávající šťávy, tím horší bude čistění. Proto vybírejte grily snadno přístupné čištění.

Konstrukce – Gril by měl být především pevný a stabilní. Měl by mít pevnou konstrukci už z toho důvodu, aby se nepřevrhnul a nepopálil Vás, či vaši pozvanou návštěvu k večernímu grilováni. Gril by se v žádném případě neměl kývat, viklat a naklánět. Takový gril vůbec není bezpečný. Pokud si vyberete větší a těžší gril, měl by být vybaven postranními kolečky pro snadnější manipulaci a převoz.

Záruka – Posledním bodem při výběru grilu je záruka. Ze zákona máte stanovenou záruku dva roky, ale renomované značky grilů vám mohou poskytnout mnohem delší záruku. Je to tím, že si za svými výrobky stojí. Je to jen na vás s jak dlouhou zárukou si vyberete gril, ale samozřejmě platí pravidlo, že čím delší, tím lepší.

Nejlepších 5 grilů na dřevěné uhlí

Na následujících řádcích vám představíme 5 velmi kladně hodnocených grilů na dřevěné uhlí.

Weber Master-Touch GBS 57

Weber Master-Touch GBS 57Weber Master-Touch GBS 57 je gril na dřevěné uhlí o váze 17 kg. Gril je vybaven  chromovaným grilovacím roštem o průměru 57 cm. Velikost grilovací plochy je 2550 cm2.  Součástí grilu je odklápěcí kryt, tzv. poklice, která udržuje rovnoměrné teplo uvnitř grilu. Poklice je vyrobena z neporézního materiálu, který se snadno čistí a také má zabudovaný teploměr. Gril je vhodný pro vícečlennou rodinu a ugrilujete na něm až 8 porcí. GBS systém zajišťuje variabilnost grilovaní. Na trojmonikolvaný rošt můžete položit další příslušenství, jako pánev Wok, nebo pánev na smažení a další. Samozřejmostí je pojízdnost grilu, protože má zabudované 2 kolečka.

Pro

 • Variabilní gril
 • Kvalitní provedení
 • Popelník
Proti

 • Dražší příslušenství

Najít nejnižší cenu

FIELDMANN FZG 1007

FIELDMANN FZG 1007Zahradní gril na dřevěné uhlí značky Fieldmann se pyšní svojí stabilitou a pevností materiálu. Je vybaven postranními kolečky, tudíž jej můžete kdekoliv, a hlavně pohodlně, přemístit. Po odklopení víka, které zaručuje potřebné klima grilování, najdete v grilovací části pohyblivé rošty na které naskládáte maso, zeleninu, ryby a další potraviny.

Grilovací rošt je vyroben z chromu. Velikost grilovací plochy je 3024 cm2. Hmotnost grilu je 21,08 kg. Pokud jste ještě neslyšeli o značce Fieldmann, tak se jedná o českou značku. Součástí grilu je chromový rošt, pohyblivé rošty, víko a teploměr.

Pro

 • Nízká cena
 • Kvalitní zpracování
 • Odkládací plocha udrží jídlo teplé
Proti

 • Absence pečícího kamenu

Najít nejnižší cenu

Hecht Sentinel

Hecht SentinelHecht Sentinel je gril na dřevěné uhlí. Gril disponuje 3 chromovanými rošty a odkládací plochou. Součástí grilu je rovněž odklápěcí kryt s integrovaným teploměrem. Pro snadnou manipulaci výrobci nezapomněli doplnit gril o pohodlnou rukojeť a velká ocelová kola. Hmotnost celého grilu je 33,4 kg. Velkou výhodou grilu jsou dvě topeniště – jedno hlavní a druhé menší, vhodné na uzení. Celý gril je vyrobený z ocelového plechu, který je následně ošetřený kvalitní černou žáruvzdornou barvou. Rozměrově je gril vysoký 133 cm, šířka je 65 cm a hloubka grilu je 115 cm.

Pro

 • Kvalitní materiál
 • Teploměr
 • Dvě topeniště
Proti

 • Hůře se čistí

Najít nejnižší cenu

Weber Performer GBS Gourmet

Weber Performer GBS GourmetDalší gril jsme vybrali opět od značky Weber. Grilovací rošt má v průměru 57 centimetrů a grilovací plocha je velká 2550 cm2. Také tento gril je vybaven poklicí se zabudovaným teploměrem pro rovnoměrné udržení tepla. Gril je dále vybaven dvěma velkými koly a 2 malými kolečky, pracovní plochou pro přípravu pokrmu a odnímatelným popelníkem pro zachytávání popelu. Madla grilu jsou vyrobena ze žáruvzdorného materiálu a odolávají povětrnostním podmínkám. Jako předchozí gril, také tento disponuje GBS systémem, tudíž na něm můžete jak smažit, tak péct, dusit za použití vhodného příslušenství. Jelikož gril váží 24 kg, tak zajišťuje dobrou stabilitu.

Pro

 • Odkládací plocha vedle samotného grilu
 • Luxusní provedení
 • Jednoduchá montáž
Proti

 • Vyšší cena

Najít nejnižší cenu

G21 BBQ big

G21 BBQ bigJako poslední gril na dřevěné uhlí jsme vybrali zahradní gril s udírnou G21 BBQ big nazývaný také jako „Lokomotiva“. Na tomto grilu se dá pohodlně grilovat, udit jak teplým, tak studeným kouřem, upéct si například pizzu, nebo chleba, pomalu vařit a také slouží k udržování teploty. Gril je vybaven dvěma topeništi a pečícími plotny. Vyroben je z ocelového plechu, který je potažen černou ohnivzdornou barvou.

Gril je vybaven vestavěným teploměrem ve víku pro přehledné grilování. Výhoda grilu je, že když grilujete v menší skupince, nemusíte využívat celý gril. Konstrukce grilu dovoluje využít například jen jednoho topeniště. Jelikož je tento gril poměrně těžký, váží 35 kg, je vybaven vestavěnými pojezdovými kolečky pro snadnou manipulaci a přemístění grilu.

Pro

 • Dostatečná velikost
 • Regulace a kontrola teploty
 • Jednoduchá manipulace
Proti

 • Nepovedený manuál
 • Olej z pokrmů může odkapávat dnem grilu

Najít nejnižší cenu

Přenosný gril – Fieldmann FZG 1003

Fieldmann FZG 1003Tento gril sice není plnohodnotnou konkurenci dříve zmíněným grilům, nicméně si myslíme, že stojí za to jej alespoň zmínit. Jedná se o malý přenosný gril, který je ideální pro použití na různých výletech nebo při kempování.

Grilovací plocha má průměr 25 cm, což je na menší grilovací akci na výletě dostačující. Rošt je pochromovaný a jeho jedinou nevýhodou je, že se nedá výškově nastavovat. Tím pádem je nutné dávat pozor, abyste nepoužívali více uhlí než je nutné a příliš jej nerozpalovali.

Celková váha grilu je pouhých 1,6 kg a přenášet jej můžete v termotašce, která je součástí balení. Termotašku můžete vužít samozřejmě i pro uchování chlazených nápojů nebo surovin na gril. Dle informací zákazníků se do tašky vejde 7 půllitrových plechovek 🙂

Co jistě velmi potěší, je ve příznivá cena, která se v některých obchodech pohybuje již okolo 350 Kč.

Pro

 • Dostatečná velikost na výlety
 • Nízká hmotnost
 • Kompaktnost
 • Termotaška
Proti

 • Nenastavitelná výška roštu

Najít nejnižší cenu

Závěr

Test grilů na dřevěné uhlí a nákupní rádce je za námi. Přejeme vám šťastnou ruku při výběru grilu a spoustu radosti a skvělých pokrmů při jeho užívání.

Napsat komentář