Vybíráme nejlepší jogurtovače pro rok 2024

Jogurtovač umožňuje výrobu vlastního, domácí jogurtu bez skrytých ingrediencí. S jogurtovačem máte přehled o obsahu přísad, které do jogurtu dáváte. Už žádné nezdravé „éčka“, konzervanty, zahušťovadla a barviva. Můžete ho vyrobit podle vlastního vkusu a přidat ovocné pyré, sušené ovoce či ořechy, nebo můžete postupovat dle receptů, které většinou najdete v příslušenství jogurtovače. K ochucení se dá použít také drť, která zůstane v odšťavňovači ovoce.

Jediná nevýhoda jogurtovače je, že proces zrání jogurtů může trvat až několik hodin. Ačkoli je výroba jogurtů velmi jednoduchá, stále existuje spousta modelů, z nichž si můžete vybrat.

Všechny typy většinou pracují stejným způsobem. Na přípravu jogurtu budete potřebovat pouze mléko a jogurtovou kulturu. Jogurty, jak každý ví jsou zdraví prospěšné. Nejvíce se doporučuje konzumace jogurtů po léčbě antibiotiky.

Nejen, že koupí jogurtovače a následnou výrobou domácích jogurtů ušetříte peníze, ale co se především vyplatí, je chuť domácích jogurtů, která  je daleko lepší než u kupovaných. Domácí jogurt s výbornou čerstvou kávou z pákového kávovaru nebo moka konvičky je parádní snídaně. Výborné jsou také jogurtové palačinky připravené na palačinkovači.

Nejprodávanější jogurtovače

V tabulce naleznete 6 nejpopulárnějších jogurtovačů dle Heureka.cz.

FotoModelHodnoceníOrientační cenaInfo
Guzzanti GZ 70699725 – 1 158 KčRecenze
Silvercrest SJB 15 A1?399 KčRecenze
Silvercrest SJB 20 A195449 KčRecenze
Ariete ART 615991 520 – 2 206 KčRecenze
First Austria FA 5120-296490 – 899 KčRecenze
Guzzanti GZ 70588759 – 1 109 KčRecenze
Severin JG 35211001 068 – 1 611 KčRecenze
Ariete ART 62189439 – 895 KčRecenze
Klarstein Gaia Greek?699 KčRecenze
Clatronic JM 334488468 – 695 KčRecenze

Nejlepších 5 jogurtovačů dle recenzí uživatelů

Steba JM 2

Steba JM 2Steba JM 2 je jogurtovač s krásným designem na 12 skleniček. Skleničky jsou doplněny samozřejmě víčkem a celkový objem skleniček je 2,4 l. Příkon jogurtovače je 21 W a hmotnost 2,7 kg. Na tomto přístroji najdete praktický časovač, se kterým nastavíte konzistenci jogurtu. Po uplynutí nastavené doby, se jogurtovač sám vypne. V balení najdete také praktický návod s recepty. Jogurtovač se prodává v elegantní bílé barvě.

Pro

  • Automatické vypínání
  • Snadno ovladatelný
  • Dostatečný objem
Proti

  • Absence zvukové signalizace po uplynutí nastavené doby

Najít nejnižší cenu

Nezapomeňte, že vyrobený jogurt můžete s pomocí domácího zmrzlinovače přetransformovat na výbornou zmrzlinu!

Clatronic JM 3344

Clatronic JM 3344 JogurtovačClatronic JM 3344 je jogurtovač s příkonem 14 W. V tomto jogurtovači se dá připravit až 7 skleniček jogurtu o objemu 160 ml, což je až 1,1 l jogurtu. Výhodou tohoto jogurtovače je automatická regulace teploty, tudíž odpadá neustálé hlídání teploty při zrání jogurtu. Ovládání jogurtovače je velice jednoduché pomocí stisku jednoho tlačítka. V příslušenství najdete 7 skleniček s víčky pro snadné uložení do lednice. Jogurtovač se prodává v neutrální bílé barvě. Hmotnost celého přístroje je 1,5 kg.

Pro

  • Jednoduchá obsluha
  • 7 skleniček s víčky v příslušenství
  • Krásný design
Proti

  • Absence displeje, kde by se dal sledovat zbývající čas, nebo aktuální teplota

Najít nejnižší cenu

Ariete Yogurella 621

Ariete Yogurella 621Předposlední výběr je Ariete Yogurella 621, což je moderní jogurtovač s jednoduchým ovládáním. Tento jogurtovač se od ostatních liší tím, že jogurt nepřipravujete v malých skleničkách, ale v litrové nádobě. Pokud jogurt nesníte celý, nemusíte zoufat. Nádobu můžete umístit v ledničce i s víkem a sníst si ho později. Nádobu lze mýt i v myčce. Příkon jogurtovače je 20 W a hmotnost 0,55 kg.

Pro

  • Jednoduchá příprava
  • Nízká cena
  • Kompaktní rozměry
Proti

  • Pouze velká nádoba k přípravě jogurtu

Najít nejnižší cenu

Severin JG 3516

Severin JG 3516 je jogurtovač v kruhovém designu s průhledným víkem a příkonem 12 W. Součástí jogurtovače je také sedm 150 ml skleniček k přípravě jogurtu. V přední části jogurtovače je umístěn spínač s podsvícením, který je určený k vypnutí a zapnutí přístroje. Na přední straně najdete speciální číselník sloužící k nastavení doby zrání jogurtů. Mezi velké výhody jogurtovače patři ekologický provoz, odpadá vyhazování prázdných kelímku. Výhodu vidíme v možnosti dokoupení náhradních skleniček.

Pro

  • Skleněné skleničky
  • Snadná obsluha
  • Bez-problémová údržba
Proti

  • Absence časového spínače
Aktualizace (únor 2021): Tento jogurtovač se již neprodává.

Severin JG3519

Jogurtovač Severin JG3519 je uzpůsobený k tomu, aby pojmul 7 skleniček na domácí jogurt. Pokud chcete mít v zásobě jogurtů víc, tak se nemusíte bát. V příslušenství najdete dalších 7 skleniček. Objem jedné skleničky je 150 ml. Nádobky jsou opatřené ryskou, na přesné odměření jogurtů. Stačí jen smíchat mléko, trošku jogurtu a další suroviny, skleničky vložit do jogurtovače a zapnout. Transparentním víkem pohodlně sledujete zrání jogurtů. Příkon jogurtovače je 13 W a hmotnost 2,82 kg.

Pro

  • Náhradní sada skleniček navíc
  • Nízká cena
  • Snadná obsluha
Proti

  • Absence časovače

Aktualizace (únor 2021): Tento jogurtovač se již neprodává.

Jak vybrat nejlepší jogurtovač?

Jelikož jsou všechny jogurtovače založeny na podobném principu výroby jogurtů, je tady přece jen pár bodů, na které byste se měli zaměřit, než si ten váš vysněný jogurtovač pořídíte.

Počet skleniček (kelímku) – Jogurtovače se vyrábí jak v malém provedení pro jednu, dvě osoby, tak i ve větším provedení, pro velký počet strávníku. Do menších modelů se vejde 4 – 6 skleniček na jogurt, do těch větších se vejde 7 až 12 kusů skleniček. Tady záleží už jen na vás, jak velcí jste milovníci jogurtů. Spočtěte si, kolik jogurtů za den sníte. Obsah jedné skleničky je většinou 150 ml. Můžete se ale setkat také s většími litrovými nádobami.

Časovač – Každý jogurtovač má jinou dobu zrání. Většinou je to ale v rozmezí od 6 do 10 hodin. Výhodou je, že pokud chcete ráno ke snídani čerstvý jogurt, tak jogurtovač načasujete večer před spaním a ráno po probuzení si můžete dát výborný jogurt s müsli ke snídani. Některé modely jogurtovačů mají časovač s přehledným displejem a po uplynutí doby se samy vypnou. Jiné modely svůj konec zrání oznámí zvukovým signálem. Je to především výhodné pro zapomnětlivce. Doporučujeme před samotnou koupí si ověřit, zda má jogurtovač časovač, nebo funkci zvukového signálu.

Cena – Nejlepší věc na jogurtovačích je, že jejich cena není extrémně vysoká jako u jiných produktů. Pořídit si je může opravdu každý. Samozřejmě, že vyšší cena bude u modelů vyšší třídy, které poskytují větší kapacitu a mají více funkcí. Ale ani takové vám nezruinují bankovní účet. Jak už jsme řekli, jogurtovačů je celá řada, proto si vyberte ten, který nabízí nejlepší kvalitu za nejnižší cenu.

Příkon jogurtovače – Ani u jogurtovače byste neměli zapomínat na příkon. Nejenže vás tato informace upozorňuje na spotřebu elektrické energie, ale také udává i výkon jogurtovače. Většina jogurtovačů má příkon kolem 20 W, tudíž provoz takového přístroje není vůbec náročný.

Snadné čištění – Posledním bodem pro výběr jogurtovače je čištění. Jsme si jisti, že jogurtovači můžete prodloužit jeho životnost, když se o něj budete starat a udržovat ho. Tím máme na mysli, aby přístroj šel snadno rozložit a jednotlivé díly umýt, popřípadě nečistoty setřít hadříkem.

Uvedli jsme vám několik bodů, čím se řídit ve výběru nejlepšího jogurtovače. Na každém z vás bude, jak se rozhodne. Pokud je vaše rodina závislá na jogurtech, tak už neváhejte. Nezískáte pouze výživové hodnoty, ale můžete také vytvářet nekonečné množství jogurtových receptů.

Závěr

Test jogurtovačů je pro dnešek u konce. Pokud máte dotazy, můžete nás kontaktovat a my se pokusíme je zodpovědět.

Napsat komentář