Nejlepší grily na dřevěné uhlí pro rok 2024

Venkovní teploty se pomalu zvyšují, dny se prodlužují, a proto je na čase popřemýšlet o koupi grilu. Existuje mnoho různých grilů, které nabízejí spoustu funkcí a nejnovějších vychytávek. My se ale dneska zaměříme na u nás stále nejčastěji prodávané grily, a to jsou nejlepší grily na dřevěné uhlí.

Grily na dřevěné uhlí jsou mobilní, a především vhodné na spontánní a rychlé použití. Ovšem taková koupě grilu na dřevěné uhlí není vůbec snadná. Existuje několik faktorů, které je třeba vzít v úvahu, jako je konfigurace grilu, funkce a možnosti. V našem nákupním rádci vám stručně vysvětlíme, na co se zaměřit při koupi.

Nejoblíbenější grily na dřevěné uhlí 2024

Následující tabulka zobrazuje nejoblíbenější grily na dřevěné uhlí dle Heuréky.cz.

FotoModelHodnoceníOrientační cenaInfo
Cattara KEG921 598 – 2 629 KčRecenze
Cattara Royal Partner892 690 – 4 390 KčRecenze
Tarrington House Memphis1002 999 KčRecenze
Outwell Cazal Portable Grill95780 – 1 476 KčRecenze
Cattara Royal Classic 13040833 590 – 5 090 KčRecenze
Fieldmann FZG 100395449 – 583 KčRecenze
Weber Master-Touch GBS E-5750 14701004 černý977 478 – 10 000 KčRecenze
Weber Master-Touch GBS Premium SE E-5775 17401004 Černá969 499 – 11 290 KčRecenze
Klarstein Prince Size1005 199 – 7 189 KčRecenze
Weber Performer Deluxe GBS 57 cm černý9513 490 – 18 690 KčRecenze

Nejlepších 5 grilů na dřevěné uhlí

Na následujících řádcích vám představíme 5 velmi kladně hodnocených grilů na dřevěné uhlí.

Weber Performer Deluxe GBS

Weber Performer Deluxe GBS blackWeber Performer Deluxe GBS je luxusní gril na dřevěné uhlí, který kombinuje klasický kotlový gril s velkým pracovním stolem s plochou odolnou proti poškrábání.

Gril disponuje grilovací plochou 2550 cm2. Jak název napovídá, tento gril disponuje roštem se systémem GBS (gourmet barbeque system). To v zásadě znamená, že střed roštu je vyjímatelný a lze jej nahradit některým z volitelných doplňků GBS. Může se jednat například o litinovou pánev, pánev wok, pizza kámen nebo i waflovač. Připravte se však, že pořizovací cena těchto doplňků není nízká.

Pro rychlejší a rovnoměrnější propečení je gril vybaven poklopem. Ten je stejně jako tělo grilu smaltovaný. V poklopu nalezneme také teploměr.

Gril je poměrně těžký a k jeho přesouvání jistě oceníte integrovaná kolečka. Ty se nachází na všech čtyřech nohách, přičemž 2 jsou velká a 2 malá otáčecí.

K topení můžete použít jak uhlí, tak i brikety. K jejich snadnému zapálení slouží plynový zapalovač Touch-N-Go. Díky němu je uhlí rychle rozžhavené.

Pro

 • Kvalitní zpracování
 • Díky integrované pracovní desce se z grilu stává mobilní kuchyně
 • GBS systém

Proti

 • Vysoká cena jak samotného grilu, tak i příslušenství

Najít nejnižší cenu

FIELDMANN FZG 1007

FIELDMANN FZG 1007Zahradní gril na dřevěné uhlí značky Fieldmann se pyšní svojí stabilitou a pevností materiálu. Je vybaven postranními kolečky, tudíž jej můžete kdekoliv, a hlavně pohodlně, přemístit. Po odklopení víka, které zaručuje potřebné klima grilování, najdete v grilovací části pohyblivé rošty na které naskládáte maso, zeleninu, ryby a další potraviny.

Grilovací rošt je vyroben z chromu. Velikost grilovací plochy je 3024 cm2. Hmotnost grilu je 21,08 kg. Pokud jste ještě neslyšeli o značce Fieldmann, tak se jedná o českou značku. Součástí grilu je chromový rošt, pohyblivé rošty, víko a teploměr.

Pro

 • Nízká cena
 • Kvalitní zpracování
 • Odkládací plocha udrží jídlo teplé
Proti

 • Absence pečícího kamenu

Najít nejnižší cenu

Hecht Sentinel

Hecht SentinelHecht Sentinel je gril na dřevěné uhlí. Gril disponuje 3 chromovanými rošty a odkládací plochou. Součástí grilu je rovněž odklápěcí kryt s integrovaným teploměrem. Pro snadnou manipulaci výrobci nezapomněli doplnit gril o pohodlnou rukojeť a velká ocelová kola. Hmotnost celého grilu je 33,4 kg. Velkou výhodou grilu jsou dvě topeniště – jedno hlavní a druhé menší, vhodné na uzení. Celý gril je vyrobený z ocelového plechu, který je následně ošetřený kvalitní černou žáruvzdornou barvou. Rozměrově je gril vysoký 133 cm, šířka je 65 cm a hloubka grilu je 115 cm.

Pro

 • Kvalitní materiál
 • Teploměr
 • Dvě topeniště
Proti

 • Hůře se čistí

Najít nejnižší cenu

Weber Performer Deluxe GBS

Weber Performer GBS GourmetDalší gril jsme vybrali opět od značky Weber. Grilovací rošt má v průměru 57 centimetrů a grilovací plocha je velká 2550 cm2. Také tento gril je vybaven víkem pro rovnoměrné udržení tepla. Ve víku je zabudovaný teploměr, díky kterému máte neustále přehled o žáru uvnitř grilu. Gril je dále vybaven dvěma velkými koly a 2 malými kolečky, pracovní plochou pro přípravu pokrmu a odnímatelným popelníkem pro zachytávání popelu. Madla grilu jsou vyrobena ze žáruvzdorného materiálu a odolávají povětrnostním podmínkám. Gril disponuje GBS systémem, tudíž na něm můžete jak smažit, tak péct, dusit za použití vhodného příslušenství. Jelikož gril váží 24 kg, tak zajišťuje dobrou stabilitu.

Pro

 • Odkládací plocha vedle samotného grilu
 • Luxusní provedení
 • Jednoduchá montáž
Proti

 • Vyšší cena

Najít nejnižší cenu

G21 BBQ big

G21 BBQ bigJako poslední gril na dřevěné uhlí jsme vybrali zahradní gril s udírnou G21 BBQ big nazývaný také jako „Lokomotiva“. Na tomto grilu se dá pohodlně grilovat, udit jak teplým, tak studeným kouřem, upéct si například pizzu, nebo chleba, pomalu vařit a také slouží k udržování teploty. Gril je vybaven dvěma topeništi a pečícími plotny. Vyroben je z ocelového plechu, který je potažen černou ohnivzdornou barvou.

Gril je vybaven vestavěným teploměrem ve víku pro přehledné grilování. Výhoda grilu je, že když grilujete v menší skupince, nemusíte využívat celý gril. Konstrukce grilu dovoluje využít například jen jednoho topeniště. Jelikož je tento gril poměrně těžký, váží 35 kg, je vybaven vestavěnými pojezdovými kolečky pro snadnou manipulaci a přemístění grilu.

Pro

 • Dostatečná velikost
 • Regulace a kontrola teploty
 • Jednoduchá manipulace
Proti

 • Nepovedený manuál
 • Olej z pokrmů může odkapávat dnem grilu

Najít nejnižší cenu

Fieldmann FZG 1004

Fieldmann FZG 1004Jestliže hledáte levný, ale dobrý gril na dřevěné uhlí, Fieldmann FZG 1004 může být to správnou volbou. Jedná se o gril oblíbeného kruhového tvaru, který je pro snazší přesouvání vybaven na dvou nohách kolečky. Grilovací plocha grilu je 2290 cm2 a tvoří ji pochromovaný rošt. Gril disponuje odklápěcím víkem, díky němuž je grilování rychlejší a rovnoměrnější. Pod grilem se nachází popelník, který zachytává vyhořelé části dřevěného uhlí. Po grilování jej lze snadno vyjmout a vyprázdnit.

Pro

 • Nízká cena
 • Snadná manipulace
 • Slušná velikost grilovací plochy

Proti

 • Horší zpracování, pokud gril srovnáte například s výrobky Weber
 • Drobnější uhlí může propadávat roštem na uhlí do popelníku

Najít nejnižší cenu

Jak vybrat gril na dřevěné uhlí?

Při výběru se zaměřte na následující důležité faktory:

Bezpečnost – Bezpečný a spolehlivý gril na dřevěné uhlí by měl mít vhodně navržené prostory pro ukládání dřevěného uhlí nebo palivového dřeva. Dále by měl mít vhodně navržený odvětrávací systém, který zabrání spálení pokrmu. Rukojeť poklopu a postranní rukojeti by měli být vyrobeny z takového materiálu, abyste se při manipulaci s grilem nespálili.

Materiál a velikost roštu – Rošt je jednou z nejpodstatnějších částí grilu. Většinou je v nerezovém provedení nebo litinový. Litinové rošty jsou podstatně lepší, mají delší životnost a poměrně dobře se udržují. Rošt musí zabírat maximální plochu grilu. Velikost roštu závisí na tom, jak velké množství potravin chcete grilovat. Minimálně by se na něj měli vejít 4 steaky. Pro čtyřčlennou rodinu se doporučuje rošt s minimální velikostí 1500 cm2.

Údržba – Zatímco grilovaní baví snad všechny, mytí a údržba grilu už není tak zábavné. Gril na dřevěné uhlí by se měl především velmi snadno čistit. To znamená popel by měl jít bez problému vysypat z popelníku, popřípadě vybrat lopatkou. Některé grily mají řešený popelník jako „šuplík“, který jen vytáhnete a vysypete, popřípadě snadno vyčistíte.  U údržby zpravidla platí, čím více záhybů, krytů a špatně dostupných míst, kam se dostávají zbytky jídla a odkapávající šťávy, tím horší bude čistění. Proto vybírejte grily snadno přístupné čištění.

Konstrukce – Gril by měl být především pevný a stabilní. Měl by mít pevnou konstrukci už z toho důvodu, aby se nepřevrhnul a nepopálil Vás, či vaši pozvanou návštěvu k večernímu grilováni. Gril by se v žádném případě neměl kývat, viklat a naklánět. Takový gril vůbec není bezpečný. Pokud si vyberete větší a těžší gril, měl by být vybaven postranními kolečky pro snadnější manipulaci a převoz.

Záruka – Posledním bodem při výběru grilu je záruka. Ze zákona máte stanovenou záruku dva roky, ale renomované značky grilů vám mohou poskytnout mnohem delší záruku. Je to tím, že si za svými výrobky stojí. Je to jen na vás s jak dlouhou zárukou si vyberete gril, ale samozřejmě platí pravidlo, že čím delší, tím lepší.

Jaké jsou alternativy grilů na dřevěné uhlí?

Jestliže vám nevyhovuje grilování na dřevěném uhlí, ať už je to kvůli kouři nebo kvůli složitější údržbě, můžete zvolit některou z alternativ. Ty jsou obecně dvě. Buď se můžete rozhodnout pro plynový gril nebo pro gril elektrický. Ty lze samozřejmě dále dělit do podkategorii, ale to si můžete přečíst v naších článcích.

Závěr

Test grilů na dřevěné uhlí a nákupní rádce je za námi. Přejeme vám šťastnou ruku při výběru grilu a spoustu radosti a skvělých pokrmů při jeho užívání.

Napsat komentář