Vybíráme nejlepší odšťavňovač pro rok 2018

V dnešním nákupním rádci se podíváme na nejlepší odšťavňovače. Letní sezona a období vysokých teplot nám pomalu začíná a stejně tak si i my začínáme užívat otevřených zahrádek v restauracích a s nimi i letních osvěžujících drinků a pohody. Zcela jistě jsme všichni zaznamenali, že nabídka většiny restaurací a kaváren se v poslední době rozšířila i o jiné osvěžující nápoje, než jsou pivo nebo slazené balené limonády, a to o limonády domácí a fresh džusy. Kdo vyzkoušel, nemůže jinak než souhlasit, že nápoje z čerstvě vymačkaného ovoce jsou nejen osvěžující, ale i mimořádně chutné a o mnoho zdravější než balené výrobky z obchodu.

Patříte-li k fanouškům domácích limonád a fresh džusů, a chtěli byste si je vychutnávat i z pohodlí domova, pak pro vás máme dobrou zprávu. Celým kouzlem a základem pro výrobu těchto nápojů je malý zázrak v podobě odšťavňovače, který už není ani zdaleka tak drahý jako kdysi a můžete si jej tedy bez problémů a bankrotu pořídit do domácnosti i vy a po večerech či v horkých dnech usrkávat svou vlastní domácí limonádu.

Nejprodávanější odšťavňovače 2018

V následující tabulce naleznete nejoblíbenější odšťavňovače na českém trhu dle Heureka.cz.

FotoModelHodnoceníOrientační cenaInfo
Sencor SJE 741SS88%625 - 995 KčRecenze
Tefal ZC255B3893%3 120 - 4 199 KčRecenze
Concept LO-706593%5 589 - 10 000 KčRecenze
ETA Vital Press 103283%3 069 - 7 349 KčRecenze
Catler JE 401089%4 290 - 7 248 KčRecenze
Bosch MES25A088%1 840 - 2 890 KčRecenze
Sencor SJE 742RD94%580 - 980 KčRecenze
Catler JE 401191%4 989 - 8 458 KčRecenze
Sana Juicer EUJ-70792%10 960 - 15 980 KčRecenze
G21 Emotion83%3 499 - 5 999 KčRecenze

Nejste si jistí koupí? Odšťavňovače mají v dnešní době jedno velké plus, pohybují se v nejrůznějších cenových variantách, takže pokud nejste zcela přesvědčeni o jeho koupi a zda jej patřičně využijete, pořiďte si obyčejnou jednoduchou verzi a náklady vás tedy nemusí nikterak zruinovat. Ceny začínají už někde na 700 korunách. Dalšími výhodami zcela jistě shledáte, že budete moci každé ráno nastartovat svůj den čerstvě vymačkanou šťávou z ovoce, že si budete moci udělat limonádu a fresh džus v jakékoliv příchuti, a že budete vždy přesně vědět, co je uvnitř. Radost uděláte zajisté i dětem a zároveň jim zajistíte pravidelný přísun vitamínů. Pokud si ale děláte starosti s výběrem, už nemusíte. My vám pomůžeme vybrat ten nejlepší odšťavňovač pro vás.

Jak vybrat nejlepší odšťavňovač?

Hned na začátku je třeba zmínit, že každý odšťavňovač není vhodný na odšťavňování úplně všech plodin, každý je určen povětšinou na nějaký druh, tak je třeba si předem rozmyslet, co bychom chtěli odšťavňovat nejčastěji a nejraději. Rozlišujeme tedy 3 základní typy odšťavňovačů – mechanický, šnekový a odstředivý.

Mechanické odšťavňovače jsou normální klasické ruční lisy. Účinné, nicméně spojené s velkou námahou, časovou náročností a nižším množství vymačkané šťávy.

Odšťavňovače odstředivé plodiny prvně nasekají a pak je přitlačují na síto a tím z nich vymačkávají šťávu, na rozdíl od odšťavňovačů šnekových, které plodiny v podstatě drtí otáčejícími se „šneky“ a tím vytlačují šťávu. Nejsou příliš vhodné na listovou zeleninu, lesní bobule, peckovice a malvice, protože tyto plody vzhledem ke konzistenci rády ucpávají sítko.

Šnekové odšťavňovače jsou tišší, výkonnější a vytěží z ovoce více šťávy. Ovšem jsou malinko pomalejší a trochu horší na čištění než odšťavňovače odstředivé, ale za to si poradí téměř s každým plodem.

Co se týče vlastností, zaměřte se určitě na:

Výkon motoru – Jedním z nejdůležitějších faktorů je výkon motoru odšťavňovače. Výkonnější a silnější motor zpracuje bez větších problémů i velké kusy plodin a za výrazně kratší dobu než motor slabší.

Velikost plnící nádobky – Tady platí pravidlo, čím větší, tím lepší a méně námahy. Čím větší otvor, tím větší kusy plodin můžete házet dovnitř, tudíž se nemusíte namáhat s krájením na drobné kousky.

Počet rychlostí – Odšťavňovače mají zpravidla alespoň 2 rychlosti, kdy pomalejší z nich je určena pro tvrdší ovoce a zeleninu.

Déla kabelu – Důlku kabelu zohledněte především, pokud nemáte k dispozici zásuvku v blízkosti místa, kde se chystáte odšťavňovač používat.

Parametry nádobek na odpad a šťávu – Zde platí, že pokud plánujete zpracovávat větší množství potravin, je lepší zvolit přístroj s dostatečně velkými nádobkami jak na šťávu, tak i na odpad. Díky tomu nebudete muset nádobky tak často vyprazdňovat.

Váha – Odšťavňovač by neměl být příliš těžký, pokud jej nebudete mít neustále na kuchyňské lince. Váha do 5 kg je ideální. Zároveň by ale odšťavňovač neměl být ani příliš lehký, protože by to mohlo svědčit o nekvalitním materiálu.

Nejlepších 5 odšťavňovačů

Na následujících řádcích se podíváme na 5 kvalitních odšťavňovačů, které zabodovaly zejména u samotných spotřebitelů.

Catler JE 4010

Catler JE 4010Catler JE 4010 je výkonný odšťavňovač, který si poradí se skoro každým druhem ovoce či zeleniny. Jeho výkon je 1200 W a maximální otáčky 13000 ot/min. Na přehledném LCD displeji nastavíte 5 stupňů rychlosti a určitě oceníte bezpečnostní systém – tzn. že přístroj se nespustí, pokud není dobře sestaven.

Velký 84 mm široký otvor vám zaručí bezproblémové vkládání celých kusů ovoce, bez nutnosti krájení. V příslušenství naleznete nádobu na šťávu s oddělovačem pěny o objemu 1,2 L. Dále Zásobník na dužinu, praktický kartáček pro snadnou údržbu mikrosíta a hubici zabraňující rozstřikování.

Pro

 • Rychlý a výkonný
 • Snadná obsluha
 • Tichý
Proti

 • Je větší, tudíž zabere více prostoru na kuchyňské lince

Najít nejnižší cenu

Sana Juicer EUJ-707

Sana Juicer EUJ-707Sana Juicer EUJ – 707 je šnekový, horizontální odšťavňovač, který je vybaven volitelným hrubým sítem. Snadno s ním připravíte šťávu z ovoce či zeleniny, dokonce i z takového ovoce jako je třeba ananas. Hlavní výhodou tohoto odšťavňovače je, že výměnou odšťavňovacího síta za homogenizační pouzdro bez sebemenších problému namelete kávu, připravíte si zmrzlinu, sorbet a řadu dalších pochutin.

Výkon motoru je 150 W a udělá 70 otáček za minutu. V příslušenství tohoto přístroje najdete jemné síto, hrubé síto, homogenizační pouzdro, nástavce na těstoviny či pyré, skleněnou nádobu na šťávu, nerezovou nádobu na drť, cedník šťávy, pěchovací zátku, kartáč na čištění a český nebo anglický návod k obsluze.

Pro

 • Rychlé složení a rozložení
 • Velmi tichý
 • Dobrá výtěžnost (suchý odpad)
Proti

 • Vyšší cena

Najít nejnižší cenu

Bosch MES25A0

Bosch MES25A0Tento odšťavňovač značky Bosch se právem pyšní titulem produkt roku 2016 a produkt roku 2015. Patří do nižší kategorie odšťavňovačů, tudíž i jeho pořizovací cena je nižší, může si ho dovolit téměř každý. Je vybaven bezpečnostní pojistkou, tzn. pokud nejsou všechny části správně smontovány a víčko dobře nasazené, robot se vám nerozjede.

Odšťavňovač si poradí i s velkými kusy ovoce a zeleniny díky extra velkému plnícímu otvoru. Jeho příkon je 700 W a vyberete si ze dvou rychlostních stupňů pro tvrdé i měkké ovoce. Objem nádoby na šťávu je 1,25 L.

Pro

 • Velký otvor na ovoce
 • Snadné čištění
 • Rychlost odšťavňování
Proti

 • Absence českého návodu

Najít nejnižší cenu

Catler JE 4011

Catler JE 4011Další odšťavňovač jsme vybrali od značky Catler, který patří k nejoblíbenějším odšťavňovačům střední třídy. Jeho výkon je 1200 W s maximálními otáčkami 13000 ot/min. Odšťavňovač je vybaven 5 stupni rychlosti, které si na LCD displeji můžete libovolně nastavit. 40 000 miniaturních otvorů v nerezovém sítu Vám zajistí kvalitní a čerstvou šťávu během několika vteřin. Vzhledově je tento model prakticky totožný s modelem 4010, je však lépe funkčně vybaven. Předností je především přídavný disk, díky němuž si můžete připravit lahodné pyré z měkkých druhů ovoce jako je například banán, mango atd.

I tento odšťavňovač je vybaven bezpečnostním systémem. V příslušenství najdete nádobu na šťávu o obsahu 1,2 l s oddělovačem pěny, dále čistící kartáček, hubici zabraňující rozstřikování a zásobník na dužinu.

Pro

 • Rychlost odšťavnění i velkého množství ovoce
 • Tichý
 • 5 regulací otáček
Proti

 • Vyšší pořizovací cena

Najít nejnižší cenu

Tefal ZC255B38

Tefal ZC255B38Tento šnekový odšťavňovač od Tefalu je vybaven silným motorem s příkonem 200 W. Vyniká svým tichým chodem, šťávu lisuje velice potichu. K odšťavňování využívá nízkou rychlost, v průměru 60 otáček za minutu. Vylisovaná šťáva vytéká do nádoby o obsahu 0,8 litrů. Kapacita nádoby na odpad je rovněž o obsahu 0,8 litrů. Odšťavňovač je vybavený nerezovým mikrofiltrem, který dokonale oddělí dužinu a šťávu. Jeho hmotnost je 4,78 kg a prodává se v metalické šampaň barvě v kombinací s černou barvou.

Pro

 • Tichý chod
 • Lehce složitelný
 • Suchý odpad
Proti

 • Úzké hrdlo

Najít nejnižší cenu

Závěr

Test odšťavňovačů je u konce a my doufáme, že vám nákupní rádce pomohl s výběrem toho pravého přístroje do vaší kuchyně.

Vybíráme nejlepší odšťavňovač pro rok 2018
4.7 (94.55%) 11 votes

Přidat komentář