Vybíráme nejlepší moka konvičky pro rok 2020

Chcete si připravit lahodnou kávu ve stylu espressa, ale nechce se vám kupovat drahý kávovar? S trochou úsilí si můžete vytvořit lahodné espresso pomocí moka konvičky. Že jste se s tímto pomocníkem ještě nesetkali? V tomto článku vás seznámíme s moka konvičkou, přípravou kávy v moka konvičce a pomůžeme s výběrem té správné moka konvičky.

Co je moka konvička?

Moka konvička je zjednodušeně konvička, která připraví kávu průchodem vroucí vody pod tlakem páry přes namletou kávu. Konvička se jmenuje po Jemenském městě Mocha a byla vynalezena v roce 1933 italským inženýrem jménem Alfonso Bialetti. Moka konvička je takový malý italský osmistranný zázrak, který zažívá v poslední době vzkříšení, což je bezpochyby díky její schopnosti produkovat lahodné přiměřeně husté a silné espresso, které se chutí výrazně podobá espressu vytvořeném v kávovaru. Moka konvičku najdete v 9 italských domácností z deseti. Oblíbené jsou také zejména v Austrálii a také v českých domácnostech si našly své místo.

Zjednodušeně lze říci, že moka konvička je hliníková nebo nerezová konstrukce, složená ze tří komor. Při zahřívání je horká voda ve spodní „komoře“ vytlačena přes namletou kávu v druhé „komoře“ a následně se tlačí do třetí „komory“ už jen samotná přefiltrovaná káva. Vše se děje za pomocí tlaku.

Nejprodávanější moka konvičky 2020

V tabulce naleznete nejoblíbenější moka konvičky k říjnu 2020.

FotoModelHodnoceníOrientační cenaInfo
Bialetti Moka Express 394%445 - 1 000 KčRecenze
Bialetti Moka Express 697%579 - 1 245 KčRecenze
Bialetti Venus 491%571 - 1 119 KčRecenze
Bialetti Venus 692%642 - 1 199 KčRecenze
Bialetti Moka Induction 395%853 - 1 329 KčRecenze
Bialetti Moka Induction 696%927 - 1 559 KčRecenze
Bialetti Moka Express 495%509 - 1 049 KčRecenze
BIALETTI Venus 1092%904 - 1 659 KčRecenze
BANQUET BRIA 991%219 - 321 KčRecenze
BANQUET BRIA 380%150 - 206 KčRecenze

Jak vybrat nejlepší moka konvičku?

Materiál moka konvičky – Původní materiál, ze kterého se moka konvičky začaly vyrábět byl hliník, který je tvárný a levný. Moka konvičky z hliníku jsou náchylnější k poškrábání a hrozí ,že budete pít kávu s „kovovou“ příchutí. Pokud se přece jen pro takovou konvičku rozhodnete, po každé přípravě kávy ji opláchněte teplou vodou a otřete hadříkem. V žádném případě nepoužívejte houbičku s drsným povrchem.

V dnešní době se dají koupit už i moka konvičky z nerezu, které jsou lepší na údržbu. Nerez moka konvičky jsou snadněji čistitelné a navíc tento materiál nesnižuje chuťový efekt. Nerezová ocel je odolnější  a nezanechává škrábance ani nečistoty.

V úvahu vezměte ještě kompatibilnost vaší varné desky s hliníkem. Většina indukčních sporáku není kompatibilní s hliníkem, ale tento problém se dá vyřešit koupí adaptérové destičky pro indukční varné desky.

Velikost – Před pořízením moka konvičky si pořádně promyslete pro kolik lidí budete připravovat kávu. Můžete si vybrat od velikosti dvou šálku až po velikost 12 šálku a více. V malé moka konvičce, nepřipravíte větší množství kávy, než je doporučeno. A naopak ve velké konvičce příprava kávy pro menší počet lidí, než je k tomu konvička určená nebude tak efektivní a také chuť kávy nebude tak výrazná.

Typ – Na trhu existují dva typy moka konvičky a to klasická a elektrická. První začneme tou klasickou.

Klasická je původní typ moka konvičky, kde příprava kávy je malinko náročnější než s elektrickou. Do spodní části nalejete vodu až po rysku, dále do příslušné odměrky nasypete čerstvě namletou kávu, všechny části upevníte a našroubujete horní část. Postavíte na plotnu, zapnete střední plamen a čekáte, až se voda ve spodní části konvičky protlačí přes kávové sítko do horní části. Posledním krokem už je jen nalití přefiltrované kávy do hrníčku.

U elektrické moka konvičky se prakticky nemusíte o nic starat. Elektrická moka konvička je vybavená regulátorem teploty jako rychlovarná konvice. Stačí ji jen zapojit do zásuvky. Je vhodná především na cestování nebo na přípravu kávy v práci. Počítejte ovšem s vyšší pořizovací cenou.

Nejlepších 5 moka konviček za rozumnou cenu

Bialetti Moka Express 6

Bialetti Moka Express 6Jako první začínáme naši pětici značkou Bialetti, což je moka konvička na 6 šálků kávy o objemu 300 ml. Je to klasická moka konvička v hliníkovém provedení. Konvička je vytvořena z 10 částí. Díky silnému dnu stejnoměrně zahřívá vodu. Pohodlná a velká rukojeť spolu s tvarovaným zobáčkem zaručuje pohodlné nalévání a pochopitelně snadnou manipulaci. Bialettky doporučujeme nedávat do myčky nádobí ani používat saponáty. Stačí je jen opláchnout vodou a otřít hadříkem.

Pro

 • Kvalitní zpracování
 • Pěkný design
 • Dostatečná velikost
Proti

 • Hůře se vyndává těsnění se sítkem

Najít nejnižší cenu

Bialetti Moka Induction 3

Bialetti Moka Induction 3Jako další v pořadí jsme vybrali moka konvičku Bialetti Induction na tři espresso šálky s objemem 150 ml. Jak už z názvu vyplývá, moka konvička je vhodná na všechny typy sporáků, dokonce i na indukční varnou desku. Materiál spodní části konvičky je magnetická nerezová ocel a horní část konvičky je z kvalitního hliníku. Jako u předchozího výrobku ani tady nedoporučujeme mytí v myčce nádobí a používání saponátu. Moka konvičku si můžete vybrat z několika barevných provedení.

Pro

 • Nerezový spodní díl – vhodný na indukci
 • Praktické pogumované držátko
 • Snadná údržba
Proti

 • U tohoto výrobku jsme nenašli žádné proti

Najít nejnižší cenu

Tescoma MONTE CARLO 6

Tescoma MONTE CARLO 6Tescoma Monte Carlo je moka konvička o objemu 300 ml, určená na přípravu 6 šálků kávy. Moka konvička je vyrobena z nerezavějící oceli, doplněná o žáruvzdorný plast a silikonové těsnění. Moka konvičku lze použít na všechny druhy sporáků včetně indukční desky. Vnější povrch je ve vysokém lesku, který je lepší na údržbu a vnitřní povrch disponuje matnou variantou. Údržba je stejná jako u přechozích produktů – jen rozmontovat, opláchnout pod tekoucí vodou a nechat vysušit.

Pro

 • Nerez materiál
 • Vhodné na indukci
 • Krásný design
Proti

 • Nevhodné na tvrdou vodu, na nerezu jdou vidět bílé skvrny

Najít nejnižší cenu

Bialetti Venus 4

Bialetti Venus 4Bialetti Venus je klasická moka konvička o objemu 200 ml určená pro přípravu 4 šálků kvalitního espressa. Konvička je vyrobená z nerezové oceli ve vysokém lesku. Konvička je vhodná na všechny druhy sporáků včetně indukční desky.  Co nás zaujalo, tak je design konvičky, není to klasická bialettka na kterou jsme zvyklí. Výrobci doporučují první kávu nekonzumovat. Rovněž i tato bialettka se nehodí do myčky nádobí. Stačí ji jen opláchnout vodou.

Pro

 • Elegantní a praktický design
 • Vhodná na indukční desku
 • Jednoduchá obsluha
Proti

 • Unikající pára pod víčkem

Najít nejnižší cenu

Bialetti Mukka Express 2

Bialetti Mukka Express 2Naší pětici zavírá moka konvička Bialetti Mukka Expres 2. Není to klasická moka konvička na espresso, v této konvičce připravíte jak lahodné cappuccino, tak café latte s nadýchanou pěnou. Proces přípravy spočívá nalitím vody do spodní části, dále nasypete kávu, do zásobníků nalijete mléko a navolíte přepnutím tlačítka capppuccino nebo latte. Objem moka konvičky je 440 ml a prodává se ve třech designových variantách. Je vhodný na plynový, sklokeramický a elektrický vařič.

Pro

 • Krásný design
 • Jednoduchá obsluha
 • Snadné čištění
Proti

 • Nedostatečný návod

Najít nejnižší cenu

Napsat komentář