Vybíráme nejlepší odšťavňovač pro rok 2024

V dnešním nákupním rádci se podíváme na nejlepší odšťavňovače. Letní sezona a období vysokých teplot nám pomalu začíná a stejně tak si i my začínáme užívat otevřených zahrádek v restauracích a s nimi i letních osvěžujících drinků a pohody. Zcela jistě jsme všichni zaznamenali, že nabídka většiny restaurací a kaváren se v poslední době rozšířila i o jiné osvěžující nápoje, než jsou pivo nebo slazené balené limonády, a to o limonády domácí a fresh džusy. Kdo vyzkoušel, nemůže jinak než souhlasit, že nápoje z čerstvě vymačkaného ovoce jsou nejen osvěžující, ale i mimořádně chutné a o mnoho zdravější než balené výrobky z obchodu.

Patříte-li k fanouškům domácích limonád a fresh džusů, a chtěli byste si je vychutnávat i z pohodlí domova, pak pro vás máme dobrou zprávu. Celým kouzlem a základem pro výrobu těchto nápojů je malý zázrak v podobě odšťavňovače, který už není ani zdaleka tak drahý jako kdysi a můžete si jej tedy bez problémů a bankrotu pořídit do domácnosti i vy a po večerech či v horkých dnech usrkávat svou vlastní domácí limonádu.

Nejprodávanější odšťavňovače 2024

V následující tabulce naleznete nejoblíbenější odšťavňovače na českém trhu dle Heureka.cz.

FotoModelHodnoceníOrientační cenaInfo
SilverCrest SSJBK 300 B2852 199 KčRecenze
Sencor SJE 741SS88807 – 1 004 KčRecenze
Concept LO-7065934 750 – 6 523 KčRecenze
G21 Gracioso885 490 – 6 589 KčRecenze
Brawo Life B-365988 500 – 15 462 KčRecenze
SilverCrest SSJK 300 A1881 799 KčRecenze
De Gusto OM5169499 – 514 KčRecenze
Concept LO7027851 364 – 1 903 KčRecenze
Bosch MES25A0881 972 – 3 729 KčRecenze
Bosch MESM 500852 999 – 5 016 KčRecenze

Nejste si jistí koupí? Odšťavňovače mají v dnešní době jedno velké plus, pohybují se v nejrůznějších cenových variantách, takže pokud nejste zcela přesvědčeni o jeho koupi a zda jej patřičně využijete, pořiďte si obyčejnou jednoduchou verzi a náklady vás tedy nemusí nikterak zruinovat. Ceny začínají už někde na 700 korunách. Dalšími výhodami zcela jistě shledáte, že budete moci každé ráno nastartovat svůj den čerstvě vymačkanou šťávou z ovoce, že si budete moci udělat limonádu a fresh džus v jakékoliv příchuti, a že budete vždy přesně vědět, co je uvnitř. Radost uděláte zajisté i dětem a zároveň jim zajistíte pravidelný přísun vitamínů. Pokud si ale děláte starosti s výběrem, už nemusíte. My vám pomůžeme vybrat ten nejlepší odšťavňovač pro vás.

Jak vybrat nejlepší odšťavňovač?

Hned na začátku je třeba zmínit, že každý odšťavňovač není vhodný na odšťavňování úplně všech plodin, každý je určen povětšinou na nějaký druh, tak je třeba si předem rozmyslet, co bychom chtěli odšťavňovat nejčastěji a nejraději. Rozlišujeme tedy 3 základní typy odšťavňovačů – mechanický, šnekový a odstředivý.

Mechanické odšťavňovače jsou normální klasické ruční lisy. Účinné, nicméně spojené s velkou námahou, časovou náročností a nižším množství vymačkané šťávy.

Odšťavňovače odstředivé plodiny prvně nasekají a pak je přitlačují na síto a tím z nich vymačkávají šťávu, na rozdíl od odšťavňovačů šnekových, které plodiny v podstatě drtí otáčejícími se „šneky“ a tím vytlačují šťávu. Nejsou příliš vhodné na listovou zeleninu, lesní bobule, peckovice a malvice, protože tyto plody vzhledem ke konzistenci rády ucpávají sítko.

Šnekové odšťavňovače jsou tišší, výkonnější a vytěží z ovoce více šťávy. Ovšem jsou malinko pomalejší a trochu horší na čištění než odšťavňovače odstředivé, ale za to si poradí téměř s každým plodem.

Co se týče vlastností, zaměřte se určitě na:

Výkon motoru – Jedním z nejdůležitějších faktorů je výkon motoru odšťavňovače. Výkonnější a silnější motor zpracuje bez větších problémů i velké kusy plodin a za výrazně kratší dobu než motor slabší.

Velikost plnící nádobky – Tady platí pravidlo, čím větší, tím lepší a méně námahy. Čím větší otvor, tím větší kusy plodin můžete házet dovnitř, tudíž se nemusíte namáhat s krájením na drobné kousky.

Počet rychlostí – Odšťavňovače mají zpravidla alespoň 2 rychlosti, kdy pomalejší z nich je určena pro tvrdší ovoce a zeleninu.

Déla kabelu – Důlku kabelu zohledněte především, pokud nemáte k dispozici zásuvku v blízkosti místa, kde se chystáte odšťavňovač používat.

Parametry nádobek na odpad a šťávu – Zde platí, že pokud plánujete zpracovávat větší množství potravin, je lepší zvolit přístroj s dostatečně velkými nádobkami jak na šťávu, tak i na odpad. Díky tomu nebudete muset nádobky tak často vyprazdňovat.

Váha – Odšťavňovač by neměl být příliš těžký, pokud jej nebudete mít neustále na kuchyňské lince. Váha do 5 kg je ideální. Zároveň by ale odšťavňovač neměl být ani příliš lehký, protože by to mohlo svědčit o nekvalitním materiálu.

Nejlepších 5 odšťavňovačů

Na následujících řádcích se podíváme na 5 kvalitních odšťavňovačů, které zabodovaly zejména u samotných spotřebitelů.

Braun Multiquick J500

Braun Multiquick J500Braun Multiquick J500 je odšťavňovač s příkonem 900 W, který pracuje na principu odstředivého odšťavňování. Síto s mikro-mřížkou z nerezové ocele zaručuje dokonalé odšťavnění. Přístroj disponuje dvěma rychlostmi a je schopný „udělat“ 10000 otáček za minutu.

Odšťavňovač je dále vybavený nádobou na šťávu o objemu 1,25 l a objem zásobníku na zbytky dužiny je 2 litry. Výhodou tohoto odšťavňovače je, že se jeho díly dají mýt v myčce nádobí. Bonusem je systém bezpečného uzavírání. Poslední zmínka bude o hlučnosti přístroje, což je 89 dB.

Pro

 • Velká nádoba na odpad a šťávu
 • Velký plnící otvor
 • Suchý odpad
Proti

 • Pracnější mytí sítka

Najít nejnižší cenu

Sana Juicer EUJ-707

Sana Juicer EUJ-707Sana Juicer EUJ – 707 je šnekový, horizontální odšťavňovač, který je vybaven volitelným hrubým sítem. Snadno s ním připravíte šťávu z ovoce či zeleniny, dokonce i z takového ovoce jako je třeba ananas. Hlavní výhodou tohoto odšťavňovače je, že výměnou odšťavňovacího síta za homogenizační pouzdro bez sebemenších problému namelete kávu, připravíte si zmrzlinu, sorbet a řadu dalších pochutin.

Výkon motoru je 150 W a udělá 70 otáček za minutu. V příslušenství tohoto přístroje najdete jemné síto, hrubé síto, homogenizační pouzdro, nástavce na těstoviny či pyré, skleněnou nádobu na šťávu, nerezovou nádobu na drť, cedník šťávy, pěchovací zátku, kartáč na čištění a český nebo anglický návod k obsluze.

Pro

 • Rychlé složení a rozložení
 • Velmi tichý
 • Dobrá výtěžnost (suchý odpad)
Proti

 • Vyšší cena

Najít nejnižší cenu

Bosch MES25A0

Bosch MES25A0Tento odšťavňovač značky Bosch se právem pyšní titulem produkt roku 2016 a produkt roku 2015. Patří do nižší kategorie odšťavňovačů, tudíž i jeho pořizovací cena je nižší, může si ho dovolit téměř každý. Je vybaven bezpečnostní pojistkou, tzn. pokud nejsou všechny části správně smontovány a víčko dobře nasazené, robot se vám nerozjede.

Odšťavňovač si poradí i s velkými kusy ovoce a zeleniny díky extra velkému plnícímu otvoru. Jeho příkon je 700 W a vyberete si ze dvou rychlostních stupňů pro tvrdé i měkké ovoce. Objem nádoby na šťávu je 1,25 L.

Pro

 • Velký otvor na ovoce
 • Snadné čištění
 • Rychlost odšťavňování
Proti

 • Absence českého návodu

Najít nejnižší cenu

Concept LO-7065

Concept LO-7065Concept LO-7065 je odšťavňovač s příkonem 240 W, který byl v roce 2018 oceněn jako produkt roku. Přístroj funguje na principu šnekového odšťavňováni ve dvoufázovém procesu. Zelenina nebo ovoce je napřed nadrcena a poté vylisována. U tohoto odšťavňovače oceníte především tichý chod s 57 dB.

Pro lepší bezpečnost je přístroj vybaven protiskluzovými nožičkami. Samozřejmostí je maximální rozebíratelnost a snadné čištění díky přizpůsobenému kartáčku. Objem nádoby na šťávu je 1 l a objem zásobníku na zbytky dužiny je rovněž 1 litr. Bonusem je velký plnící otvor. Odšťavňovač je také označován jako specialista na rybíz. Během 2 minut odšťavní až kilo a půl rybízu.

Pro

 • Velmi tichý
 • Snadné čištění
 • Velký otvor na vkládání ovoce
Proti

 • Velký a poměrně těžký

Najít nejnižší cenu

Tefal ZC255B38

Tefal ZC255B38Tento šnekový odšťavňovač od Tefalu je vybaven silným motorem s příkonem 200 W. Vyniká svým tichým chodem, šťávu lisuje velice potichu. K odšťavňování využívá nízkou rychlost, v průměru 60 otáček za minutu. Vylisovaná šťáva vytéká do nádoby o obsahu 0,8 litrů. Kapacita nádoby na odpad je rovněž o obsahu 0,8 litrů. Odšťavňovač je vybavený nerezovým mikrofiltrem, který dokonale oddělí dužinu a šťávu. Jeho hmotnost je 4,78 kg a prodává se v metalické šampaň barvě v kombinací s černou barvou.

Pro

 • Tichý chod
 • Lehce složitelný
 • Suchý odpad
Proti

 • Úzké hrdlo

Najít nejnižší cenu

Časté dotazy

Co udělat s drtí, která zbyde po odšťavnění?

Byla by škoda vylisované zbytky ovoce a zeleniny jen tak vyhodit do koše. Drť ze zeleniny můžete použít například při vaření polévek nebo ji lze i nasušit v sušičce potravin. Zbytky z ovoce můžete klidně použít třeba k ochucení jogurtů v jogurtovači. A pokud drť opravdu nemáte v kuchyni jak využít, tak ji alespoň zužitkujte v kompostéru.

Závěr

Test odšťavňovačů je u konce a my doufáme, že vám nákupní rádce pomohl s výběrem toho pravého přístroje do vaší kuchyně.

Napsat komentář