Vybíráme nejlepší parní čističe pro rok 2024

Parní čističe jsou relativní novinkou na trhu v oblasti úklidu domů. Mohou být použity na jakémkoli typu podlahy a poskytují hlubší čistotu než mnoho jiných alternativ. Pro mnoho spotřebitelů hraje největší roli v pořízení čističe zdravější a ekologičtější způsob čištění. Jestli jste se dříve obávali různých chemikálií a máte problém používat čistící prostředky, tak s parním čističem se nemusíte ničeho bát. Vše, co potřebujete, abyste dosáhli kýžených výsledků s parním čističem je pouze voda.

Parní čističe jsou také atraktivní volbou pro spotřebitele, kteří trpí alergiemi. Technologie čištění parou zvedá a odstraňuje prachové roztoče a nečistoty a využívá teplo, které zabíjí bakterie. Tím eliminuje všechny „věci“, které pouhým okem nemusíte vidět. Samozřejmostí je důkladné vyčištění všelijakých skvrn.

Nejprodávanější parní čističe 2024

V tabulce tradičně naleznete seznam nejoblíbenějších parních čističů. Aktualizace – zima/jaro 2024.

FotoModelHodnoceníOrientační cenaInfo
SILVERCREST SDM 1500 D3891 199 – 1 499 KčRecenze
SILVERCREST SDR 1050 D181589 – 599 KčRecenze
Kärcher SC 3 EasyFix 1.513-124.0903 081 – 7 750 KčRecenze
Vileda Steam XXL931 687 – 4 303 KčRecenze
Sencor SSC 3001YL81599 – 979 KčRecenze
ETA 1264 90000 Aquabelo87990 – 1 338 KčRecenze
Vileda Steam Plus XXL 3.0931 779 – 4 835 KčRecenze
Leifheit 11910921 619 – 3 095 KčRecenze
Kärcher SC 3 EasyFix Premium 1.513-160.0943 648 – 7 006 KčRecenze
ETA Azurit 2267 90000821 819 – 2 999 KčRecenze

Co znamená čistění párou?

Odpařená voda vycházející z přístroje, který fyzicky připomíná vysavač, se aplikuje na povrchy v domácnosti popřípadě v průmyslovém prostředí. Při práci musíte být opatrní, jelikož je pára velmi horká. Teplo je důležitou složkou, jelikož zeslabuje fyzickou vazbu mezi nečistotami a skvrnami na různé povrchy, na které se nečistota nalepí. Druhou důležitou složkou je „suchá pára“. Pomocí suché páry lze špinavé povrchy otřít nebo vyčistit. Všechny nečistoty se pak nashromáždí v navlhčené utěrce, kterou po skončení úklidu můžete většinou vyprat.

Jak vybrat nejlepší parní čistič?

Na trhu máme 4 typy parních čističů:

 • Ruční parní čističe
 • Parní mopy
 • Multi parní čističe
 • Parní vysavače

Velikost a hmotnost – Od komerčních strojů až po ruční, malé přístroje si můžete vybrat v široké škále velikostí, tvarů a hmotnosti. Celková hmotnost se bude lišit podle typu, který si zakoupíte. Než si koupíte parní čistič, nezapomeňte se podívat na rozměry a hmotnost přístroje. Zvažte, zda jste schopni manipulovat s velkým a těžkým čističem, nebo jestli upřednostňujete menší, lehčí a přenosný parní čistič.

Další věc, kterou je potřeba mít na paměti před koupí je prostor (místo), kde parní čistič uložíte. Předpokládáme, že budete chtít uložit parní čistič například do šatny, či komory a nemít jej celý den na očích. Proto zvažte, jestli máte dostatek prostoru pro větší přístroj.

Velikost zásobníků na vodu – Stejně jako žehlička, tak i parní čistič bude produkovat páru tak dlouho, dokud bude mít v zásobníku vodu. U menších parních čističů budete pravděpodobně častěji doplňovat vodu během úklidu. Na druhou stranu, větší tanky na vodu vydrží déle, ale často trvá, než se zahřejí a vy zbytečně dlouho čekáte. Parní mopy a ruční parní mopy mají menší nádrže a kratší dobu nahřátí, zatímco velké multi parní čističe mají větší nádržku a delší čas nahřátí.

Některé parní čističe jsou vybaveny i dvěma nádobkami na vodu. Ptáte se v čem jsou takové čističe výhodné? Jedna nádobka je tzv. bojler, kde se voda nalévá a posléze je nahřívána. Pokud voda dojde, přečerpá se z druhé nádobky a vy nemusíte čekat, než se znovu nahřeje. Zmíněnou výhodou je to, že po celý čas provozu parního čističe můžete bez problému dolévat vodu.

Tlak a teplota – Dvě související otázky, které je potřeba zvážit jsou – na jakou teplotu se parní čistič dokáže zahřát a kolik páry vypouští. Parní čističe, které mají vyšší teplotu, produkují sušší páru a vyšší tlak, což je víc hygienické. Navíc dokážou hlubší čištění, zabíjí více baktérií a ve finále jsou účinnější.

Ve většině případů parní čističe, které mají vyšší teplotu a tlak budou dražší. Pokud je ale pro vás důležitý účinek čištění, určitě to stojí za vyšší náklady.

Příkon – Při koupi parního čističe hraje příkon významnou roli. U většiny přístrojů platí, že čím nižší je příkon, tím nižší je teplota páry. Vyšší příkon zároveň umožňuje i vyšší pracovní tlak. Práce tak bude rychlejší a mnohem efektivnější. Na druhou stranu s příkonem samozřejmě stoupají také náklady na provoz přístroje.

Nejlepších 5 parních čističů

Kärcher SC 3

Kärcher SC 3S tímto parním čističem od Kärcheru snadno vyčistíte podlahy, umyvadla, dlaždice, okna, zrcadla a mnoho dalšího bez použití chemie. Je vybaven odvápňovací kazetou, která zabrání usazování vodního kamene a automaticky se tak prodlouží životnost spotřebiče. K úplnému nahřátí mu stačí pouze půl minuty. Tlak páry je 3,5 bar a objem nádoby na vodu je 1 litr. Příkon tohoto čističe je 1900W. Parní čistič je vybaven automatickým doplněním vody a kontrolka ohřevu vody vám oznámí, kdy je čistič připraven k práci. K čističi je přidáno multifunkční příslušenství – jako hubice, kulaté kartáče a spousta jiných pomocníků.

Pro

 • Rychlost ohřevu 30 sekund
 • Možnost dolévat vodu během provozu
 • Spousta příslušenství
Proti

 • Poměrně drahé doplňky k parnímu čističi

Najít nejnižší cenu

Karcher SC 4 EasyFix

Kärcher SC 4Použitím parního čističe od Kärcheru se zbavíte 99,9 % bakterií v domácnosti. Jako s jeho předchůdcem SC 3 vyčistíte podlahy, armatury, varnou desku, okna, dlaždice, zkrátka vše, na co si vzpomenete bez použití chemie. Je vybaven dětskou pojistkou, spínačem On/Off přímo na čističi a nepřetržitým doplňováním vody. Intenzitu páry můžete přidávat, či ubírat díky dvoustupňové regulaci. Příkon parního čističe je 2000 W, doba ohřevu 4 minuty, maximální tlak 3,5 bar. Objem nádoby je pak 0,5 L +0,8 L. Má dostatečně dlouhý kabel a to 4 m a plošný výkon čističe je 75 m2. Spolu s čističem je dodáno i spousta příslušenství k čistění, jako kulatý kartáček, potah na ruční hubici, podlahová utěrka z mikrovlákna nebo odvápňovací tyčinky.

Pro

 • Jednoduchá obsluha
 • Čistí bez chemie
 • Bohaté příslušenství
Proti

 • Poněkud dražší návleky na čistič

Najít nejnižší cenu

Leifheit 11913

Leifheit 11913Leifheit 11913 je parní mop německé značky s topným výkonem 1200 W. Mop vyniká především jednoduchou obsluhou. Je vybavený nádržkou o obsahu 0,55 l, kterou stačí jen naplnit vodou, kabel zapojit do elektrické zásuvky, počkat 30 sekund, než se mop zahřeje a můžete začít uklízet. Mop je opatřen kvalitním, savým mikrovláknem, který pohltí všechny nečistoty. Po skončení uklízení stačí jen mikrovlákno vyprat v pračce na 60 stupňů. Parní čistič se hodí téměř na všechny druhy podlah, jako je dlažba, lino, laminát nebo marmoleum. Výhodou je regulace množství páry. Délka přívodního kabelu je 6,5 metrů.

Pro

 • Malá spotřeba vody
 • Rychlá příprava a úklid přístroje
 • Není nutnost čistících prostředků
Proti

 • Pouze jeden návlek

Najít nejnižší cenu

Kärcher SV 7

Kärcher SV 7 2015 - nejlepší parní čističe 2018Německá značka Kärcher je světová jednička na trhu čistící techniky. Proto jako čtvrtý parní čistič jsme opět vybrali Kärcher. Řadí se do třídy Premium a doporučuje se pro čištění středních ploch. Tlak páry 4 je bar. Vyčištěná plocha je okamžitě suchá. Hubice určena k sání se používá k vysávání suchých nečistot z podlahy a díky funkci sání páry můžete vyčistit i koberce. I tento čistič je vybaven dětskou pojistkou a praktickým HEPA filtrem, který zachytává ty nejjemnější nečistoty a alergeny. Samozřejmostí je regulace množství páry. K parnímu čističi je dodána spousta příslušenství jako jsou různé nástavce, kartáče, hubice apod.

Pro

 • Bohatá výbava
 • Suché vysávání / mokré vysávání
 • Tichý chod
Proti

 • Vyšší cena

Najít nejnižší cenu

Clatronic DR 3539

Clatronic DR 3539Clatronic DR 3539 je parní mop s příkonem 1500 W. Jelikož s tímto parním mopem nemusíte používat žádné čistící prostředky, tak je šetrný k životnímu prostředí. Mop vydrží pracovat až 40 minut na jedno naplnění nádrže. Tlak páry je 3,9 bar. Hodí se na téměř všechny plochy, ať už je to laminát, dřevo, mramor, dlažba nebo látkové povrchy. Délka přívodního kabelu je 5 metrů. Určitě oceníte hliníkovou teleskopickou trubici. V balení obdržíte 2 tkaniny z mikrovlákna, odměrky, čistič oken, trysku, kartáč a nástavec na čištění koberců.

Pro

 • Tichý chod
 • Rychlé nahřátí
 • Nízká hmotnost
Proti

 • Kratší přívodní kabel

Najít nejnižší cenu

Závěr

Mnoho domácností se dokáže obejít bez parního čističe. Místo toho se rozhodnou například pro tradiční mop. Ovšem spotřebitelé, kteří se rozhodnou pro koupi parního čističe, rozhodně nelitují. Úklid se stává rychlejším, snadnějším a odpadá spotřeba různých chemikálií, které jsou drahé a později se na ně může vyskytnout alergie.

Napsat komentář