Vybíráme nejlepší topinkovače pro rok 2020

Patříte-li k milovníkům topinek a opečených toustů, pak je tento článek určen právě vám.

Všichni známe starou dobrou metodu opékání chleba na oleji či másle na pánvi. A také všichni víme, že tento způsob výroby topinek sebou nese zároveň dlouhé čekání, mnoho špinavého nádobí, přepálený olej a mnohdy i pár spálených výtvorů.

Pokud s tímto vším chcete skoncovat a chcete si vychutnat parádní, vždy dokonale opečený a ne tolik nezdravý toast nebo topinku, pak neváhejte a pořiďte si topinkovač.

Moderní topinkovače už dokáží i více než pouze opéct chleba. Pojďte se s námi podívat na nejprodávanější topinkovače roku 2020, na jejich funkce, na pár tipů pro výběr nejlepšího topinkovače pro vás a samozřejmě na nejlepší topinkovače podle testu uživatelů.

Nejprodávanější topinkovače 2020

V tabulce naleznete nejprodávanější topinkovače dle Heureka.cz k říjnu 2020.

FotoModelHodnoceníOrientační cenaInfo
Candy STC 920 C290%399 KčRecenze
Sencor STS 260793%298 - 459 KčRecenze
Silvercrest STK 870 A192%399 KčRecenze
Sencor STS 260690%279 - 459 KčRecenze
Silvercrest STC 920 B198%599 KčRecenze
Silvercrest STC 920 A197%599 KčRecenze
Severin AT 250997%1 039 - 1 388 KčRecenze
Electrolux EAT 330094%749 - 1 199 KčRecenze
Silvercrest STS 850 E199%549 - 599 KčRecenze
Tefal TT 34083087%699 - 999 KčRecenze

Jak vybrat nejlepší topinkovač?

Vybrat skvělý topinkovač není žádná velká věda, ale i přesto je třeba se pozorněji podívat na pár faktorů a na jejich základě posoudit, jaký výrobek bude pro vás tím nejlepším, aby naplňoval vaše požadavky a očekávání.

Počet topinek – Nejzákladnějším faktorem pro výběr topinkovače je počet topinek, které je topinkovač schopen opéci najednou. Úplně nejběžnější jsou topinkovače na 2 topinky. Dále pak existují varianty na 4 a 6 topinek. Zde se rozhodujte podle počtu strávníků v domácnosti nebo dle apetitu.

Některé topinkovače jsou uzpůsobeny k opékání pouze nebo především toastového chleba, tudíž mřížka, kde se chleba vkládá, je velmi úzká. Pokud máte v plánu opékat i jiné chleby apod., pak se nezapomeňte podívat, jak široký je prostor na opékání.

Příkon – zde bychom rádi zmínili, že příkon není důležitý kvůli spotřebované energii, protože topinkovač vaši domácnost rozhodně nezruinuje. Od příkonu se ale odvíjí rychlost opečení topinek. Čím vyšší příkon, tím rychleji udělaná topinka. Nikdy se ovšem nejedná o závratné čekání. Většina topinek bývá hotova do 3 minut.

Vlastnosti  – každý přístroj může mít trochu odlišné vlastnosti. Může být tedy trochu jinak vybaven. Nejčastější prvky, kterými se topinkovače mohou odlišovat, jsou následující:

 • Počet stupňů – počtem stupňů je myšlena tepelná regulace. Některé topinkovače se prostě zapnou a je. Některé ovšem mohou mít až 5 různých stupňů opékání. Vyberete stupeň podle toho, na jak moc opečenou topinku nebo toast máte chuť.
 • Manuální a automatické zasunutí a vysunutí – topinky se mohou zasunovat a vysunovat manuálně nebo automaticky. Doporučujeme vybírat pouze takové přístroje, které disponují automatickým zasouváním a vysouváním, eliminujete tak riziko spálení topinek. Až je topinka udělaná, vyskočí.
 • Zvuková signalizace – topinkovač zvukově ohlásí, že je topinka hotova.
 • Zdvih pečiva – umožňuje zkontrolovat stav topinky, aniž by se přerušil ohřev.
 • Pogumované nožičky – protiskluzové opatření.
 • Světelná indikace – některé modely disponují LED indikátory a tudíž můžete vidět, co se zrovna s chlebem děje.

Funkce – jak už bylo zmíněno na začátku, topinkovače mohou mít i jiné funkce, než pouhé opékání chleba. Mezi speciální funkce patří například:

 • Rozmrazování – speciální přednastavený program určen k opékání zamražených výrobků, který zabezpečí, že ve finále bude topinka jako čerstvá, měkká a křupavá.
 • Jednostranné opékání – umožňuje topinku propéci z jedné strany trochu více.
 • Držák na pečivo – jedná se o speciální držák, který se k topinkovači upevní a tím pádem se na něm dá opékat i jiné pečivo, například rohlíky apod.

Zpracování – existují dvě základní zpracování – plastové a nerezové. Oba dva typy se vyrábějí v nejrůznějších barevných provedeních. Plastové topinkovače jsou levnější. Jsou vhodné spíše k občasnému užívání, jinak vám příliš dlouho nevydrží. I tak se ovšem ale přesvědčte, že se jedná o kvalitní odolný plast. Nerezové topinkovače jsou pak odolnější, zato ale i dražší. Je to ovšem ale investice do kvality a do budoucnosti.

Délka kabelu – délka kabelu je důležitý faktor pro koupi jakéhokoliv spotřebiče. Pokud máte předurčeno místo, kde má topinkovač stát anebo kde jej budete používat, zkontrolujte také dostupnost zásuvek a údaje o délce šňůry topinkovače. Ať doma nejste nepříjemně překvapeni, že kabel nikam nedosáhne.

Cena – cena se odvíjí jak od materiálu, ze kterého je topinkovač vyroben, tak od funkcí, vlastností a i vzhledu. Existují i toustovače s retro vzhledem. Cena se většinou pohybuje od 250 až klidně do 10 000 korun.

Nejlepších 5 topinkovačů

Sencor STS 2651

Sencor STS 2651Sencor STS 2651 je klasický topinkovač s příkonem 850 W, určený k opékání 2 kusů topinek najednou. Prodává se v klasickém moderním nerezovém provedení. Výhodou je tlačítko pro rozpékání mraženého chleba. Na přehledném časovači si můžete vybrat až ze 7 stupňů nastavení intenzity opečení. Na topinkovači dále najdete tlačítko pro okamžité zrušení provozu, nebo tlačítko pro opakovaný ohřev. Velkým bonusem je výsuvná miska na drobky. Hmotnost celého topinkovače je pouhé 1 kg. Topinkovač je poměrně malých rozměrů 29 x 16,7 x 18,3.

Pro

 • Tlačítko stop
 • Výsuvná miska na drobky
 • Možnost stupně ohřevu
Proti

 • Topinky jdou někdy obtížněji vyndat

Najít nejnižší cenu

DeLonghi CTO 2003

DeLonghi CTO 2003DeLonghi CTO 2003 je topinkovač určený na přípravu dvou plátku pečiva s výkonem 900 W. Přístroj je vybavený 4 funkcemi a to: opékání, rozmrazování, funkce stop a opékání z jedné strany. Topinkovač disponuje neonovým podsvícením a tzv. extra zdvihem pro snadné vyndávání malých krajíčků. Výrobci pamatovali také na bezpečnost, proto topinkovač vybavili protiskluzovými nožičkami. Samozřejmostí je zásuvka na drobky. Topinkovač se prodává v krásné červené barvě s chromovanými detaily.

Pro

 • Design
 • Funkce
 • Jednoduché a přehledné ovládání
Proti

 • Krátký přívodní elektrický kabel

Najít nejnižší cenu

Electrolux EAT 3300

Electrolux EAT 3300Třetí v pořadí jsme vybrali topinkovač od Electroluxu s příkonem 870 W. Přístroj je vybavený dvěma otvory na přípravu topinek a také integrovaným ohřívačem housek. Dále topinkovač disponuje elektronickou regulací se 7 stupni opečení, tlačítkem STOP a funkci rozmrazování. Bonusem je protiprachový kryt, který zabraňuje usazovaní prachu uvnitř přístroje. Samozřejmostí je vyjímatelná zásuvka na drobky, kterou stačí jen vysypat. Také oceníte úložný prostor pro kabel, jehož délka je 1 metr.

Pro

 • Pěkný design
 • Bezpečný provoz
 • Jednoduché ovládání
Proti

 • Pacičky na opékání rohlíků jsou daleko od sebe

Najít nejnižší cenu

Philips HD 2628

Philips HD 2628 - nejlepší topinkovačePhilips HD 2628 je topinkovač, ve kterém připravíte 2 topinky najednou. Jeho příkon je 950 W a hmotnost 2 kg. V topinkovači lze připravovat jak silné, tak slabé topinky, díky samo-středícím otvorům. K dispozici je vlastní nastavitelná teplota, kdy si topinky opečete podle vaši libosti. Topinkovač je vybavený dvěma funkcemi a to funkcí a zároveň tlačítkem rozmrazování a tlačítkem ohřívání pro ohřev chladného pečiva. Dobrou vychytávkou je automatické vypnutí. V případě, že se pečivo uvnitř přístroje zasekne, topinkovač se sám vypne. Taktéž je topinkovač vybavený tlačítkem vypnutí OFF. Samozřejmostí je zásuvka na drobky.

Pro

 • Výkonnost
 • Vhodný pro různě silné pečivo
 • Pěkný moderní vzhled
Proti

 • Obtížnější vyndávání menších kousků chleba

Najít nejnižší cenu

Tefal TT 3601

Tefal TT 3601Tefal TT 3601 je moderní toustovač s příkonem 850 W, který je vybavený 2 širokými opékacími štěrbinami na pečivo. Dále je topinkovač vybavený funkcí ohřívání housek a croissantů, funkcí rozmrazování, funkcí ohřevu již dříve opečeného chleba a funkcí high – lift pro snadné vyjmutí topinky. Přístroj disponuje také výsuvnou přihrádkou na drobky a nastavitelnou teplotou od 1 do 7. Topinkovač lze koupit v moderní, bílé barvě.

Pro

 • Funkčnost
 • Jednoduchý na ovládání
 • Dobře vymyšlený nástavec pro rozpékání
Proti

 • Dosti hlučné vypínání

Najít nejnižší cenu

Závěr

Doufáme, že jsme vám výběr nejlepšího topinkovače náležitě usnadnili. Na závěr bychom ještě rádi dodali, abyste nekupovali tento domácí spotřebič od pofidérních obchodníků. Nekvalitní topinkovač může klidně přivodit i požár.

Napsat komentář