Vybíráme nejlepší zmrzlinovače pro rok 2024

Nejlepší zmrzlinovač dokáže připravit lahodné, osvěžující zmrzliny a sorbety, což vám umožní vychutnat si čerstvě připravené ledové lahůdky doma a experimentovat s různými kombinacemi chutí. Stroj na výrobu zmrzliny je jedním z nejlepších zařízení, které si můžete pořídit do vaší kuchyně. Nabízí vám možnost připravit zdravé, mražené dezerty, aniž byste se museli starat o data expirace nebo chemické konzervační látky.

Pokud uvažujete o přípravě zmrzliny více než jednou, nebo dvakrát ročně, zvažte nákup zmrzlinovače. Nejen, že dokáže vyrobit lahodnou mléčnou mraženou pochoutku velice rychle, ale výsledek je vždycky dostatečně dobrý, aby mohl konkurovat se zmrzlinami koupenými v obchodě.

Nejprodávanější výrobníky zmrzliny 2024

V tabulce si můžete prohlédnout nejoblíbenější zmrzlinovače dle pořadí na Heureka.c.

FotoModelHodnoceníOrientační cenaInfo
Silvercrest SECM 12 C7 mintová98599 KčRecenze
Silvercrest SECM 12 C7 červená33599 KčRecenze
Silvercrest SEM 90 C3862 199 KčRecenze
Klarstein TK49617 909 – 11 539 KčRecenze
Guzzanti GZ 15790419 – 1 190 KčRecenze
Sage BCI600936 854 – 9 160 KčRecenze
Guzzanti GZ 15891969 – 1 390 KčRecenze
Primo PR406IM832 849 – 4 662 KčRecenze
Guzzanti GZ 154921 159 KčRecenze
Guzzanti GZ 151A984 253 – 5 769 KčRecenze

Jak vybrat nejlepší zmrzlinovač?

Pokud jde o samotný výběr výrobníku zmrzliny, existuje několik faktorů, které je třeba zvážit. Například, jak často chcete vyrábět zmrzlinu, kolik místa máte k uložení přístroje a kolik chcete utratit za jeho pořízení. Výrobníky zmrzlin mohou být poměrně rozměrné přístroje. Nejmenší jsou zhruba ve velikosti rychlovarné konvice, zatímco největší zmrzlinovače jsou „velké krabice“ a jsou náročnější na přemísťování. Kapacita zmrzlinovačů se pohybuje v rozmezí od 0,4 litrů až do 3 litrů, přičemž většina vyrábí 1 až 1,5 litru.

Existují dva typy výrobníků zmrzliny: ty, které před použitím vložíte do mrazáku, a ty, které mají vlastní elektricky poháněnou vestavěnou chladící jednotku. Takže první rozhodnutí bude, zda jste připravení počkat, než se s chutí zaboříte do této lahody, nebo zda chcete okamžité výsledky.

V následujícím textu si podrobněji popíšeme, jaké další rozdíly jsou mezi jednotlivými typy.

Výrobník zmrzliny s mrazící mísou

S tímto typem vždy musíme dopředu naplánovat výrobu zmrzliny. Tyto stroje mají elektricky poháněné lopatky a misku s kovovou vnitřní vrstvou a plastovou vnější vrstvu, která mezi nimi obsahuje kapalné nebo gelové chladivo. To zmrzne, když je miska vložena do mrazničky. Miska musí být předem zmražená po dobu 12 až 24 hodin, než ji budete moci použít. Navíc budete potřebovat prostor v mrazničce o rozměrech alespoň 14×20 cm. Jakmile je mísa zmrzlá, vložíte ji do přístroje, nalijete směs a zapnete.

Hlavní nevýhodou je, že miska musí být po každém použití znovu zmražena, tudíž než se vyrobí větší množství zmrzliny, trvá tento proces delší dobu. Ovšem, pokud máte velký mrazák, kde můžete uložit těchto mís k přípravě zmrzliny víc, není problém si dokoupit několik kusů navíc.

Výrobník zmrzliny s vnitřním kompresorem

Tento typ zmrzlinovače je podstatně dražší než předchozí typ a je ideální volbou pro lidi, kteří chtějí okamžitou zmrzlinu bez jakéhokoli plánování. Tyto stroje nevyžadují předběžné zmražení. Jsou poněkud objemné a potřebujete spoustu místa na jejich uložení.

Zmrzlinovač je vybaven vestavěným mrazákem (kompresorem), který rychle ochlazuje všechny přísady. Optimální teplota je dosažena během několika minut. I když je tento typ docela drahý, zmrzlinovač zrychlí a usnadní přípravu.

Další faktory, které je třeba zvážit před samotnou koupí:

Velikost mísy  – Zvažte, pro kolik lidí budete zmrzlinu připravovat. Objem zmrzliny se mění v okamžiku, kdy se připravuje v mísišti.

Čas potřebný k výrobě zmrzliny – Všechny přístroje nemají stejné časy přípravy. Přístroj na výrobu zmrzliny s mrazící mísou má delší čas přípravy než zmrzlinovač s vnitřním kompresorem. Pokud chcete rychlou zmrzlinu, rozhodněte se pro dražší druhou variantu.

Cena stroje – Vysoká cena stroje vždycky neznamená kvalitní výrobek. Spousta spotřebitelů dělá chybu v tom, že si myslí, když za výrobník zmrzliny utratí spoustu peněz, tak dostanou ten nejlepší stroj. Dobrý zmrzlinovač bude mít minimum požadavků nebo ještě lépe žádné požadavky na předmražení, vysokou kvalitu výroby, zajištěnou bezpečnost, snadné čištění a dlouhou záruku.

Nejlepších 5 zmrzlinovačů za rozumnou cenu

Guzzanti GZ 154

Guzzanti GZ 154Guzzanti GZ 154, je zmrzlinovač, který byl v roce 2017 označen jako produkt roku. Příkon zmrzlinovače je 12 W. Jedná se o zmrzlinovač s mrazící mísou, kterou musíte před použitím vložit minimálně na 12 hodin do mrazáku. Objem mísy je 1,5 litrů, což je optimální velikost pro 4 čtyřčlennou rodinu. Výroba zmrzliny není časově náročná, stačí vám jen 20 minut na výrobu téhle pochoutky. Váha celého produktu je 2,95 kg. Dodáván je v trendy stříbrné barvě. Výhodou je snadné mytí nádoby na zmrzlinu.

Pro

 • Velká kapacita 1,5 litru
 • Okénko pro sledování stavu hmoty
 • Rychlá výroba
Proti

 • Malý otvor na nalévaní směsi

Najít nejnižší cenu

Domo DO2309I

Domo DO2309IDalší zmrzlinovač jsme vybrali od značky Domo. Jedná se o výrobník zmrzliny s mrazící nádobou. Mrazící mísa dokáže vytvořit 1 litr zmrzliny, proto se hodí do menších domácností. Přístroj je vybaven ochranou proti přehřátí. Spuštění se provádí pouhým zmáčknutím tlačítka. Doba výroby litru zmrzliny se pohybuje kolem 20 minut. Příkon zmrzlinovače je 12 W. Jelikož je zmrzlinovač snadno rozebíratelný, je také snadno čistitelný. Bonusem jsou přidané recepty na výborné zmrzliny. Přístroj se prodává v elegantní bílé barvě.

Pro

 • Snadná údržba
 • Skladnost
 • Tichý chod
Proti

 • Menší kapacita

Najít nejnižší cenu

Bosch MUZ 5EB2

Bosch MUZ 5EB2Jako posledního zástupce výrobníku zmrzliny s mrazící nádobou jsme vybrali značku Bosch, model MUZ 5EB2. Objem samotné nádoby je 1 litr, ale maximální množství vyrobené zmrzliny na jeden pracovní chod je 550 gramů. Jelikož je tak malý, hodí se především pro menší domácnosti. Doba přípravy trvá cca 30 minut. Díky průhlednému víku zmrzlinovače můžete pozorovat průběh přípravy vaší oblíbené pochutiny. Váha celého produktu je 2,42 kg. Výrobník zmrzliny se prodává v bílé barvě. Ve zmrzlinovači nemusíte připravovat jen zmrzlinu, ale vychutnáte si také osvěžující sorbet.

Pro

 • Průhledné víko
 • Nádoba se vejde pohodlně do mrazáku
 • Jednoduchá manipulace
Proti

 • Malá velikost zmrzlinovače, tudíž menší množství vyrobené zmrzliny

Najít nejnižší cenu

Domo DO9201I

Domo DO9201IJako prvního zástupce automatických zmrzlinovačů s vestavěným kompresorem jsme vybrali od značky Domo s příkonem 180 W. Zmrzlinovač je vybavený mísou o objemu 2 litry a přehledným displejem, na kterém sledujete čas, navolíte si teplotu nebo program. Výhodou je průhledné víko na přidávání surovin. Celá příprava je poměrně rychlá. Do jedné hodiny máte vyrobenou zmrzlinu, mražený jogurt nebo sorbet. Jako bonus dostanete zdarma kleště na zmrzlinové kopečky a praktické odměrky. Výrobník zmrzliny zakoupíte v elegantním nerez provedení.

Pro

Pro

 • Rychlost
 • Krásné designové provedení
 • Snadná obsluha
Proti

 • Vnitřní nádoba občas přimrzá k chladící stěně

Najít nejnižší cenu

Guzzanti GZ 152

Guzzanti GZ 152Guzzanti GZ 152 je výrobník zmrzliny, sorbetů a mražených jogurtů s příkonem 150 W. Zmrzlinovač je vybavený kompresorem, tudíž odpadá před-mražování nádoby v mrazáku. Dále disponuje teflonovou vyjímatelnou nádobou o objemu 1,5 litrů, ve které vyrobíte až 800 gramů zmrzliny. Součástí zmrzlinovače je také lžíce na zmrzlinu a lopatky. Kompresor chladí zmrzlinovou hmotu při cca -18 stupňů. Zmrzlinovač disponuje rovněž přehledným LED displejem, na kterém si navolíte teplotu. Hmotnost celého přístroje je 10,3 kg. Zmrzlinovač se prodává pouze ve stříbrné barvě.

Pro

 • Tichý chod
 • Vše se dá umýt v myčce nádobí
 • Jednoduché ovládání
Proti

 • Malý otvor pro přidávání přísad

Najít nejnižší cenu

Napsat komentář