Vybíráme nejlepší pěniče mléka pro rok 2024

Některé naše dřívější články jsme zaměřili na kávu, vybírali jsme nejlepší kávovary anebo také mlýnky na kávu. Dnes potěšíme především příznivce kávy latte, cappuccina a veškerých káv s mlékem. Budeme se totiž věnovat napěňovačům nebo jinak pěničům mléka.

Mnozí z nás preferují kávu černou, ale jsou i takoví, kterých je možná i většina, kteří si neumí představit kávu bez mléka. Jenomže není káva s mlékem jako káva s mlékem. Pokud do kávy jen tak vlijeme studené mléko, není to ono. Z kaváren jsme se naučili, že není nad kávu s teplým a krásně napěněným mlékem. A ještě lepší by byla s napěněným mlékem, co si připravíte doma.

Pokud ovšem nejste vlastníky lepšího kávovaru, jehož součástí je i nádoba, která sama mléko ohřeje a našlehá a nechcete do takovéhoto zrovna investovat, pak jste tady správně. Pořád si takovou kávu můžete dopřát i v pohodlí domova vlastnoručně připravenou. A to klidně i v obyčejné moka konvičce. Stačí si pořídit vlastní pěnič mléka. Kde ho vzít a jak ho vybrat? Jak poznat ten nejlepší? Přinášíme užitečné tipy a rady, jak postupovat při výběru a také pár tipů na ty nejlepší napěňovače mléka otestovány přímo samotnými uživateli.

Nejprodávanější pěniče mléka roku 2024

V tabulce naleznete nejoblíbenější napěňovače dle Heureka.cz.

FotoModelHodnoceníOrientační cenaInfo
Lauben Milk Frother 550BC931 072 – 1 890 KčRecenze
Silvercrest SMA 500 F165749 – 799 KčRecenze
Severin SM 3590100156 – 315 KčRecenze
Sencor SMF 1010BK95288 – 429 KčRecenze
Rohnson R-50088290 – 411 KčRecenze
Silvercrest SMAS 500 C3931 096 KčRecenze
ETA Artteo 4189 9000?828 – 1 299 KčRecenze
Krups XL100810951 091 – 1 890 KčRecenze
Rohnson R-44786689 – 1 012 KčRecenze
Silvercrest SMA 500 E192799 – 940 KčRecenze

Jak vybrat nejlepší napěňovač mléka?

Úplně ze všeho nejdříve se rozhodněte, jaký typ byste rádi. K výběru jsou 3 základní typy:

Ruční manuální napěňovač

Jak už název udává, jedná se o napěňovač, který je zcela manuální. Otáčením kliky na nádobce napěňujete mléko uvnitř. Z pohledu finanční náročnosti se jedná o nejdostupnější pěnič, leč vhodný především pro ty, kteří si chtějí máknout. Tento pěnič mléko neohřívá a pěna se nikdy nevyrovná pěně, kterou vídáte v kavárnách. Jinak řečeno mnoho úsílí za minimum slávy. Ovšem na cesty skvělý.

V případě tohoto typu pěniče se zaměřte především na materiál, z nějž je vyroben a také na to jakým způsobem se čistí. Abyste jej nepřinesli domů a nezjistili, že se nedá pořádně rozložit a tedy na některých místech řádně očistit.

Ruční elektrický napěňovač

Tento typ napěňovače mléka můžeme přirovnat k malému, kompaktnějšímu ručnímu mixéru. Samozřejmě místo čepele na špičce, má metličku. Ruční elektrický pěnič stačí pouze ponořit do teplého či studeného mléka a za méně jak půl minuty vám vytvoří pěknou pěnovou čepičku. Je lehký, malý a tudíž dobře přenosný a je napájen bateriemi.

Pěna není samozřejmě kdovíjak hustá, ale postačí. Omrkněte určitě zpracování výrobku, některé tyto pěniče nejsou zcela kvalitní a tak jim třeba šlehací nožička upadává. Cena se zpravidla pohybuje okolo 100 korun až do 500 korun maximálně.

Automatický napěňovač

Alias pěna jako z kavárny. Jedná se o plně automatický pěnič. Je to nádoba, do které nalejete mléko, zmáčknete tlačítko na teplou či studenou pěnu a dál se už nemusíte starat. Ušetří vám asi pouze minutu času, ale za to se můžete spolehnout na tu nejhustší krásně našlehanou pěnu jako od profesionála. Ovšem, z těchto tří variant je to ta nejdražší. Při koupi tohoto typu pěniče se zaměřte především na:

Objem nádoby – Na objemu záleží. Zvažte pro koho pěnič kupujete, kolika lidem najednou se nejspíš bude mléko šlehat a pak se rozhodněte. Škála je opravdu široká a pěniče existují ve variantách o objemu 0,2 litru až po ty, s objemem více než 1 litr.

Cenu – Cena se jako všude odvíjí od značky, materiálu, funkcí, objemu atd. Nejnižší ceny začínají někde na 500 korunách, ovšem v nižší kvalitě. Většinou se šetří na materiálu – plast. Zde doporučujeme si trochu připlatit a koupit si pěnič, který stojí okolo 1000 korun (napěňovač menšího objemu).

Elektrický nebo bateriový – Automatické pěniče mohou mít dvě podoby, mohou být se šňůrou, tedy napájeny přímo ze zásuvky anebo bateriové. Který si vyberete, je otázkou pouze vkusu a pohodlí. Má-li stát pořád v kuchyni nebo se bude používat při zahradní party venku?

Materiál a údržba – Aniž by to kdo řekl, na tomto faktoru záleží více, než si myslíte. Většinou totiž se nikomu nechce pěnič okamžitě čistit a tudíž v něm zbylá pěna může zasychat. Bude-li výrobek vyroben z nekvalitního materiálu nebo bude mít příliš záhybů, drážek a podobně, bude jeho čištění zdlouhavé a namáhavé. Volte tedy kvalitní snadno omyvatelný materiál, nejlépe nerezovou ocel.

Některé pěniče se mohou mýt dokonce i v myčce.  Ovšem všechny by měly mít snadno odnímatelné části, aby se daly důkladně očistit, pokud tomu tak není, pak nebrat.

Příkon – Příkon udává výkon. Od něj se často bude odvíjet i cena. Výkon šetří čas. Zpravidla na něm závisí, jak dlouho se bude pěna šlehat nebo mléko ohřívat. Některé pěniče s nízkým příkonem tudíž výkonně horší vám mohou odmítnout napěnit plnotučné mléko, pozor na to. Průměrný výkon bývá okolo 500 wattů.

Funkce a příslušenství – Různé výrobky mohou mít i různé funkce. Základní funkcí je ohřev. Některé pěniče napěňují totiž pouze studené mléko, jiné mají možnost obyčejného ohřevu mléka na konkrétní teplotu a šlehání teplé mléčné pěny. Některé přístroje mají přímou volbu tlačítkem pro výběr konkrétního nápoje – Cappuccino 50% mléka + 50% pěny nebo Caffé Latté: 80 % mléka + 20%.

Příslušenstvím je pak myšleno například víčko na uzavření nádoby nebo i protiskluzové nožičky, odměrka pro přísady (v některých pěničích lze šlehat i mléčné náhražky apod), LED dioda.

Nejlepších 5 automatických pěničů mléka

Clatronic MS 3326

Clatronic MS 3326První v pořadí je pěnič mléka Clatronic MS 3326, který je vybavený 3 stupňovým přepínačem a to na zpěněné teplé mléko, na zpěněné studené mléko a na teplé mléko. Objem nádoby je 0,45 l. Příkon pěniče je 600 W a jeho napájení je 230 V. Mléko se nikdy nepřehřeje, díky zabudované funkci tepelné ochrany.

Pro lepší údržbu oceníte odnímatelnou míchací misku. Bonusem je 360 stupňový konektor. Pěnič také disponuje funkci automatického vypnutí.

Pro

  • Velmi tichý chod
  • 3 stupňový přepínač
  • Jednoduchý provoz
Proti

  • Pokud dáte mléka příliš hodně, nevyšlehá se vše a na dně trošku zůstane

Najít nejnižší cenu

Sencor SMF 2020WH

Sencor SMF 2020WHSencor SMF 2020 WH je pěnič mléka s příkonem 450 W. Pěnič disponuje 3 režimy jako: napěnění mléka s ohřevem, napěnění mléka bez ohřevu nebo ohřev mléka bez napěnění. Samotná nádoba na mléko je potažena nepřilnavým povrchem, který zabraňuje připalování mléka.

Součástí přístroje je také nástavec na napěnění a nástavec na míchání. Oceňujeme ochranu proti přehřátí a protiskluzovou úpravu rukojeti. Díky světelné indikaci je pěnič vhodný také pro neslyšící lidi. Rovněž se nám líbí vnitřní vyznačení max. hladiny mléka 100 ml, nebo 200 ml.

Pro

  • Snadná údržba
  • Rychlost napěnění
  • Tichý

Proti

  • Horší viditelnost měrky

Najít nejnižší cenu

ECG NM 115

ECG NM 115Pěnič mléka ECG NM 115 koupíte v elegantním nerezovém provedení s nepřilnavým povrchem vnitřní stěny. Nádoba je vybavena protiskluzovýma nožičkama. Dvojitá stěna s termoizolační vlastností zajišťuje rovnoměrnou teplotu. Ohřev mléka trvá 80 sekund, mléčná pěna se vytvoří za 90 sekund. Maximální teplota mléka 65 stupňů.

Příkon tohoto pěniče je 500 W. Objem nádoby je 0,24 l a takový objem mléka ohřejete za 130 sekund. Příkon pěniče je 500 W.

Pro

  • Nízká cena
  • Snadná údržba
  • Tichý chod
Proti

  • Menší objem

Najít nejnižší cenu

SENCOR SMF 4000BK

SENCOR SMF 4000BKSencor SMF 4000BK je napěňovač mléka s příkonem 650 W. Přístroj disponuje 4 plně automatickými režimy – Foam, Cool, Hot a Baby. Po skončení nastaveného režimu se pěnič sám vypne a světelnou signalizací oznámí svůj konec. Výhodou je bezpečnostní pojistka proti přehřátí. Součástí pěniče je také termostat s řízenou teplotou 68 stupňů garantující vhodnou teplotu zabraňující přehřátí mléka.

Pěnič mléka je vyroben z nerezové oceli s nepřilnavým povrchem. Díky tomu se vám mléko nebude připalovat, čištění pěniče bude snadnější a nádobu dokonce můžete mýt v myčce nádobí. Bonusem je vnitřní ukazatel maximální hladiny mléka.

V příslušenství najdete samotnou nerezovou konvičku, základnu napěňovače a nástavec na šlehání s odnímatelnou pružinou.

Pro

  • Nepřilnavý povrch
  • Více funkcí napěňování
  • Odnímatelná nádobka

Proti

  • Hlučnější

Najít nejnižší cenu

Jura Automatický šlehač na mléko Hot & Cold

Jura Automatický šlehač na mléko Hot & ColdV naší pětici nesmí chybět také automatický šlehač Jura s příkonem 650 W. Šlehačem dokážete vytvořit buď studenou nebo horkou pěnu. K ovládání vám stačí pouze jedno tlačítko, které zmáčknete jednou, dvakrát, či třikrát v závislosti na tom, co si přejete.

Velkou výhodou je prostor ve spodní části k uložení kabele či nástavce a dalšího příslušenství. Bonusem je snadné čištění nástavce a nádoby na mléko, stačí jen opláchnout pod tekoucí vodou. Objem nádoby je 0,1 litrů.

Pro

  • Snadná údržba
  • Jednoduchá obsluha
  • Tři varianty pěny – studená, teplá, horká

Proti

  • Vyšší pořizovací cena

Najít nejnižší cenu

Závěr

Dnešní test pěničů mléka je u konce. Pokud máte jakékoliv dotazy, neváhejte nás kontaktovat.

Napsat komentář