Vybíráme nejlepší topinkovače pro rok 2024

Patříte-li k milovníkům topinek a opečených toustů, pak je tento článek určen právě vám.

Všichni známe starou dobrou metodu opékání chleba na oleji či másle na pánvi. A také všichni víme, že tento způsob výroby topinek sebou nese zároveň dlouhé čekání, mnoho špinavého nádobí, přepálený olej a mnohdy i pár spálených výtvorů.

Pokud s tímto vším chcete skoncovat a chcete si vychutnat parádní, vždy dokonale opečený a ne tolik nezdravý toast nebo topinku, pak neváhejte a pořiďte si topinkovač.

Moderní topinkovače už dokáží i více než pouze opéct chleba. Pojďte se s námi podívat na nejprodávanější topinkovače roku 2024, na jejich funkce, na pár tipů pro výběr nejlepšího topinkovače pro vás a samozřejmě na nejlepší topinkovače podle testu uživatelů.

Nejprodávanější topinkovače 2024

V tabulce naleznete nejprodávanější topinkovače dle Heureka.cz.

FotoModelHodnoceníOrientační cenaInfo
Sencor STS 2607BK93348 – 725 KčRecenze
Home TO-A150B96399 KčRecenze
Lauben Toaster T17BG99710 – 999 KčRecenze
Tefal TT 640810941 290 – 2 089 KčRecenze
Philips HD 2581/0098651 – 898 KčRecenze
Severin AT 2509971 088 – 1 299 KčRecenze
Silvercrest STH 900 A1 / SOTH 900 A1 bílá?799 KčRecenze
Sencor STS 265185390 – 933 KčRecenze
Smeg TSF01RDEU?3 576 – 4 684 KčRecenze
Home TO-A150W100399 KčRecenze

Jak vybrat nejlepší topinkovač?

Vybrat skvělý topinkovač není žádná velká věda, ale i přesto je třeba se pozorněji podívat na pár faktorů a na jejich základě posoudit, jaký výrobek bude pro vás tím nejlepším, aby naplňoval vaše požadavky a očekávání.

Počet topinek – Nejzákladnějším faktorem pro výběr topinkovače je počet topinek, které je topinkovač schopen opéci najednou. Úplně nejběžnější jsou topinkovače na 2 topinky. Dále pak existují varianty na 4 a 6 topinek. Zde se rozhodujte podle počtu strávníků v domácnosti nebo dle apetitu.

Některé topinkovače jsou uzpůsobeny k opékání pouze nebo především toastového chleba, tudíž mřížka, kde se chleba vkládá, je velmi úzká. Pokud máte v plánu opékat i jiné chleby apod., pak se nezapomeňte podívat, jak široký je prostor na opékání.

Příkon – zde bychom rádi zmínili, že příkon není důležitý kvůli spotřebované energii, protože topinkovač vaši domácnost rozhodně nezruinuje. Od příkonu se ale odvíjí rychlost opečení topinek. Čím vyšší příkon, tím rychleji udělaná topinka. Nikdy se ovšem nejedná o závratné čekání. Většina topinek bývá hotova do 3 minut.

Vlastnosti  – každý přístroj může mít trochu odlišné vlastnosti. Může být tedy trochu jinak vybaven. Nejčastější prvky, kterými se topinkovače mohou odlišovat, jsou následující:

  • Počet stupňů – počtem stupňů je myšlena tepelná regulace. Některé topinkovače se prostě zapnou a je. Některé ovšem mohou mít až 5 různých stupňů opékání. Vyberete stupeň podle toho, na jak moc opečenou topinku nebo toast máte chuť.
  • Manuální a automatické zasunutí a vysunutí – topinky se mohou zasunovat a vysunovat manuálně nebo automaticky. Doporučujeme vybírat pouze takové přístroje, které disponují automatickým zasouváním a vysouváním, eliminujete tak riziko spálení topinek. Až je topinka udělaná, vyskočí.
  • Zvuková signalizace – topinkovač zvukově ohlásí, že je topinka hotova.
  • Zdvih pečiva – umožňuje zkontrolovat stav topinky, aniž by se přerušil ohřev.
  • Pogumované nožičky – protiskluzové opatření.
  • Světelná indikace – některé modely disponují LED indikátory a tudíž můžete vidět, co se zrovna s chlebem děje.

Funkce – jak už bylo zmíněno na začátku, topinkovače mohou mít i jiné funkce, než pouhé opékání chleba. Mezi speciální funkce patří například:

  • Rozmrazování – speciální přednastavený program určen k opékání zamražených výrobků, který zabezpečí, že ve finále bude topinka jako čerstvá, měkká a křupavá.
  • Jednostranné opékání – umožňuje topinku propéci z jedné strany trochu více.
  • Držák na pečivo – jedná se o speciální držák, který se k topinkovači upevní a tím pádem se na něm dá opékat i jiné pečivo, například rohlíky apod.

Zpracování – existují dvě základní zpracování – plastové a nerezové. Oba dva typy se vyrábějí v nejrůznějších barevných provedeních. Plastové topinkovače jsou levnější. Jsou vhodné spíše k občasnému užívání, jinak vám příliš dlouho nevydrží. I tak se ovšem ale přesvědčte, že se jedná o kvalitní odolný plast. Nerezové topinkovače jsou pak odolnější, zato ale i dražší. Je to ovšem ale investice do kvality a do budoucnosti.

Délka kabelu – délka kabelu je důležitý faktor pro koupi jakéhokoliv spotřebiče. Pokud máte předurčeno místo, kde má topinkovač stát anebo kde jej budete používat, zkontrolujte také dostupnost zásuvek a údaje o délce šňůry topinkovače. Ať doma nejste nepříjemně překvapeni, že kabel nikam nedosáhne.

Cena – cena se odvíjí jak od materiálu, ze kterého je topinkovač vyroben, tak od funkcí, vlastností a i vzhledu. Existují i toustovače s retro vzhledem. Cena se většinou pohybuje od 250 až klidně do 10 000 korun.

Tip: Topinky si snadno připravíte i na grilu. Ideální je na přípravu elektrický gril.

Nejlepších 5 topinkovačů

Sencor STS 2651

Sencor STS 2651Sencor STS 2651 je klasický topinkovač s příkonem 850 W, určený k opékání 2 kusů topinek najednou. Prodává se v klasickém moderním nerezovém provedení. Výhodou je tlačítko pro rozpékání mraženého chleba. Na přehledném časovači si můžete vybrat až ze 7 stupňů nastavení intenzity opečení. Na topinkovači dále najdete tlačítko pro okamžité zrušení provozu, nebo tlačítko pro opakovaný ohřev. Velkým bonusem je výsuvná miska na drobky. Hmotnost celého topinkovače je pouhé 1 kg. Topinkovač je poměrně malých rozměrů 29 x 16,7 x 18,3.

Pro

  • Tlačítko stop
  • Výsuvná miska na drobky
  • Možnost stupně ohřevu
Proti

  • Topinky jdou někdy obtížněji vyndat

Najít nejnižší cenu

Lauben Toaster T17BG

Lauben Toaster T17BGTento toustovač v černo-stříbrném provedení je určen pro opékání dvou kusů pečiva. Nabídne celkem 7 stupňů propečení. Samozřejmostí je automatické vypnutí po dosažení navoleného stupně propečení. Pečivo je v topinkovači drženo mřížkami, které se přizpůsobí jeho tloušťce. Zároveň je i postaráno o automatické vycentrování pečiva. Nehrozí tak, že by se pečivo nerovnoměrně propékalo.

Kromě základní funkce opékání jsou k dispozici i další funkce. Mezi nejužitečnější patří funkce rozmrazování. Není tak problém si v topinkovači připravit toast ze zamrazeného chleba.

Topinkovač je vybaven vyjímatelnou miskou na drobky.

Pro

  • Jednoduché ovládání
  • Dobré zpracování
  • Funkce ohřevu a rozmrazování

Proti

  • Krátký kabel

Najít nejnižší cenu

Electrolux EAT 3300

Electrolux EAT 3300Třetí v pořadí jsme vybrali topinkovač od Electroluxu s příkonem 870 W. Přístroj je vybavený dvěma otvory na přípravu topinek a také integrovaným ohřívačem housek. Dále topinkovač disponuje elektronickou regulací se 7 stupni opečení, tlačítkem STOP a funkci rozmrazování. Bonusem je protiprachový kryt, který zabraňuje usazovaní prachu uvnitř přístroje. Samozřejmostí je vyjímatelná zásuvka na drobky, kterou stačí jen vysypat. Také oceníte úložný prostor pro kabel, jehož délka je 1 metr.

Pro

  • Pěkný design
  • Bezpečný provoz
  • Jednoduché ovládání
Proti

  • Pacičky na opékání rohlíků jsou daleko od sebe

Najít nejnižší cenu

Ariete 155

Ariete 155 - retro topinkovačAriete 155 je topinkovač, který na první pohled zaujme svým krásným retro vzhledem připomínajícím 60. léta. Vybírat můžete ze tří různých barevných provedení – krémové, zelené a modré.

Topinkovač zvládne připravit 2 kusy pečiva najednou. Mřížky, které pečivo drží, zajišťují automatické centrování pro rovnoměrné propečení. Stupeň propečení lze navolit pomocí otočného voliče v 6 různých stupních.

Kromě opékání lze topinkovač využít také k rozmrazování a ohřevu pečiva.

Topinkovač má integrovanou misku na drobky, kterou lze snadno vysunout a drobky vyhodit.

Pro

  • Krásný design
  • Dobré zpracování
  • Miska na drobky

Proti

  • Vyšší cena
  • Produktové fotografie zobrazují i kleště na toasty, ale ty je nutné dokoupit zvlášť za ca 300 Kč

Najít nejnižší cenu

ECG ST 10630

ECG ST 10630Tento topinkovač ocení především ten, kdo by chtěl v topinkovači připravovat celé krajíce klasického chleba. Do tradičního topinkovače se dvěma otvory se celý krajíc většinou nevměstná a je nutné jej rozpůlit. U tohoto topinkovače tento problém odpadá, protože disponuje jedním velkým otvorem. Nic vám samozřejmě nebrání v použití toastového chleba. V tomto případě se vedle sebe v pohodě vejdou dva plátky. Pečivo je automaticky centrováno a nedochází tak k nerovnoměrnému opékání.

Topinkovač má elektronický časovač s 6 stupni propečení. Drobky z pečiva jsou zachytávány do misky, kterou lze snadno vysunout a vyčistit.

Pro

  • Možnost opečení většího krajíce chleba
  • Pěkný design
  • Miska na drobky

Proti

  • Povrch se zahřívá o něco více než u jiných topinkovačů

Najít nejnižší cenu

Tip: Máte zásobu medvědího česneku? Medvědí česnek je skvělý na posypání topinek se sýrem nebo s masovou směsí. Použít se dá čerstvý, mražený, ale i usušený v sušičce potravin.

Závěr

Doufáme, že jsme vám výběr nejlepšího topinkovače náležitě usnadnili. Na závěr bychom ještě rádi dodali, abyste nekupovali tento domácí spotřebič od pofidérních obchodníků. Nekvalitní topinkovač může klidně přivodit i požár.

Napsat komentář