Nejlepší elektrické grily – vybíráme gril pro rok 2024

Pro mnoho lidí představuje kus masa s vypáleným vzorkem mřížky z grilu to nejlepší, co může být. Pokud však venku panuje třeskutá zima, je často jedinou možností jak si takové maso připravit právě elektrický gril. Byť takovýto steak postrádá jemné nuance chuti získané při grilování na dřevěném uhlí, i tak je elektrický gril výbornou volbou a lze na něm připravit skvělé pokrmy. Třešničkou na dortu je pak snadné čištění a možnost grilovat v i uvnitř, což s plynovým grilem nebo grilem na uhlí moc nejde.

Grilované kousky kuřecího masa nebo ryb z elektrického grilu jsou také zdravější alternativou ke smaženým pokrmům. Můžete zkombinovat takovýto grilovaný protein s křupavým salátem a učinit z něj jídlo, které by vám doporučil nejeden výživový poradce.

I přesto, že můžete připravit hamburgery na téměř jakémkoli povrchu, elektrický gril vynikne svou rychlostí a jednoduchostí. S uvnitř grilovanými hamburgery sice nedosáhnete na tu speciální „venkovní“ chuť, ale nejlepší elektrické grily mají i tak něco do sebe. Jejich výhodu je také fakt, že ve srovnání např. s fritovacím hrncem nebo pánví je jídlo daleko méně „mastné“.

Elektrické grily samozřejmě nejsou limitovány jen na vnitřní použití. Nic vám nebrání stolní elektrický gril vzít ven, a uspořádat s ním garden party. Pokud samozřejmě máte kde ho zapojit do zásuvky. Kromě toho si můžete vybrat i elektrické grily, které jsou pro venkovní použití přímo určeny. Liší se především v konstrukci a velikosti. Zatímco gril určeny dovnitř bude konstruován tak, aby byl skladnější, venkovní gril bude větší a nabídne lepší ergonomii např. díky integrovanému stojanu nebo odkládacím plochám.

Pokud vybíráte gril především na venkovní grilování, doporučujeme vám projít si i naše články o plynových grilech a o grilech na dřevěné uhlí.

Elektrický gril můžete použít i místo topinkovače pro přípravu perfektních topinek.

Nejoblíbenější elektrické grily roku 2024

Následující tabulka zobrazuje nejoblíbenější a do jisté míry i nejprodávanější elektrické grily na českém trhu v době psaní tohoto článku. Zobrazené hodnocení pochází od samotných zákazníků z webu Heureka.cz.

FotoModelHodnoceníOrientační cenaInfo
Jata GR 559912 199 – 3 173 KčRecenze
Jata GR 3000972 161 – 3 003 KčRecenze
Silvercrest SRGS 1400 D4851 199 KčRecenze
Tristar BP-2641861 390 – 1 665 KčRecenze
Rohnson R-250891 499 – 1 827 KčRecenze
Sencor SBG 108BK1001 066 – 1 499 KčRecenze
Domo DO9238G961 591 – 2 189 KčRecenze
Guzzanti GZ 34194689 – 938 KčRecenze
Jata GR 20888899 – 1 499 KčRecenze
Eta Vital 1162 90000851 150 – 1 731 KčRecenze

Jak vybrat elektrický gril?

Výběr nejlepšího elektrického grilu je do značné míry podobný výběru jakéhokoliv jiného grilu. Pojďme se podívat na prvky a vlastnosti, které byste neměli opomenout nebo měli alespoň zvážit.

Typ elektrického grilu – Dobře zvažte jaký typ elektrického grilu si pořídíte. V zásadě se dají elektrické grily rozdělit do dvou základních skupin – kontaktní grily a klasické grily. Kontaktní grily opékají pokrm z obou stran najednou. Kdo je však zvyklý na tradiční grilování, nejspíše zvolí klasický typ.

Kromě těchto základních typů naleznete v nabídkách obchodů také např. rakletovací grily s miskami učenými pro přípravu pokrmů se sýrem, nebo i elektrické grily s víkem.

Grilovací plocha – Velikost grilovací plochy je základním faktorem, který by měl ovlivňovat váš výběr grilu. Pokud zvolíte příliš malou plochu pro velký počet strávníků, budete muset grilovat na etapy. Pokud kupujete gril především pro vnitřní použití, uvědomte si, že gril budete muset někde skladovat, takže velikost dobře zvažte.

Kromě velikosti grilovací plochy je důležitý také materiál. Nejčastěji se setkáte s litinovou žebrovanou plochou nebo lávovým kamenem. Velmi obvyklá a také praktická je kombinace těchto dvou typů ploch.

Dále se můžete setkat i s klasický grilovacím roštem, který je upevněn nad topnými spirálami. Zde se však dobře přesvědčte o tom, zda při grilování nedochází k odkapávání tuku na samotné spirály.

Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv povrch, doporučujeme vybrat nějaký s nepřilnavou povrchovou úpravou. Věříme, že po grilování nechcete strávit hodinu seškrabováním připečené kuřecí kůže z roštu.

S pohodlným čistěním souvisí také fakt, zda jsou grilovací plochy odnímatelné. Pokud nejsou, je čistění grilu doslova peklo, protože elektrické části by se neměly dostat do styku s vodou.

Termostat – Elektrický gril bez regulovatelného termostatu rozhodně nedoporučujeme kupovat. Různé druhy pokrmu mohou vyžadovat přípravu s odlišnou teplotou a jedinou možností, jak teplotu u elektrického grilu regulovat, je právě termostat.

Příkon/výkon – Dostatečný výkon grilu je důležitý pro rychlé dosažení požadované teploty. Jistě nebudete chtít půl hodiny čekat na to, než se gril rozehřeje.

Délka kabelu – Při výběru zvažte i délku kabelu podle toho, kde budete chtít gril provozovat. Některé grily mají neuvěřitelně krátké kabely a zachrání je jen prodlužovací šňůry.

Nejlepší elektrické grily

Na následujících řádcích si představíme jedny z nejlépe hodnocených elektrických grilů dostupných na českém trhu. Vybrány byly především na základě pozitivních recenzí zákazníků, což je dle nás zajímavější než hodnocení časopisů a podobně.

Tefal Optigrill+ GC712D34

Tefal Optigrill+ GC712D34Gril od Tefalu disponuje velkou grilovací plochou s nepřilnavým povrchem a to 600 cm2, na které uděláte 2 až 4 porce. Gril je vybaven 6 grilovacími programy např. program na hamburger, steaky, ryby a vybrat si můžete ze 4 teplot. Dále je gril vybaven speciálním senzorem, který si podle tloušťky masa sám upraví teplotu a čas grilování. Co určitě oceníte je velká odkapávací miska na tuk a šťávu z grilování, která se dá jednoduše vyjmout a umýt. Grilovací desky mají výhodu, že se dají jednoduše umýt v myčce nádobí.

Pro

 • Variabilita programů
 • Jednoduchá údržba
 • Vše je rychle hotové
Proti

 • Krátká přívodní šňůra

Najít nejnižší cenu

DeLonghi CGH 1030D

DeLonghi CGH 1030DDeLonghi CGH 1030D je velice povedený kontaktní gril, který nabídne slušnou variabilitu. Kromě kontaktního grilování můžete gril i úplně rozevřít anebo jej používat ve stylu trouby, kdy se horní plotýnka grilovaného pokrmu nedotýká. Tím získáte poměrně velkou grilovací plochu na klasické grilování. Plotýnky mají rozměr 37 x 23 cm.

Kromě sady klasických žebrovaných plotýnek naleznete v balení i plotýnky na vafle a také hladké plotýnky. Z toho jistě vyplývá, že lze plotýnky vyjmout. Bonusem je možnost je umýt v myčce. Aby toho nebylo málo, gril disponuje dvěma termostaty, a tak lze regulovat teplotu obou plotýnek nezávisle na sobě.

Pro

 • Na kontaktní gril velká grilovací plocha
 • 3 sady plotýnek
 • Teplota grilovacích ploch se dá regulovat nezávisle na sobě

Proti

 • Napájecí kabel by mohl být delší
 • Při kontaktním grilování dost prská

Najít nejnižší cenu

Catler GR 8012

Catler GR 8012Kontaktní gril Catler GR 8012 se hodí pro přípravu grilovaného masa, sendvičů zeleniny apod. Jednoduchý systém zamykání vám umožní grilovat ve formě BBQ – otevřeného grilu, nebo ve formě kontaktního grilu. Horní deska je žebrovaná, spodní deska je plochá. Gril je vybaven odkapávající miskou, kterou bez problému můžete vyndat a jednoduše umýt. Nastavení teploty je v rozmezí od 180 do 220 stupňů. Díky speciální nepřilnavé povrchové úpravě se vám již nikdy nic nepřipálí. Příkon tohoto grilu je 2200 W.

Pro

 • Velké grilovací desky
 • Rychlé nahřátí
 • Jednoduchá obsluha
Proti

 • Hůře se čistí

Najít nejnižší cenu

Weber Q 1400

Weber Q 1400Tento malý, skladný elektrický gril je především vhodný pro ty, kteří nemají moc velký prostor a nechtějí být ochuzeni o letní grilování. Hodí se zejména na balkón. Výkon tohoto grilu je 2200 W a zaručuje perfektní grilování. Do výbavy grilu patří : poklop a kotel z hliníkové slitiny, porcelánem smaltovaný litinový grilovací rošt, topná spirála, kabel s délkou 1,8 m, vestavěné rukojeti. Gril se velice dobře čistí a to díky vyjímatelné nádobě, do které je zachycen tuk a šťávy. Výška grilu je 59,7 cm, šířka 68,6 cm a hloubka 60 cm. Rám grilu je vyroben z nylonu a skelných vláken, který je odolný vůči teplu. Můžete jej bez obav postavit na stůl.

Pro

 • Snadné čištění
 • výkonný
 • Špičkové zpracování
Proti

 • Vyšší cena

Najít nejnižší cenu

SENCOR SBG 106BK

SENCOR SBG 106BKLehký a snadno přenosný je stolní gril od Sencoru SBG 106BK. Pro ty, kteří se rádi zdravě stravují, je tento gril naprosto ideální volbou. Můžete na něm grilovat, aniž byste přidávali olej. Na žebrované ploše snadno ugrilujete maso, ryby, nebo uzeniny, na rovné ploše pak zeleninu, bramboráky, lívance a jiné. Teplotu si nastavíte v rozmezí od 100 do 220 stupňů. Jistě oceníte funkci Keep Warm pro udržování teploty a to 60 stupňů. Příkon tohoto grilu je 2300 W.

Pro

 • Dobře se čistí
 • Velká grilovací plocha
 • Rychlé nahřátí
Proti

 • Elektrická šňůra je poněkud kratší

Najít nejnižší cenu

Závěr

Dnes jsme si představili několik tipů jak vybrat nejlepší elektrický gril pro pohodlné grilování v kuchyni, ale i venku. S elektrickým grilem chybu neuděláte, ale pokud toužíte po ještě lepším grilovacím zážitcích při venkovním grilování, podívejte se i na grily na dřevěné uhlí nebo plynové grily.

Napsat komentář