Nejlepší tyčové vysavače pro rok 2021

Doby, kdy českým domácnostem vévodily klasické podlahové vysavače, jsou dávno pryč. Na českém trhu se stále více prosazují tyčové vysavače a také robotické vysavače.

Dnes se spolu podíváme na ty nejlepší tyčové vysavače. Pojďme tedy začít náš test tyčových vysavačů pro rok 2021. Doporučené tyčové vysavače pro vás máme přehledně rozděleny do tabulek podle jejich zdroje napájení.

Nejoblíbenější tyčové vysavače

Následující tabulka zobrazuje nejoblíbenější tyčové vysavače roku 2021.

FotoModelHodnoceníOrientační cenaInfo
Rovus Storm Vac 2v188%999 KčRecenze
Sencor SVC 8618GD93%2 314 - 3 490 KčRecenze
Sencor SVC 8621TI93%2 790 - 3 299 KčRecenze
Philips PowerPro Aqua FC6408/0185%7 499 - 7 999 KčRecenze
Sencor SVC 7612 VT93%1 735 - 2 299 KčRecenze
ETA Moneto 0449 9000090%1 999 - 2 699 KčRecenze
Dyson V8 Absolute96%10 990 - 12 799 KčRecenze
Sencor SVC 0740BL87%4 990 - 4 999 KčRecenze
Sencor SVC 7614 TQ94%1 999 - 2 799 KčRecenze
Xiaomi Mi Handheld 1C99%4 299 - 5 999 KčRecenze

Nejlepší tyčové vysavače dle zákazníků

Níže uvádíme některé z nejlépe hodnocených tyčových vysavačů dle recenzí samotných zákazníků.

Philips PowerPro Aqua 3v1 FC6408/01

Philips PowerPro Aqua 3v1 FC6408 01Philips PowerPro Aqua 3v1 FC6408/01 je tyčový bezsáčkový vysavač, který disponuje 3-vrstvým omývatelným filtrem. Při vysávání se prach a jiné nečistoty usazují v průhledné nádobě, která jde snadno vysypat, aniž byste se dotkli nečistot. Díky výkonnému akumulátoru zapomeňte na jakékoliv kabely, které by vám překážely v práci. Při úplném nabití vysavač vydrží v pohotovosti až 60 minut. Velkou výhodou je možnost střídaní jak suchého vysávání, tak mokrého vytírání. Za pomocí magnetů na obou stranách přístroje stačí jen nasadit stírací systém a můžete vytírat. Díky hubici TriActive Turbo jste schopni vysávat koberce a jiné tvrdé povrchy.

Pro

 • Výdrž baterie
 • Sací výkon
 • Rychlé vysátí i vytření
Proti

 • Hůř vysává rohy

Najít nejnižší cenu

Rowenta RH 6751 WO

Rowenta RH 6751 WORowenta RH 6751 WO je tyčový vysavač, který bývá také označován jako 2v1 a to díky integrovanému malému ručnímu vysavači. Vysavač je vybavený cyklónovým filtrem a Li-Ionovou baterií, která vydrží v provozu 45 minut. Doba nabíjení je 5 hodin. Pro lepší přehlednost a viditelnost je v kartáči zabudované LED osvětlení. Díky malé hmotnosti, což je 2,5 kg a ergonomicky tvarované rukojeti je práce s vysavačem daleko lehčí, snadnější a komfortnější. Objem sáčku na prach je 0,6 l. Jako bonus vysavače je indikátor zanesení filtru.

Pro

 • Dlouhá výdrž baterie
 • Tichý chod
 • Rychlost nabíjení
Proti

 • Ruční vysavač je bez příslušenství

Najít nejnižší cenu

Dyson V11 Absolute Extra

Dyson V11 Absolute ExtraDyson V11 Absolute Extra je tyčový vysavač se zabudovaným HEPA filtrem, který se pyšní vysokým sacím výkonem. Vybrat si můžete ze tří režimu vysávání. Přehledný LCD displej vám oznámí aktuální režim vysávání, ohlásí nutnou údržbu nebo dá oznámení o ucpání.

Velkou výhodou je speciální hubice, která disponuje nylonovými štětinami odstraňující všechny nečistoty z koberce. Prach a nečistoty z vysavače jdou rovnou do speciální nádobky o objemu 0,54 l. Díky akumulátorovému napájení vydrží vysavač v provozu 60 minut. Líbí se nám také systém dynamického snímání, díky kterému máte zaručeno dokonalé vysátí všech typů podlah.

Pro

 • Flexibilní manipulace
 • Jednoduché vysypání odpadu
 • Výkonný

Proti

 • Vysoká cena

Najít nejnižší cenu

Xiaomi Mi Handheld 1C

Xiaomi Mi Handheld 1CJako další v pořadí se do našeho výběru dostal tyčový vysavač značky Xiaomi Mi Handheld 1C s příkonem 400 W a sacím výkonem 120 W. Vysavač se pyšní zachycením až 99,97 % prachových částic a vyniká také díky jeho 9 cyklónům, které oddělují prach a nečistoty. Ty pak následně putují do speciální nádoby o objemu 0,5 litrů. Pokud si nastavíte Eco mód, pak vysavač vydrží v pohotovosti 60 minut. Využijete také režim Max, kdy můžete po dobu 8 minut využit vyšší výkon k vysání silně znečištěných ploch. Dobrou vychytávkou je tlačítko, které na stisk vyprázdní nečistoty z nádoby. Vysavač je vhodný na veškeré typy podlah od dřevěné až po koberce.

Pro

 • Slušná výdrž baterie
 • Dokovací stanice
 • Celkem rychlé nabití
Proti

 • Absence dokoupení příslušenství na českých webech

Najít nejnižší cenu

Sencor SVC 8618GD

Sencor SVC 8618GDSencor SVC 8618GD je tyčový vysavač s příkonem 100 W, vybavený systémem cyklonové filtrace pomocí HEPA filtru. Pro lepší viditelnost využijete LED osvětlení, díky kterému uvidíte každé smítko prachu i v těch nejtemnějších koutech. Využijete také odnímatelnou ruční jednotku, se kterou můžete pohodlně vysát pohovku nebo sedačky v autě.

Vysavač disponuje dostatečně velkou nádobou na prach o objemu 0,5 litrů. Doba nabíjení je okolo 6 hodin a doba provozu je 45 min. Bonusem je nabíjecí základna vybavená integrovaným držákem příslušenství.

Pro

 • LED osvětlení
 • Nízká váha
 • Dlouhá výdrž baterie
Proti

 • Hůře odnímatelný ruční vysavač

Najít nejnižší cenu

Proč zvolit tyčový vysavač?

Nyní si můžete klást otázku proč byste měli dát přednost tyčovému vysavači před klasickým podlahovým vysavačem. Důvodů může být celá řada a záleží pouze na vašich požadavcích. Tyčový vysavač je velice mobilní, schováte ho například někam do skříně nebo do rohu a máte jej v případě potřeby ihned po ruce. Hodí se například na každodenní rychlý úklid a s nástavcem na chlupy jej ocení majitelé domácích mazlíčků.

Pokud si vyberete správný model, může nejlepší tyčový vysavač nahradit i podlahový vysavač. Je však potřeba si uvědomit, že klasické podlahové vysavače bývají výkonnější a hodí se víceméně na všechny druhy podlah. Tyčový vysavač bude excelovat na hladších podlahách jako je lino nebo plovoucí podlahy, ale na koberci s delším vlasem může poněkud ztrácet dech.

Jak vybrat tyčový vysavač?

Na českém trhu je možné nalézt celou řadu tyčových vysavačů a je tak těžké se v nabídce zorientovat. Proto jsme pro vás připravili několik faktorů které je vhodné zohlednit při výběru vysavače. Pojďme se na ně spolu podívat.

Pokud by Vám náš nákupní rádce nestačil, můžete se podívat např. na web TycoveVysavace.cz, kde naleznete podrobnější pohled na výběr tyčového vysavače.

NAPÁJENÍ – Tyčové vysavače se prodávají ve dvou provedeních. Buďto můžete koupit vysavač na baterie anebo si můžete pořídit vysavač s klasickou síťovou přípojkou. Obecně vysavače na baterie mají nižší výkon, jsou však mobilnější a pokud si vyberete model “dva v jednom”, můžete s ním vysát například i sedačky v autě.

VÝKON – Výkon vysavače bývá jedním z nejdůležitějších faktorů při výběru vysavače. Toto platí především pro klasické vysavače. U tyčových vysavačů se neočekává, že by měly stejný výkon jako klasické vysavače. Jejich výkon je o něco nižší, ale pro jejich potřeby bývá zcela dostačující. Stejně jako u klasického vysavače, i u tyčového vysavače se obecně doporučuje zvolit nejvyšší možný výkon. Ovšem není vždy potřeba kupovat ten nejvýkonnější vysavač, pokud jej potřebujete například pouze na plovoucí podlahy.

DESIGN – Při výběru zohledněte také tvar vysavače. Vyberte si takový vysavač, který se například pohodlně dostane pod vaši pohovku nebo konferenční stolek.

FILTRACE – Doporučujeme si pořídit vysavač s HEPA filtrem. Kvalitní filtraci ocení především lidé trpící alergiemi, či nemocemi dýchacího ústrojí.

DOPLŇKY – Dalším faktorem, který můžete zvážit, jsou různé doplňky vysavače. Může se jednat o různé kartáče, držáky, nebo nástavce.

Závěr

Doufáme že se vám náš test vysavačů pro rok 2021 líbil. Tento test je pravidelně aktualizován a proto neváhejte nás opět znovu navštívit. Těšíme se na další shledání na jednom z našich jiných webů.

Napsat komentář