Vybíráme nejlepší pěniče mléka pro rok 2020

Některé naše dřívější články jsme zaměřili na kávu, vybírali jsme nejlepší kávovary anebo také mlýnky na kávu. Dnes potěšíme především příznivce kávy latte, cappuccina a veškerých káv s mlékem. Budeme se totiž věnovat napěňovačům nebo jinak pěničům mléka.

Mnozí z nás preferují kávu černou, ale jsou i takoví, kterých je možná i většina, kteří si neumí představit kávu bez mléka. Jenomže není káva s mlékem jako káva s mlékem. Pokud do kávy jen tak vlijeme studené mléko, není to ono. Z kaváren jsme se naučili, že není nad kávu s teplým a krásně napěněným mlékem. A ještě lepší by byla s napěněným mlékem, co si připravíte doma.

Pokud ovšem nejste vlastníky lepšího kávovaru, jehož součástí je i nádoba, která sama mléko ohřeje a našlehá a nechcete do takovéhoto zrovna investovat, pak jste tady správně. Pořád si takovou kávu můžete dopřát i v pohodlí domova vlastnoručně připravenou. Stačí si pořídit vlastní pěnič mléka. Kde ho vzít a jak ho vybrat? Jak poznat ten nejlepší? Přinášíme užitečné tipy a rady, jak postupovat při výběru a také pár tipů na ty nejlepší napěňovače mléka otestovány přímo samotnými uživateli.

Nejprodávanější pěniče mléka 2020

V tabulce naleznete nejoblíbenější napěňovače dle Heureka.cz k říjnu 2020.

FotoModelHodnoceníOrientační cenaInfo
ECG NM 11590%899 - 1 199 KčRecenze
PHILCO PHMF 105086%690 - 899 KčRecenze
ECG NM 21694%1 050 - 1 559 KčRecenze
TESCOMA šlehač na mléčnou pěnu PRESIDENT82%290 - 319 KčRecenze
Profi Cook PC-MS 103289%990 - 1 899 KčRecenze
SENCOR SMF 4000BK94%1 190 - 1 439 KčRecenze
Orion Šlehač na cappuccino nerez 0,5l79%169 KčRecenze
Sencor SMF 2020WH79%708 - 1 255 KčRecenze
ROHNSON R-50089%284 - 339 KčRecenze
Jura Automatický šlehač na mléko Hot & Cold87%2 489 - 2 988 KčRecenze

Jak vybrat nejlepší napěňovač mléka?

Úplně ze všeho nejdříve se rozhodněte, jaký typ byste rádi. K výběru jsou 3 základní typy:

Ruční manuální napěňovač

Jak už název udává, jedná se o napěňovač, který je zcela manuální. Otáčením kliky na nádobce napěňujete mléko uvnitř. Z pohledu finanční náročnosti se jedná o nejdostupnější pěnič, leč vhodný především pro ty, kteří si chtějí máknout. Tento pěnič mléko neohřívá a pěna se nikdy nevyrovná pěně, kterou vídáte v kavárnách. Jinak řečeno mnoho úsílí za minimum slávy. Ovšem na cesty skvělý.

V případě tohoto typu pěniče se zaměřte především na materiál, z nějž je vyroben a také na to jakým způsobem se čistí. Abyste jej nepřinesli domů a nezjistili, že se nedá pořádně rozložit a tedy na některých místech řádně očistit.

Ruční elektrický napěňovač

Tento typ napěňovače mléka můžeme přirovnat k malému, kompaktnějšímu ručnímu mixéru. Samozřejmě místo čepele na špičce, má metličku. Ruční elektrický pěnič stačí pouze ponořit do teplého či studeného mléka a za méně jak půl minuty vám vytvoří pěknou pěnovou čepičku. Je lehký, malý a tudíž dobře přenosný a je napájen bateriemi.

Pěna není samozřejmě kdovíjak hustá, ale postačí. Omrkněte určitě zpracování výrobku, některé tyto pěniče nejsou zcela kvalitní a tak jim třeba šlehací nožička upadává. Cena se zpravidla pohybuje okolo 100 korun až do 500 korun maximálně.

Automatický napěňovač

Alias pěna jako z kavárny. Jedná se o plně automatický pěnič. Je to nádoba, do které nalejete mléko, zmáčknete tlačítko na teplou či studenou pěnu a dál se už nemusíte starat. Ušetří vám asi pouze minutu času, ale za to se můžete spolehnout na tu nejhustší krásně našlehanou pěnu jako od profesionála. Ovšem, z těchto tří variant je to ta nejdražší. Při koupi tohoto typu pěniče se zaměřte především na:

Objem nádoby – Na objemu záleží. Zvažte pro koho pěnič kupujete, kolika lidem najednou se nejspíš bude mléko šlehat a pak se rozhodněte. Škála je opravdu široká a pěniče existují ve variantách o objemu 0,2 litru až po ty, s objemem více než 1 litr.

Cenu – Cena se jako všude odvíjí od značky, materiálu, funkcí, objemu atd. Nejnižší ceny začínají někde na 500 korunách, ovšem v nižší kvalitě. Většinou se šetří na materiálu – plast. Zde doporučujeme si trochu připlatit a koupit si pěnič, který stojí okolo 1000 korun (napěňovač menšího objemu).

Elektrický nebo bateriový – Automatické pěniče mohou mít dvě podoby, mohou být se šňůrou, tedy napájeny přímo ze zásuvky anebo bateriové. Který si vyberete, je otázkou pouze vkusu a pohodlí. Má-li stát pořád v kuchyni nebo se bude používat při zahradní party venku?

Materiál a údržba – Aniž by to kdo řekl, na tomto faktoru záleží více, než si myslíte. Většinou totiž se nikomu nechce pěnič okamžitě čistit a tudíž v něm zbylá pěna může zasychat. Bude-li výrobek vyroben z nekvalitního materiálu nebo bude mít příliš záhybů, drážek a podobně, bude jeho čištění zdlouhavé a namáhavé. Volte tedy kvalitní snadno omyvatelný materiál, nejlépe nerezovou ocel.

Některé pěniče se mohou mýt dokonce i v myčce.  Ovšem všechny by měly mít snadno odnímatelné části, aby se daly důkladně očistit, pokud tomu tak není, pak nebrat.

Příkon – Příkon udává výkon. Od něj se často bude odvíjet i cena. Výkon šetří čas. Zpravidla na něm závisí, jak dlouho se bude pěna šlehat nebo mléko ohřívat. Některé pěniče s nízkým příkonem tudíž výkonně horší vám mohou odmítnout napěnit plnotučné mléko, pozor na to. Průměrný výkon bývá okolo 500 wattů.

Funkce a příslušenství – Různé výrobky mohou mít i různé funkce. Základní funkcí je ohřev. Některé pěniče napěňují totiž pouze studené mléko, jiné mají možnost obyčejného ohřevu mléka na konkrétní teplotu a šlehání teplé mléčné pěny. Některé přístroje mají přímou volbu tlačítkem pro výběr konkrétního nápoje – Cappuccino 50% mléka + 50% pěny nebo Caffé Latté: 80 % mléka + 20%.

Příslušenstvím je pak myšleno například víčko na uzavření nádoby nebo i protiskluzové nožičky, odměrka pro přísady (v některých pěničích lze šlehat i mléčné náhražky apod), LED dioda.

Nejlepších 5 automatických pěničů mléka

Clatronic MS 3326

Clatronic MS 3326První v pořadí je pěnič mléka Clatronic MS 3326, který je vybavený 3 stupňovým přepínačem a to na zpěněné teplé mléko, na zpěněné studené mléko a na teplé mléko. Objem nádoby je 0,45 l. Příkon pěniče je 600 W a jeho napájení je 230 V. Mléko se nikdy nepřehřeje, díky zabudované funkci tepelné ochrany.

Pro lepší údržbu oceníte odnímatelnou míchací misku. Bonusem je 360 stupňový konektor. Pěnič také disponuje funkci automatického vypnutí.

Pro

 • Velmi tichý chod
 • 3 stupňový přepínač
 • Jednoduchý provoz
Proti

 • Pokud dáte mléka příliš hodně, nevyšlehá se vše a na dně trošku zůstane

Najít nejnižší cenu

CATLER MF 8010

CATLER MF 8010 - nejlepší pěniče mléka 2018CATLER MF 8010 je indukční pěnič mléka, který je vhodný na přípravu cappuccina, latté, horké čokolády a dalších nápojů. Ovládání pěniče je velice snadné díky kombinovanému otočnému ovladači. Teplota se nastavuje pouhým otočením knoflíku a to v rozmezí od 40 do 80 stupňů. Funkce COLD STIR připraví pěnu bez ohřevu. Oceníte také praktické uložení nástavce v zadní části přístroje. Díky ochrannému systému se vám přístroj nespustí naprázdno.

V příslušenství najdete pěnicí nástavec Cappuccino pro přípravu husté pěny na cappuccino, dále pěnící nástavec Latté, pro přípravu kávy latté a nerezovou konvičku o objemu 0,7 l. Příkon přístroje je 500 W.

Pro

 • Rychlá příprava
 • Pěkný design
 • Snadná údržba
Proti

 • Vyšší cena

Najít nejnižší cenu

ECG NM 115

ECG NM 115Pěnič mléka ECG NM 115 koupíte v elegantním nerezovém provedení s nepřilnavým povrchem vnitřní stěny. Nádoba je vybavena protiskluzovýma nožičkama. Dvojitá stěna s termoizolační vlastností zajišťuje rovnoměrnou teplotu. Ohřev mléka trvá 80 sekund, mléčná pěna se vytvoří za 90 sekund. Maximální teplota mléka 65 stupňů. Příkon tohoto pěniče je 500 W. Objem nádoby je 0,24 l a takový objem mléka ohřejete za 130 sekund. Příkon pěniče je 500 W.

Pro

 • Nízká cena
 • Snadná údržba
 • Tichý chod
Proti

 • Menší objem

Najít nejnižší cenu

KRUPS XL20004E

KRUPS XL20004EPěnič mléka KRUPS XS20004E disponuje třemi plně automatickými programy pro přípravu cappuccina, latté a horkého mléka. Pěnič dokáže ohřát mléko až na 80 stupňů. Objem nádoby na mléko je 300 ml a jeho příkon je 500 W. Určitě oceníte nepřilnavou vnitřní úpravu, díky které se vám mléko nepřipálí a tím odpadá i pracné čištění. Také se vám bude hodit vyznačení maximální hladiny pro jednotlivý program. Povrch nádoby je potažen z broušeného hliníku. Bonusem je středový kontakt 360 stupnňů. Hmotnost celé nádoby je 1 kg.

Pro

 • Jednoduchá manipulace
 • Kvalitní pěna
 • Skladný
Proti

 • Vyšší cena

Najít nejnižší cenu

GUZZANTI GZ 002

GUZZANTI GZ 002GUZZANTI GZ 002 je pěnič mléka s příkonem 350 W. Objem nádoby je 250 ml, tudíž je vhodný pro 2 šálky, maximálně 4 malé šálky. Maximální teplota ohřívaného mléka je 70 stupňů, ovšem napěněné mléko nikdy nedosáhne vyšší teploty než 68 stupňů a tím zaručí i lahodnější kávu. Do 90 sekund dosáhnete plné pěnivosti mléka. Pěnič mléka zaručuje jednoduchou obsluhu. Stačí jen naplnit nádobu mlékem, zavřít a zapnout. Jakmile je mléko našleháno, přístroj se sám vypne.

Pro

 • Nízká cena
 • Kvalitní hustá pěna
 • Rychlost
Proti

 • Použitý materiál pěniče – plast

Najít nejnižší cenu

Závěr

Dnešní test pěničů mléka je u konce. Pokud máte jakékoliv dotazy, neváhejte nás kontaktovat.

Napsat komentář