Vybíráme nejlepší meteostanice pro rok 2024

Počasí je nevyzpytatelné, televizní předpovědi často vůbec nedávají smysl a vaše aplikace v mobilu také ukazuje teplotu, která může být až kilometry vzdálená místu, kde se právě nacházíte. Samozřejmě, pořád ještě existuje ten rtuťový teploměr, který visí za oknem. Pokud ale patříte k těm, co chtějí více informací než jen momentální teplotu konkrétního místa, k těm co by chtěli vědět třeba i krátkodobou tendenci pohybu teploty nebo vlhkost vzduchu, pak je tento článek určen právě vám! Budeme se totiž zabývat nejlepšími domácími meteorologickými stanicemi takzvanými „meteostanicemi“.

Nejprodávanější meteostanice 2024

V tabulce naleznete nejoblíbenější meteostanice dle Heureka.cz.

FotoModelHodnoceníOrientační cenaInfo
AURIOL 37564494299 – 439 KčRecenze
Solight TE 8188665 – 2 360 KčRecenze
Sencor SWS 12500 Wi-Fi944 249 – 6 590 KčRecenze
SENCOR SWS 560090800 – 1 484 KčRecenze
GoGEN ME 3900983 299 – 6 240 KčRecenze
SENCOR SWS 285086436 – 717 KčRecenze
Sencor SWS 9300971 930 – 3 490 KčRecenze
Sencor SWS 9898862 519 – 4 590 KčRecenze
GoGEN ME 2930931 049 – 1 330 KčRecenze
ThermoPro TP49-W91199 – 279 KčRecenze

Jak už jsme řekli, domácí meteorologické stanice jsou určeny hlavně pro ty, co chtějí vědět více. Jejich výhoda spočívá v tom, že neměří teplotu a jiné prvky v místě kdesi daleko od vašeho domova a tváří se, že je to doma. Stav je měřen právě v místě, kde máte stanici umístěnou, u vás.

Přístroje mohou zobrazovat nejrůznější údaje. Většina meteostanic samozřejmě ukazuje čas, datum, vnitřní a venkovní teplotu (získávanou pomocí čidla) a vlhkost vzduchu. Dále to pak mohou být informace o tlaku, počasí, větru, srážkách apod.

Díky rostoucí popularitě moderních technologií získaly i domácí meteorologické stanice na oblibě a trh je nyní zahlcen stovkami nejrůznějších meteostanic. Vybrat si nějakou už není zdaleka tak jednoduché, ale proto jsme zde my, abychom vám pomohli. Na základě testů uživatelů jsme pro vás také jako obvykle vybrali pět nejlepších meteorologických stanic.

Jak vybrat nejlepší meteorologickou stanici?

Drátová vs. Bezdrátová – Drátové meteorologické stanice jsou stanice velmi základní a slouží spíše k měření teploty než k meteorologickým účelům. Fungují na základě drátu, který je veden ven, takže snímá vnitřní a vnější teplotu, ale bohužel pouze vnitřní vlhkost vzduchu. Může zobrazovat další základní prvky jako čas, datum, východ a západ slunce, ale žádnou předpověď nebo hodnocení počasí.

Bezdrátové stanice fungují na základě čidla. Mohou mít jedno anebo více čidel, které snímají různé prvky a tudíž podávají informace ohledně počasí. Jak daleko může být čidlo umístěno od stanice, závisí na dané stanici. Může to být 20, 50 a u hodně vyspělých meteostanic až 100 metrů.

Barometrická vs. online meteostanice – Barometrická stanice má čidlo, které snímá barometrický tlak, a tedy zobrazuje a vyhodnocuje data, které sama nasnímala. Může mít kromě tlakového čidla i čidla jiná (jak bylo zmíněno výše), což umožňuje přesnější měření a předpovědi nejrůznějších prvků, záleží, jak moc pokrokovou stanici máte. Některé stanice například na základě vyhodnocení teploty a vlhkosti vzduchu a předešlých srážek zobrazují i alarmy ohledně náledí apod. Můžete mít i čidlo, které snímá teplotu v bazéně nebo vlhkost půdy a vše se pak zobrazí na meteostanici.

Online stanice fungují na základě internetového připojení a zobrazují pouze data získána z lokálních meteorologických stanic. Tudíž měření nemusí přesně souhlasit s místem, kde se nacházíte a v předpovědích jsou někdy až značné odchylky.

Způsob napájení – Většina meteorologických stanic bývá napájena pomocí baterií, existují samozřejmě ale i typy, které jsou napájeny ze zdroje. Do těch se ovšem také mohou vkládat baterie, spíše ale jako alternativní zdroj pro případ výpadku sítě. Nemusíte se bát, bateriové stanice vydrží fungovat velmi dlouho bez nutnosti výměny baterie, třeba i rok. Počítejte ovšem s tím, že i každé čidlo, potřebuje své baterie.

Funkce – Jak už jsme zmínili výše, existuji nejrůznější prvky, které meteorologické stanice mohou zobrazovat.

 • Datum, čas, budík
 • Vnitřní a vnější teplota
 • Pocitová teplota
 • Vnitřní a vnější vlhkost vzduchu
 • Tlak vzduchu, barograf
 • Aktuální počasí a předpověď počasí
 • Východ a západ slunce
 • Fáze měsíce
 • Příliv a odliv
 • Rosný bod
 • Alarmy na změnu počasí, náledí apod.
 • Síla a směr větru
 • UV záření

Design – Existuje spousta stanic s různě velikými displeji, mnohé z nich jsou i dotykové a mohou být podsvícené různými barvami. Také se můžete kouknout, jak jsou zpracovány obrázky na displeji, pokud vůbec anebo zda se třeba hýbou. Podívejte se na velikost stanice, barvu, materiál. Vyberte, co se vám líbí, co vyhovuje.

Cena – Cenové rozpětí se pohybuje od 500 až klidně do 20 000 korun a odvíjí se zejména od funkcí stanice.

 Nejlepší meteorologické stanice za rozumnou cenu

Sencor SWS 9898

Sencor SWS 9898Sencor SWS 9898 je domácí meteostanice pro ty, které zajímají podrobnější údaje, než které dokážou nabídnout stanice za pár stokorun. Za cca 3500 Kč dostanete profesionální meteostanici s bezdrátovým snímačem 5v1 napájeným 3 AA bateriemi. Oproti levným meteostanicím, které měří jen teplotu a tlak, nabídne tato stanice i měření rychlosti a směru větru, množství srážek a vlhkosti vzduchu. Snímač je potřeba nainstalovat do volného prostoru tak, aby kolem něj nebyly překážky, které by ovlivnily měření větru a dešťových srážek. Zároveň by měl být umístěn alespoň 1,5 metrů nad zemí. Pokud tyto podmínky nemůžete zajistit, nebude snímač pracovat přesně.

Řídící jednotka disponuje barevným displejem. Ten přehledně zobrazuje měřené hodnoty. Stanice dokáže zaznamenávat maximální a minimální naměřené hodnoty. Kromě toho máte k dispozici i data naměřená za posledních 24 hodin s odstupem 1 hodiny.

Stanice rovněž podporuje globální meteorologické weby wunderground.com a weathercloud.net. Díky tomu si vaše naměřené údaje můžete kdykoliv procházet a zobrazovat v přehledných grafech.

Pro

 • Podpora weathercloud.net/wunderground.com
 • Snadné nastavení
 • Poměr cena/výkon

Proti

 • Oproti jednoduchým meteostanicím vyšší cena

Najít nejnižší cenu

TFA 35.1129.01

TFA 35.1129.01Tato meteorologická stanice měří venkovní teploty od -40 až do +60 stupňů. Rozsah měření vnitřní teploty je od 0 až do +50 stupňů. Vlhkost naměříte od 19% do 97%. Jako u prvního modelu, tak i tady lze nastavit budík s funkcí odloženého buzení. Přesný čas se vám zobrazí díky přijímači DCF signálu. Elektronický barometr měří atmosférický tlak, který následně inicializuje a z veškerých údajů vám předpoví počasí na dalších 12 hodin dopředu.

Animované symboly na přehledném, barevném displeji vám zobrazí vypočítanou předpověď počasí. Co především oceníte je paměť na maximální a minimální naměřené hodnoty. Napájení stanice se provádí buď síťovým adaptérem, který je součástí balení, nebo 3 tužkovými bateriemi.

Pro

 • Kompletní přehled
 • Vysoký dosah čidla
 • Pěkná animace předpovědi počasí
Proti

 • Údaj o čase je docela malý

Najít nejnižší cenu

Netatmo Urban NWS01-EC

Netatmo Urban NWS01-ECNetatmo Urban NWS01 – EC je interní a externí meteostanice v moderním hliníkovém provedení. Stanice disponuje čidly kvality vzduchu, vlhkoměrem, koncentraci CO2, barometrickým tlakem, předpovědi počasí na 7 dní a spoustou dalších funkcí. Rozsah měřitelné teploty se pohybuje v rozmezí -40 až +65 stupňů Celsia. Samozřejmostí je bezdrátové připojení WIFI a cloudové úložiště hodnot. Bonusem je možnost monitorování kvality životního prostředí a následné posílání přes wifi do aplikace Netatmo. Napájení u této meteostanice je síťové a také bateriové.

Pro

 • Možnost doplnit také srážkoměrem a měřidlem rychlosti větru
 • Možnost vymazání záznamu
 • Měření CO2
Proti

 • Absence displeje

Najít nejnižší cenu

GARNI 117

GARNI 117GARNI 117 je meteostanice s přehledným LCD displejem o rozměrech 62×110 mm. Z Funkcí bychom chtěli vypíchnout především možnost měření barometrického tlaku, budík s funkcí opakovaného buzení, indikace možnosti bouřek nebo zobrazení rosného bodu.

Čtyři animované ikony zobrazují předpověď počasí a znázorněné šipky ukazují tendenci vývoje počasí. Zobrazení teploty si můžete vybrat ze stupňů celsia či ve Fahrenheitech. S pamětí na měření maximální a minimální naměřené teploty a relativní vlhkosti budete mít přehled naprosto o všem.

Pro

 • Tendence vývoje tlaku
 • Měření venkovní vlhkosti
 • Český návod
Proti

 • Čitelnost displeje z bočního úhlu je poněkud horší

Najít nejnižší cenu

GoGEN ME 3900

GoGEN ME 3900GoGEN ME 3900 je pokročilejší meteostanice, která kromě základních parametrů nabídne i sledování dalších údajů. Meteostanice je vybavena barevným displejem, který přehledně zobrazuje všechny naměřené hodnoty, ale i datum a čas a můžete využít i funkce budíku. Stanici lze připojit k WiFi síti a naměřené hodnoty nahrávat na meteorologické servery jako je např. Weather Underground. Pokročilejší uživatelé mohou využít i možnost nahrávat data na vlastní server.

Kromě těla stanice s displejem je samozřejmě nedílnou součástí i sada senzorů a měřičů. Sledovat můžete následující ukazatele:

 • Barometrický tlak
 • UV index a intenzita světla
 • Rychlost a směr větru
 • Srážky za hodinu/den/týden/měsíc
 • Teplota venku i uvnitř
 • Vlhkost vzduchu

Dosah venkovního čidla je 100 m, ale samozřejmě dosah bude reálně kratší v závislosti na překážkách.

Pro

 • Dobrý poměr cena/výkon
 • WiFi a možnost nahrávat data na meteorologické servery
 • Slušný dosah

Proti

 • Připojení k WiFi a meteorologickým webům může být pro někoho komplikovanější

Najít nejnižší cenu

Závěr

Test domácích meteostanic je u konce. Věříme, že jste si vybrali tu pravou meteostanici pro vaše potřeby. Pokud vám bude meteostanice ukazovat pěkné počasí, můžete vyrazit horskou tůru a k přespání využít samonafukovací karimatku. A pokud bude až příliš horko, pomůže vám mobilní klimatizace.

Napsat komentář